Ухвала від 07.11.2013 по справі К-35732/10-С

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" листопада 2013 р. м. Київ К-35732/10

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

головуючого судді: Сіроша М.В.,

суддів: Блажівської Н.Є.,

Усенко Є.А.

секретар Антипенко В.В.,

за участю представника Відкритого акціонерного товариства «Київ - Дніпровське міжгалузеве підприємство залізничного транспорту» - Норець Н.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Головного управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 13 липня 2010 року у адміністративній справі за позовом Відкритого акціонерного товариства «Київ - Дніпровське міжгалузеве підприємство залізничного транспорту» до Головного управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації),

про зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИЛА:

У грудні 2008 року Відкрите акціонерне товариство «Київ - Дніпровське міжгалузеве підприємство залізничного транспорту» (далі - Товариство) звернулося із позовом до Головного управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Головне управління) про визнання дій Головного управління неправомірними та зобов'язання його оформити право державної власності з видачею свідоцтва про державну власність на майно, що розташоване на вулиці Алма-Атинська, 37 у м. Києві: (адміністративно-побутовий корпус літ. «А», тепловозне депо літ. «Б», будівлю ланкозбиральної бази-літ. «Г», будівлю дорожнього майстра-літ. «Д», трансформаторну-літ. «Е», диспетчерський пост-літ. «Ж»).

На обґрунтування позову зазначило, що Товариством для реєстрації права власності на зазначене майно були надані всі необхідні документи.

Внаслідок неправомірних дій Головного управління Товариство не може володіти, користуватися та розпоряджатися належним йому майном.

7 квітня 2009 року постановою Окружного адміністративного суду м. Києва у задоволенні позову відмовлено.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції зазначив, що відповідно до п. 11.1 Положення про порядок оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна», затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації №1820 від 31.08.2001 року (далі - Положення) Товариством не були надані Головному управлінню всі необхідні документи для оформлення права власності.

13 липня 2010 року постановою Київського апеляційного адміністративного суду постанова Окружного адміністративного суду м. Києва від 7 квітня 2009 року скасована, позов задоволений.

Дії Головного управління визнані неправомірними; зобов'язано Головне управління оформити Товариству право державної власності з видачею свідоцтва про державну власність на майно, розташоване на вулиці Алма-Атинська, 37 у м. Києві: адміністративно-побутовий корпус літ. «А», тепловозне депо літ. «Б», будівля ланкозбиральної бази літ. «Г», будівля дорожнього майстра літ. «Д», трансформаторна літ. «Е», диспетчерський пост літ. «Ж».

Задовольняючи позов, суд апеляційної інстанції зазначив, що ці об'єкти нерухомого майна були передані Міністерством транспорту та зв'язку України до статутного фонду (у власність) Товариства в процесі корпоратизації і правові підстави вимагати у Товариства документи, які підтверджують завершення приватизації, у Головного управління відсутні.

Головне управління не вправі вимагати у Товариства документи, передбачені п. 11.1 Положення, оскільки вони стосуються новозбудованих, перебудованих або реконструйованих нежитлових будинків.

Головне управління звернулося із касаційною скаргою з вимогою скасування постанови Київського апеляційного адміністративного суду та залишення в силі постанови Окружного адміністративного суду м. Києва, посилаючись на порушення апеляційним судом норм матеріального та процесуального права.

Перевіривши правильність застосування апеляційним судом норм матеріального і процесуального права, обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Як встановлено судами першої та апеляційної інстанцій засновником та єдиним акціонером Товариства є Міністерство транспорту та зв'язку України.

Згідно з актом приймання-передачі майна, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України №746 від 30.10.2001 року, Товариству були передані у власність майновий комплекс, площею 5771,8 кв.м., розташований на вулиці Алма-Атинська, 37 у м. Києві, до якого відносяться адміністративно-побутовий корпус (літ. «А»), тепловозне депо (літ. «Б»), будівля ланкозбиральної бази (літ. «Г»), будівля дорожнього майстра (літ. «Д»), трансформаторна (літ. «Е»), диспетчерський пост (літ. «Ж»).

18 червня 2008 року на виконання окремого доручення Міністерства транспорту та зв'язку України від 23.01.2008 року Товариство звернулося до Головного управління з заявою щодо оформлення права власності та отримання свідоцтва про право державної власності на зазначений майновий комплекс.

6 серпня 2008 року Головне управління відмовило Товариству в оформлені права власності, з тих підстав, що подані документи недостатні для оформлення права власності.

