Ухвала від 23.12.2013 по справі 812/10629/13-а

11.5

УХВАЛА

Про залишення позовної заяви без руху

23 грудня 2013 рокуСправа № 812/10629/13-а

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., перевіривши матеріали адміністративного позову кредитної спілки «Імперіал ЛТД» до суб'єкта владних повноважень - ОСОБА_1, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області, управління Державного казначейства України в Харківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - відділ державної виконавчої служби Старобільського районного управління юстиції про визнання неправомірними дії та бездіяльності, та стягнення шкоди заподіяної неправомірним діями та бездіяльністю в сумі 15980,77 грн.,

ВСТАНОВИВ:

19 грудня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов кредитної спілки «Імперіал ЛТД» до суб'єкта владних повноважень - ОСОБА_1, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - відділ державної виконавчої служби Старобільського районного управління юстиції про визнання неправомірними дії та бездіяльності, та стягнення шкоди заподіяної неправомірним діями та бездіяльністю в сумі 15980,77 грн.

Відповідно ч.1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:

1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;

2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);

3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;

4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;

5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення);

6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.1 ст. 89 КАС України, особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, апеляційною чи касаційною скаргою, заявою про перегляд судових рішень Верховним Судом України, заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами повинна сплатити судовий збір.

Відповідно до ч.3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, серед іншого зазначено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно ч.2 ст.87 Кодексу адміністративного судочинства України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.

01 листопада 2011 року набув чинності Закон України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Згідно ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Частиною 1 ст.4 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно ч.3 ст. 6 Закону №3674-VI за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI (із змінами внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» № 590-VII від 19.09.2013) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати за наступними реквізитами:

Отримувач УДКСУ у м. Луганську

Код ОКПО 37991503

МФО 804013

Банк отримувача ГУДКУСУ у Луганській області

Рахунок 31213206784006

Код платежу 22030001

Символ звiтностi банку 206

Призначення платежу: судовий збір.

Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI (із змінами внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» № 590-VII від 19.09.2013) під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати станом на січень 2013 року, який становить 1147,00 грн.

Суд вважає за необхідне залишити вказану позовну заяву без руху для усунення недоліків, оскільки вона не відповідає в повній мірі вимогам, встановленим ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, із матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивач звернувся до суду із позовними вимогами як немайнового характеру так і майнового. Однак, відповідно до квитанції №713025540 від 09 грудня 2013 року позивачем сплачено судовий збір за подання позову майнового характеру, але в недостатньому розмірі, як це встановлено ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI (із змінами внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» № 590-VII від 19.09.2013). Також в матеріалах позову відсутній документ про сплату судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру.

Позивачу слід надати суду документи про сплату суми судового збору за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру, відповідно до ст.. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року N 3674-VI (із змінами внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» № 590-VII від 19.09.2013).

Судом встановлено, що адміністративний позов підписаний головою правління КС «Імперіал ЛТД» ОСОБА_2, однак в порушення вимог ст. 106 КАС України документ підтверджуючий, що ОСОБА_2 займає зазначену посаду та відповідно має право підпису позивач суду не надав.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Відповідно до викладеного у адміністративному позові позивачем вказано декілька відповідачів, а саме - суб'єкта владних повноважень - ОСОБА_1, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області та управління Державного казначейства України в Харківській області. Але при цьому зміст обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги в позові вказані лише стосовно першого відповідача - суб'єкта владних повноважень - ОСОБА_1. Тому позивачу слід надати суду уточнений адміністративний позов із викладенням обставин, якими він обґрунтовує свої вимоги щодо кожного з відповідачів.

Відповідно до положення ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин, пред'явлений адміністративний позов підлягає залишенню без руху.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов кредитної спілки «Імперіал ЛТД» до суб'єкта владних повноважень - ОСОБА_1, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області, управління Державного казначейства України в Харківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - відділ державної виконавчої служби Старобільського районного управління юстиції про визнання неправомірними дії та бездіяльності, та стягнення шкоди заподіяної неправомірним діями та бездіяльністю в сумі 15980,77 грн. залишити без руху.

В строк до 16 січня 2014 року позивачу надати суду документи про сплату суми судового збору за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру, відповідно до ст.. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року N 3674-VI (із змінами внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» № 590-VII від 19.09.2013) за такими банківськими реквізитами:

Отримувач УДКСУ у м. Луганську

Код ОКПО 37991503

МФО 804013

Банк отримувача ГУДКУСУ у Луганській області

Рахунок 31213206784006

Код платежу 22030001

Символ звiтностi банку 206

Призначення платежу: судовий збір.

Надати суду документ на підтвердження посади особи, якою підписана позовна заява та уточнений адміністративний позов із викладенням обставин, якими він обґрунтовує свої вимоги щодо кожного з відповідачів.

У разі невиконання вимог зазначеної ухвали у строк, встановлений судом, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

СуддяЄ.О. Кисельова