Заставнівський районний суд Чернівецької області
Справа №: 716/1510/13-п
18.09.2013 року суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Сірик І.С. розглянувши адміністративний матеріал складений відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_2, начальника фінансового управління Заставнівської РДА, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась,
за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст. 188-1 ч.2 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 12 липня 2013 року складеного головним інспектором праці ОСОБА_2І, начальник фінансового управління Заставнівської РДА ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення передбачене ст. 188-1 ч. 2 КУпАП, а саме під час виконання своїх посадових обов»язків впродовж 2012-2013 років не дотримала вимог чинного законодавства щодо соціальної захищеності інвалідів в Україні.
У судове засідання правопорушник не з'явилася, про час і місце розгляду справи була сповіщена у встановленому законом порядку, заяви про відкладення розгляду справи від правопорушника не надходило.
Дослідивши матеріали справи, суддя прийшла до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, у зв'язку з чим провадження у справі слід закрити, виходячи з наступного.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно із нормами ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно із ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ч. 2 ст. 188-1 КУпАП невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
Ч.1 ст.19 ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» визначено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Суб'єктом адмінстративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, являється посадова особа, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізична особа, яка використовує найману працю.
В адміністративному матеріалі складеному відносно ОСОБА_1 відсутні відомості, які підтверджували, що остання займає відповідно займану посаду начальника фінансового управління Заставнівської РДА та наділена правом приймати і звільняти осіб з роботи.
З письмового пояснення ОСОБА_1 вбачається, що проведення конкурсного відбору у зв»язку із наявністю вакантної посади в управлінні відбулося в 2012 році, проте жодної заявки на вакантну посаду не було подано.
Враховуючи зазначене, з представлених до суду матеріалів не вбачається, що ОСОБА_1, на момент скоєння інкрімінованого їй діяння, була суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.
Крім того, чинним законодавством не передбачено право примушувати будь яку особу до роботи всупереч Конституції України.
Не наведено будь-яких доказів, які би свідчили про наявність фактів, щодо відмови у працевлаштуванні інвалідів ОСОБА_1
Як видно із змісту протоколу, копій акта перевірки та звіту про зайнятість, витягів з наказів, останні лише містять дані щодо статистичних даних працевлаштування інвалідів у фінансовому управлінні Заставнівської РДА. В той же час, протокол та матеріали не містять даних з приводу того, у який спосіб повинна була діяти ОСОБА_1, як керівник фінансового управління для залучення інвалідів та подальшого їх працевлаштування, та в чому полягає не виконання нею, як посадовою особою, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку коли відсутній склад адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП України, суддя,-
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП - закрити, у зв'язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Чернівецької області через Заставнівський районний суд Чернівецької області.
Суддя І.С.Сірик