Постанова від 31.10.2013 по справі 757/21703/13-а

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/21703/13-а

Категорія 98

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2013 року cуддя Печерського районного суду суддя Печерського районного суду м. Києва Соколов О.М., розглянувши в порядку скороченого провадження відповідно до ст. 183-2 КАС України адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства соціальної політики України про зобов'язання вчинити дії та стягнення коштів на відшкодування шкоди завданої бездіяльністю суб'єкта владних повноважень, -

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2013 року ОСОБА_1 звернувся до Печерського районного суду м. Києва із вищевказаним адміністративним позовом до Міністерства соціальної політики України, в якому просить, зобов'язати останнє виділяти грошові кошти в достатньої кількості на придбання ліків за пільговими рецептами для чорнобильців Пролетарського району м. Донецька, стягнути на його користь з Міністерства соціальної політики України в порядку компенсації завданої шкоди 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. В обґрунтування адміністративного позову зазначив, що є інвалідом ІІІ групи та учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії, проте не отримує в повному обсязі лікування, що виражається у несвоєчасній виписці рецептів та отримання за ними необхідних ліків, що на думку останнього є порушенням ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». За наведених обставин просить задовольнити адміністративний позов, в заявлений ним спосіб.

В письмових запереченнях Міністерства соціальної політики України, що надійшли на адресу суду, відповідач просив у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовити, посилаючись на те, що доводи позивача є хибними та не відповідають дійсності. Видатки на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, враховані у розрахунках при визначенні обсягу міжбюджетних трасфертів у видатках на соціальний захист і соціальне забезпечення, які здійснюються з бюджетів Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах, зокрема, щодо: оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд доходить висновку, що у задоволенні позову слід відмовити, з таких підстав.

Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 є інвалідом ІІІ групи та учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії, та відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» має право на безплатне придбання ліків за рецептами лікарів.

Постановою КМ України «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань від 17 серпня 1998 р. № 1303 установлено категорію осіб і захворювань, щодо безоплатного або пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування.

В додатках до вищевказаної Постанови КМ України № 1 «Перелік груп населення, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно або на пільгових умовах» та № 2 «Перелік категорій захворювань, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби відпускаються безоплатно» чітко визначено переліки груп населення та категорій захворювань на які розповсюджується безоплатний або пільговий відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування.

Постановою КМ України «Про порядок закупівлі лікарських засобів закладами та установами охорони здоров'я, що фінансуються з бюджету» № 1071 від 5 вересня 1996 року затверджений «Перелік лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва, які можуть закуповувати заклади й установи охорони здоров'я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів».

Разом з цим, згідно п. 2 Постанови КМ України «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань від 17 серпня 1998 р. № 1303 відпуск лікарських засобів безоплатно і на пільгових умовах у разі амбулаторного лікування осіб провадиться аптеками за рецептами, виписаними лікарями лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання цих осіб.

Отже, видатки на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, враховуючи у розрахунках при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів у видатків на соціальний захист і соціальне забезпечення, які здійснюються з бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів, оскільки остаточний обсяг видатків на пільгове медичне обслуговування вказаних громадян визначається відповідними органами влади при формуванні та затверджені місцевих бюджетів.

Таким чином, оскільки встановлено, що Міністерство соціальної політики України не порушувало прав ОСОБА_1, то підстави для задоволення позову останнього в тому числі й щодо стягнення шкоди відсутні.

Також судом звертається увага на те, що у ОСОБА_1 відсутні повноваження щодо представлення інтересів чорнобильців Пролетарського району м. Донецька.

Відповідно до ч. 2 ст. 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог.

За наведених обставин суд приходить до висновку, що підстави для задоволення позову ОСОБА_1 до Міністерства соціальної політики України про зобов'язання вчинити дії та стягнення коштів на відшкодування шкоди завданої бездіяльністю суб'єкта владних повноважень - відсутні.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 2, 6, 9, 11, 71, 94, 99, 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Міністерства соціальної політики України про зобов'язання вчинити дії та стягнення коштів на відшкодування шкоди завданої бездіяльністю суб'єкта владних повноважень - відмовити.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.М. Соколов