Товариству запропоновано відповідно до п. 11.5 Положення надати документи, які підтверджують завершення корпоратизації, документи передбачені пунктом 11.1 даного Положення та документи передбачені п. 11.8, що підтверджують право власності Товариства на об'єкти, зареєстровані в БТІ.

Відповідно до Положення для оформлення права власності на об'єкти, передані у власність (до статутного фонду) суб'єктів підприємницької діяльності у процесі приватизації (корпоратизації») надаються:

- рішення відповідного органу місцевого самоврядування (виконавчої влади) або наказ відповідного органу приватизації про приватизацію (корпоратизацію) підприємства (організації);

- план приватизації (із змінами та доповненнями);

- документи, які підтверджують завершення приватизації (наказ, розпорядження, акт передачі акцій, сертифікати тощо);

- витяг з відомості результатів інвентаризації нерухомого майна, яке було передано до статутного фонду відкритого акціонерного товариства та є його власністю, наданий органу приватизації, або перелік нерухомого майна, переданого до статутного фонду, оформлений згідно з додатком до наказу Фонду державного майна України №1450 від 22.07.1998 року «Про затвердження Порядку підтвердження права власності на нерухоме майно».

Згідно з п. 11 зазначеного Положення додатково до документів, зазначених в пунктах 9 і 10 цього Положення, для оформлення права власності з видачею свідоцтва про право власності заявниками до Головного управління комунальної власності м. Києва надаються:

(п. 11.1) на новозбудовані, перебудовані або реконструйовані нежитлові будинки та приміщення, будівлі виробничого, господарського, соціально-побутового та іншого призначення, їх частини, на вбудовані в житлові будинки та прибудовані до житлових будинків нежитлові приміщення, як частини цих будинків, в тому числі на об'єкти спільної власності, внаслідок перебудови чи реконструкції в яких змінились належні власникам частки:

- правовстановлюючий документ, що підтверджує право власності на об'єкт нерухомого майна на момент початку перебудови, реконструкції, зареєстрований в БТІ (відносно перебудованих та реконструйованих об'єктів);

- передбачені законодавством документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, на якій розташований об'єкт, оформлені (видані, укладені) в установленому порядку (за виключенням випадків оформлення права власності на приміщення);

- дозвіл на виконання будівельних робіт, виданий управлінням держархбудконтролю Київської міської державної адміністрації;

- акт приймальної комісії про прийняття об'єкта в експлуатацію в установленому порядку (у відповідних випадках затверджений місцевим органом виконавчої влади та зареєстрований в управлінні держархбудконтролю Київської міської державної адміністрації);

- перелік інвесторів, які приймали участь в будівництві, перебудові чи реконструкції (за наявності сторонніх інвесторів);

- документи про передачу функцій замовника (якщо таке мало місце);

- довідка Головного управління економіки та розвитку міста Київської міської державної адміністрації про виконання умов щодо передачі коштів у порядку пайової участі на розвиток галузей соціальної або інженерно-транспортної інфраструктури міста, передбачених актами місцевих органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;

- довідка Головного управління житлового забезпечення Київської міської державної адміністрації про розрахунок по передачі житла (у відповідних випадках);

- документи, що підтверджують фінансування будівництва, перебудови або реконструкції об'єкта (платіжні доручення або інші документи).

Відповідно до акту передачі нерухомого майна у власність Товариству № 746 від 30.10.2001 року, до статутного фонду Товариства у процесі корпоратизації передане спірне майно.

Суд апеляційної інстанції обґрунтовано зазначив, що об'єкти, розташовані на вулиці Алма-Атинська, 37 у м. Києві, були у встановленому порядку передані до статутного фонду Товариства у процесі корпоратизації, що підтверджується актом прийому-передачі майна, підстав вимагати від Товариства додаткових документів для підтвердження завершення приватизації, згідно п. 11.1 Положення у Головного управління не було, оскільки вимоги, викладені у п. 11.1 цього положення, передбачені для новозбудованих, перебудованих або реконструйованих нежитлових будинків та приміщень.

Висновок суду апеляційної інстанції про задоволення позову є обґрунтованим.

Згідно ч.1 ст.224 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Підстав для скасування рішення суду апеляційної інстанції з мотивів, викладених в касаційних скаргах, немає.

Керуючись ст.,ст. 220, 221, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу Головного управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) залишити без задоволення.

Постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 13 липня 2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає, але може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, визначених ст.237 Кодексу адміністративного судочинства України.

Судді: Сірош М.В.

Блажівська Н.Є.

Усенко Є.А.