28 листопада 2013 року м. Київ К/9991/18145/11
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
головуючого судді-доповідача Федорова М.О.
суддів: Островича С.Е.
Степашка О.І.
розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.11.2010 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 15.03.2011
у справі № 2а-13917/10/2670
за позовом Дочірньої компанії „Укргазвидобування" Національної акціонерної
компанії „Нафтогаз України"
до Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з
великими платниками податків
про визнання дій протиправними та скасування податкових повідомлень -
рішень
Дочірня компанія „Укргазвидобування" Національної акціонерної компанії „Нафтогаз України" звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень: № 0000074120/0 від 11.02.2010; № 0000074120/1 від 07.05.2010; № 00019241120/1 від 07.05.2010; № 0000074120/2 від 08.07.2010; №00019241120/2 від 08.07.2010; № 0000074120/3 від 24.09.2010; № 00019241120/3 від 24.09.2010.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 03.11.2010 позовні вимоги задоволено.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 15.03.2011 постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 03.11.2010 залишено без змін.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції та ухвалою суду апеляційної інстанції відповідач оскаржив їх в касаційному порядку.
В скарзі просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалу суду апеляційної інстанції, прийняти нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити.
Касаційна скарга вмотивована тим, що судами першої та апеляційної інстанцій при вирішення спору по даній справі порушено норми матеріального права.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційну скаргу слід відхилити з таких підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що відповідачем проведено виїзну перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 по 30.09.2009 та складено акт № 28/4120/30019775 від 21.01.2010.
За результатами перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000074120/0 від 11.02.2010, яким позивачу визначено податкове зобов'язання в сумі 4416 грн.: основний платіж 3457 грн., штрафні (фінансові) санкції 959,74 грн.
В порядку адміністративного оскарження скарги позивача залишено без задоволення та прийнято податкові повідомлення-рішення: № 0000074120/1 від 07.05.2010; № 00019241120/1 від 07.05.2010; № 0000074120/2 від 08.07.2010; №00019241120/2 від 08.07.2010; № 0000074120/3 від 24.09.2010; № 00019241120/3 від 24.09.2010.
Перевіркою встановлено порушення позивачем ст.ст. 2, 3, 6 Закону України „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", занижено податок з власників транспортних засобів у розмірі 3159 грн.
Заниження податку виникло внаслідок невірного відображення підприємством у розрахунку сум податку з власників транспортних засобів та інших машин та механізмів, а саме: ГАЗ 2705 на 2009 рік коду транспортних засобів - 8704, в той час як належні позивачу транспорті засоби "Автомобілі легкові" необхідно відносити до коду 8703.
В 2008 році у позивача на обліку перебували транспортні засоби ГАЗ 2705 ( код транспортного засобу за класифікацією 8703, об'єм двигуна 2300 куб.см) та ГАЗ 2705 ( код транспортного засобу за класифікацією 8703, об'єм двигуна 2980 куб.см).
07.04.2008 позивачем подано уточнений розрахунок, де зазначено транспортний засіб ГАЗ 2705 код транспортного засобу вказано 8704.
Відповідно до ст. 1 Закону України „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Згідно ч. 1 ст. 2 цього Закону об'єктами оподаткування є, зокрема, автомобілі вантажні код за Гармонізованою системою опису та кодування товарів 8704; легкі автомобілі - код за Гармонізованою системою опису та кодування товарів 8703.
Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) товарна номенклатура, яку покладено в основу товарної класифікаційної схеми Митного тарифу України, затвердженої Законом України «Про митний тариф», базується на Гармонізованій системі опису та кодування товарів.
Терміни та визначення різних категорій автомобілів закріплені Державним стандартом України (ДСТУ) 2984-95 "Засоби транспортні дорожні. Типи. Терміни та визначення".
Судами попередніх інстанцій встановлено, що згідно свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, автомобілі ГАЗ 2705 зареєстровані в органах ДАІ за типом вантажопасажирський.
Так, відповідно до акту перевірки №255/41-20/30019775 від 16.04.2008, Спеціалізованою державною податковою інспекцією у м. Києві по роботі з великими платниками податків в п. 3.1.8 щодо правильності нарахування та своєчасність сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів зазначено, що ТЗ марки ГАЗ 2705 згідно технічних умов заводу виробника, галузі застосування й призначення, даних свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу класифікуються в товарній позиції 8704 за УКТ ЗЕД.
Колегія суддів касаційної інстанції погоджується з висновком суду першої та апеляційної інстанції стосовно того, що позивачем правильно було визначено товарні позиції належних йому автомобілів.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 220 КАС України, суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу. Суд касаційної інстанції переглядає судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій у межах касаційної скарги, але при цьому може встановлювати порушення норм матеріального чи процесуального права, на які не було посилання в касаційній скарзі.
Враховуючи вищевикладене, Вищий адміністративний суд України дійшов висновку про те, що касаційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.11.2010 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 15.03.2011 у справі № 2а-13917/10/2670 слід відхилити, а судові рішення залишити без змін.
Керуючись ст.ст. 2201, 221 ,223 ,230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Касаційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків відхилити.
Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.11.2010 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 15.03.2011 у справі № 2а-13917/10/2670 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та порядку, передбачених статтями 236-2392 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий М.О. Федоров
Судді С.Е. Острович
О.І. Степашко