Постанова від 22.10.2013 по справі 826/10931/13-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 826/10931/13-а Головуючий у 1-й інстанції: Вєкуа Н.Г.

Суддя-доповідач: Романчук О.М

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 жовтня 2013 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого: Романчук О.М.,

Суддів: Глущенко Я.Б.,

Ключкович В.Ю.,

при секретарі Воронець Н.В.

розглянувши в судовому засіданні в місті Києві апеляційну скаргу Міжрегіонального головного управління Міндоходів - центральний офіс з обслуговування великих платників податків на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 серпня 2013 року у справі за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства «Дочірній банк Сбербанку Росії» до Міжрегіонального головного управління Міндоходів - центральний офіс з обслуговування великих платників податків про скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Окружної державної податкової служби - Центрального офісу з обслуговування великих платників податків Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення від 28.05.2013 року № 0000304310.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 серпня 2013 року адміністративний позов задоволено.

Не погодившись із постановою суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу в якій просить скасувати постанову від 08.08.2013 року та прийняти нову постанову, якою у задоволенні адміністративного позову відмовити.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу задовольнити, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що відповідачем проведено документальну перевірку ПАТ «Дочірній банк Сбербанку Росії» з питань дотримання вимог податкового законодавства в частині подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, що відображено в уточнюючому розрахунку по ф. №1ДФ для виправлення помилок І кварталу 2011 року, поданого у липні 2011 року, за результатами якої складено акт від 13.05.2013 року № 510/43-10/25959784.

Згідно висновків акту перевірки, позивачем порушено пп. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, із врахуванням чого, а також зважаючи на п. 119.2 ст. 119 Кодексу податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 18.05.2013 року № 0000304310, згідно з яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції в загальному розмірі 1,00 грн.

Обґрунтовуючи правомірність прийнятого рішення відповідач звертає увагу на те, що ПАТ «Дочірній банк Сбербанку Росії» було подано податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку (ф. № 1 ДФ) за І квартал 2011 року з недостовірними даними або з помилками, для виправлення яких подано уточнюючий податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (ф. № 1 ДФ) у липні 2011 року, за п. 119.2 ст. 119 Податкового кодексу України передбачено застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, колегія суддів виходить з наступного.

Колегією суддів, встановлено, що позаплановою документальною невиїзною перевіркою встановлено, що ПАТ «Сбербанк Росії» було подано 06.05.2011 року податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку (ф.1 ДФ) за І квартал 2011 року (вхідний №9002931220, №9002930065, №9002931327, №9002932331, №9002926348) з недостовірними даними або з помилками, для виправлення яких 07.07.2011 року подано уточнюючий податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (ф. №1 ДФ) за І квартал 2011 року (вхідний №9004527484) (акт перевірки від 13.05.2013 року №510/43-10/25959784).

Відповідно до змісту п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Згідно з пп. 47.1.3 п. 47.1 ст. 47 ПК України відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах, несуть податкові агенти.

Пунктом 49.18 ст. 49 ПК України передбачено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема, календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно до абз. «б» п. 176.2 ст. 176 ПК України особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані: подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.

Як вбачається з матеріалів справи, зафіксоване податковим органом подання позивачем податкового розрахунку з використанням недостовірними ідентифікаційними номерами фізичних осіб, які отримали дохід від банку кваліфіковано відповідачем як порушення, передбачене п. 119.2 ст. 119 ПК України.

З аналізу викладених норм можливо прийти до висновку про те, що п. 119.3 ст. 119 ПК України застосовується у разі оформлення документів, які містять інформацію про об'єкти оподаткування фізичних осіб або про сплату податків без зазначення ідентифікаційного номера фізичних осіб, визначених пунктом 119.2 цієї статті.

Тобто, законодавець виключає можливість застосування п.119.3 ст.119 ПК України у разі наявності у податковій звітності інформації про об'єкти оподаткування фізичних осіб або про сплату податків без зазначення ідентифікаційного номера фізичних осіб, або з використанням недостовірних ідентифікаційних номерів фізичних осіб.

Отже, у випадках подання податкової звітності, яка містить недостовірні відомості як про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податку і суми утриманого з них податку застосовується лише п.119.2 ст.119 ПК України.

Посилання позивача на п. 4.3. Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум, утриманого з них податку, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації від 24.12.2010 № 1020, як на достатню підставу для скасування спірного податкового повідомлення-рішення є необґрунтованими з огляду на наступне.

Відповідно до п. 4.3. Порядку № 1020 уточнюючий податковий розрахунок подається у разі необхідності проведення коригувань податкового розрахунку після закінчення строку його подання. Уточнюючий податковий розрахунок може подаватися як за звітний період, так і за попередні періоди.

Обираючи спосіб захисту порушеного права з посиланням на п. 4.3. Порядку №1020, позивачем не прийнято до уваги, що згідно п. 2.1. того ж Порядку, якщо після подачі податкового розрахунку за звітний період податковий агент подає новий податковий розрахунок з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання податкового розрахунку за такий самий звітний період, то штрафи, визначені у пункті 50.1 статті 50 Кодексу, не застосовуються.

Аналогічна за своїм змістом правова норма міститься в абз. 4 п. 50.1 Податкового кодексу України, а саме: якщо після подачі декларації за звітний період платник податків подає нову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період, то штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються.

Таким чином, колегія суддів звертає увагу, що у разі необхідності проведення коригувань податкового розрахунку до закінчення строку його подання позивач не був позбавлений права подати звітний новий податковий розрахунок, як зазначено в п. 4.2. Порядку № 1020, однак позивач, на власний розсуд, наданим правом не скористався, а наданий позивачем уточнюючий податковий розрахунок поданий до податкового органу після закінчення граничного строку подання податкового розрахунку за такий самий звітний період, що жодним чином не звільняє ПАТ «Дочірній банк Сбербанку Росії» від настання негативних наслідків у формі застосованих штрафних санкцій.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що порушення норм матеріального права призвели до неправильного вирішення справи, тому постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про відмову в задоволенні позовних вимог.

Керуючись ст.ст.195, 196, 198, 202, 205, 207, 212, 254 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Міжрегіонального головного управління Міндоходів - центральний офіс з обслуговування великих платників податків - задовольнити.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 серпня 2013 року - скасувати.

Прийняти нову постанову, якою у задоволенні адміністративного позову Публічного акціонерного товариства «Дочірній банк Сбербанку Росії» до Міжрегіонального головного управління Міндоходів - центральний офіс з обслуговування великих платників податків про скасування податкового повідомлення-рішення від 28.05.2013 року № 0000304310 - відмовити.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складання в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Повний текст постанови виогтовлено 25.10.2013 року.

Головуючий суддя: О.М. Романчук

Судді: Я.Б. Глущенко

В.Ю.Ключкович

Головуючий суддя Романчук О.М

Судді: Глущенко Я.Б.

Ключкович В.Ю.