Ухвала від 24.10.2013 по справі 2а-7604/10/1270

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 жовтня 2013 року м. Київ К/9991/16053/11, К/9991/16640/11

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

головуючого судді-доповідача Федорова М.О.

суддів: Островича С.Е.

Степашка О.І.

розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційні скарги Державної податкової інспекції в Жовтневому районі міста Луганська, Державної податкової адміністрації України

на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 13.10.2010 та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 01.03.2011

у справі № 2-а-7604/10/1270

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кров Арт Дом»

до Державної податкової інспекції в Жовтневому районі міста Луганська, Державної податкової адміністрації України

про визнання дій незаконними, визнання протиправними та скасування акта та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Кров Арт Дом» звернулось до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції в Жовтневому районі міста Луганська, Державної податкової адміністрації України про визнання дій незаконними, визнання протиправними та скасування акта та зобов'язання вчинити певні дії.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 13.10.2010 позовні вимоги задоволено.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 01.03.2011 постанову Луганського окружного адміністративного суду від 13.10.2010 залишено без змін.

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції та ухвали суду апеляційної інстанції, відповідачі оскаржили їх в касаційному порядку. В скаргах просять скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалу суду апеляційної інстанції, прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.

Касаційні скарги вмотивовані тим, що судами першої та апеляційної інстанції при вирішення спору по даній справі порушено норми матеріального права.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши правильність застосування судами норм матеріального права, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційні скарги слід відхилити з таких підстав.

Судами попередніх інстанцій встановлено та вбачається з матеріалів справи, що товариство з обмеженою відповідальністю «Кров Арт Дом» як платник податків перебуває на обліку у державній податковій інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську, про що свідчить довідка державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську від 10 листопада 2008 року № 2502, у відповідності до вимог Закону України від 03 квітня 1997 року № «Про податок на додану вартість» зареєстроване платником податку на додану вартість, присвоєно індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість 362553812344, про що свідчить свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість від 31 грудня 2008 року № 100158275.

Актом державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську від 19 травня 2010 року за № 143 анульовано реєстрацію платника податку на додану вартість товариства з обмеженою відповідальністю «Кров Арт Дом». Підставою для анулювання реєстрації платника податку на додану вартість товариства з обмеженою відповідальністю «Кров Арт Дом» відповідно до абзацу «в» пункту 9.8 статті 9 Закону України від 03 квітня 1997 року № «Про податок на додану вартість» стало те, що платник має заниження податкових зобов'язань з грудня 2009 року до березня 2010 року на загальну суму 5298816грн. 60 коп.

Згідно з п. 2 Розпорядження, у разі встановлення органами державної податкової служби факту виписки податкових накладних, згідно з якими не задекларовано (не сплачено) податкові зобов'язання, обсяг яких за оподаткованими операціями перевищує суму, визначену пп. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону «Про податок на додану вартість», реєстрація платників податку на додану вартість анулюється.

Відповідно до пп. "в" п. 9.8. ст. 9 Закону України „Про податок на додану вартість", реєстрація платника податку на додану вартість може бути анульована у разі якщо особа, зареєстрована як платник податку, реєструється як платник єдиного податку або стає суб'єктом інших спрощених систем оподаткування, які визначають особливий порядок нарахування чи сплати податку на додану вартість, відмінний від тих, що встановлені цим Законом, чи звільняють таку особу від сплати цього податку за рішенням суду або з будь-яких інших причин.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що жодна з вищезазначених підстав для анулювання свідоцтва позивача відсутня.

Враховуючи вищевикладене, Вищий адміністративний суд України дійшов висновку про те, що касаційні скарги Державної податкової інспекції в Жовтневому районі міста Луганська, Державної податкової адміністрації України на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 13.10.2010 та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 01.03.2011 у справі № 2-а-7604/10/1270 слід відхилити, а судові рішення залишити без змін. Керуючись ст.ст. 2201, 221 ,223 ,230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Касаційні скарги Державної податкової інспекції в Жовтневому районі міста Луганська та Державної податкової адміністрації України відхилити.

Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 13.10.2010 та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 01.03.2011 у справі № 2-а-7604/10/1270 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та порядку, передбачених статтями 236-2392 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий М.О. Федоров

Судді С.Е. Острович

О.І. Степашко