Ухвала від 27.12.2013 по справі 2-а-9/12

Справа № 2а-9/12

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 грудня 2013р. Алчевський міський суд Луганської області

в складі: головуючого судді Карасьової Н.П.

при секретарі Павловій Ю.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м.Алчевську заяву Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області про роз'яснення порядку виконання постанови Алчевського міського суду від 14.06.2012р. у справі №2а-9/12р., -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Алчевського міського суду від 14.06.2012р. визнано незаконним та скасовано рішення Комісії з встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною при Луганській області державні адміністрації від 30.03.2011р. (протокол №17) щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 пенсії за особливі заслуги перед Україною, зобов'язано Комісію з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною при Луганській обласній державній адміністрації прийняти рішення про призначення ОСОБА_1 пенсії за особливі заслуги перед Україною на підставі клопотання Алчевської міської ради від 24.02.2011р. про встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною, як дружині померлого чоловіка ОСОБА_2.

Представник підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області звернувся до суду з заявою, в якій посилається на наступне.

28.02.2013р. на виконання до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області надійшов виконавчий лист № 2а-9/12, виданий 14.06.2012р. Алчевським міським судом Луганської області. Цього ж дня державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та надано боржнику добровільний строк для виконання, копію постанови направлено сторонам для відома. На адресу відділу від боржника надійшла відповідь, що на цей час склались обставини, що ускладнюють виконання зазначеного рішення суду, а саме незрозуміло спосіб та порядок його виконання.

Далі представник зазначив, що пунктом 38 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства соціальної політики України, інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується через відповідних міністрів» внесено зміни до статті 2 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», відповідно до яких комісії з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною при обласних державних адміністраціях, як органи, що мають повноваження, зазначеним у п.2, 6-8 ст.1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» виключені. У зв'язку з цим, розпорядженням голови облдержадміністрації від 07.03.2013р. № 294 обласну Комісію з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною ліквідовано.

На цей час розпорядженням голови облдержадміністрації від 29.08.2013р. № 1211 створено робочу групу з розгляду питань щодо встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною та затверджено склад і Положення про неї. Відповідно до п.3 Положення про робочу групу з розгляду питань щодо встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 29.08.2013р. № 1211, до основних завдань робочої групи належить, зокрема розгляд питань щодо встановлення особам, зазначеним у п.п.2, 6-8 ст.1 Закону, а у разі смерті цих осіб - членам їх сімей, зазначених пенсій.

Згідно з підпунктами 4.1 та 4.2 пункту 4 цього Положення робоча група, відповідно до покладених на неї завдань розглядає клопотання голів райдержадміністрації, міських голів міст обласного значення та документи, які відповідно до законодавства є підставою для встановлення особам, зазначеним у п.п.1, 2, 3 - 8 ст.1 Закону, а у разі смерті цих осіб - членам їх сімей, пенсій за особливі заслуги перед Україною.

Комісію з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною на цей час ліквідовано, робочу групу не наділено повноваженням щодо прийняття рішення по встановленню пенсій за особливі заслуги перед Україною особам, зазначеним у п.п.2, 6-8 ст.1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», а у разі смерті - членам їх сімей. У зв'язку з цим, представнику не зрозумілий спосіб та порядок виконання постанови Алчевського міського суду Луганської області від 14.06.2013р. по справі № 2а-9/12, тому просить роз'яснити порядок виконання вищезазначеного виконавчого документу.

Представник заявника у судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місця розгляду заяви.

Зацікавлена особа - позивачка по справі № 2а-9/12 ОСОБА_1 у судовому засіданні просила прийняти рішення по заяві на розсуд суду.

Суд, перевіривши матеріали справи, наданих заявником документів, вважає, що заява задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Відповідно до ст.263 ч.1 та ч.2 КАС України за наявністю обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення; суд у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання судового рішення.

У судовому засіданні встановлено, що постановою Алчевського міського суду від 14.06.2012р. визнано незаконним та скасовано рішення Комісії з встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною при Луганській області державні адміністрації від 30.03.2011р. (протокол №17) щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 пенсії за особливі заслуги перед Україною, зобов'язано Комісію з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною при Луганській обласній державній адміністрації прийняти рішення про призначення ОСОБА_1 пенсії за особливі заслуги перед Україною на підставі клопотання Алчевської міської ради від 24.02.2011р. про встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною, як дружині померлого чоловіка ОСОБА_2.

12.07.2012р. Алчевським міським судом Луганської області був виданий виконавчий лист №2а-9/12 від 14.06.2012р. про зобов'язання Комісії з встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною при Луганській області державні адміністрації від 30.03.2011р. (протокол №17) щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 пенсії за особливі заслуги перед Україною, зобов'язано Комісію з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною при Луганській обласній державній адміністрації прийняти рішення про призначення ОСОБА_1 пенсії за особливі заслуги перед Україною на підставі клопотання Алчевської міської ради від 24.02.2011р. про встановлення пенсії за особливі заслуги. 28.02.2013р. державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області було відкрите виконавче провадження з виконання вказаного виконавчого листа (ас.160, 170).

Постанова Алчевського міського суду була винесена 14.06.2012р., виконавчий лист був виданий 12.07.2012р. На той момент Комісія з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною існувала і була належним відповідачем по справі. Розпорядженням голови облдержадміністрації видане 07.03.2013р. № 294, яким обласну Комісію з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною ліквідовано, тобто після набуття постановою Алчевського міського суду від 14.06.2012р. законної сили. Не має ніяких підстав для роз'яснення постанови суду, в резолютивній частині якої все викладено чітко і зрозуміло.

Заявник перекручує відомості, вказуючи, що виконавчий лист надійшов до них тільки 28.02.2013р., оскільки в матеріалах справи є подання Головного управління юстиції у Луганській області управління державної виконавчої служби відділу примусового виконання рішень про надання дублікату виконавчого документу (ас.164-165).

Крім того, представник підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області у своїй заяві не визначив, що конкретно йому не зрозуміло, який порядок чи спосіб треба змінити.

Суд вважає, що в даному випадку виконавча служба або позивачка ОСОБА_1 повинні звернутися до суду відповідно з поданням, заявою в порядку ст.264 ч.1 КАС України, якою передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником. Суд же за своєю ініціативу не може замінити сторону виконавчого провадження, оскільки це не передбачено законодавством.

Керуючись ст.263 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Підрозділа примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області про роз'яснення порядку виконання постанови Алчевського міського суду від 14.06.2012р. у справі №2а-9/12р., відмовити за безпідставністю.

Ухвала набирає законної сили після закінчення п'ятиденного строку на апеляційне оскарження та може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Алчевський міський суд протягом п'яти днів з дня її проголошення.

Суддя Карасьова Н.П.