Ухвала від 05.09.2013 по справі 11/175а/8/7

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 вересня 2013 року м. Київ К-34678/10

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

головуючого Степашка О.І.

суддів: Островича С.Е

Федорова М.О.

розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Ніжинської об'єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області

на постанову Господарського суду Чернігівської області від 03.12.2009

та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 08.10.2010

у справі № 11/175а/87

за позовомКомунального підприємства «Ніжинтеплоенерго»

доНіжинської об'єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області

третя особаТовариство з обмеженою відповідальністю «НіжинТеплоМережі»

провизнання нечинним податкового повідомлення-рішення

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство «Ніжинтеплоенерго» (далі по тексту - позивач, КП «Ніжинтеплоенерго») звернулось до Господарського суду Чернігівської області з позовом до Ніжинської об'єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області (далі по тексту - відповідач, Ніжинська ОДПІ) про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення від 05.04.2007 № 0000532301/0.

Постановою Господарського суду Чернігівської області від 03.12.2009, яка залишена без мін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 08.10.2010, позов задоволено.

В касаційній скарзі відповідач просить скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій і прийняти нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що Ніжинською ОДПІ було проведено виїзну позапланову перевірку КП «Ніжинтеплоенерго» з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.01.2004 по 31.12.2006, за результатами якої складено акт перевірки від 30.03.2007 № 470/23-32009926, яким встановлено порушення пп. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4, пп. 5.6.1 п. 5.6, пп. 5.7.1 п. 5.7 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

На підставі акту перевірки відповідачем прийняте податкове повідомлення-рішення від 05.04.2007 № 0000532301/0, яким позивачу визначено податкове зобов'язання на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності, в сумі 291133,49 грн. за основним платежем та в сумі 87340,05 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями, всього 378473,54 грн.

Задовольняючи позовні вимоги, суди попередніх інстанцій обґрунтовано вказали на рішення Господарського суду Чернігівської області по справі № 6/73; 6/74, яким було переведено з КП «Ніжинтеплоенерго» на TOB «Ніжинтепломережі» права і обов'язки сторони по договору від 26.06.2006 № 83/705 про організацію взаєморозрахунку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.05.2006 № 705, укладеного між Головним Управлінням Державного казначейства України в Чернігівській області, Головним фінансовим управлінням Чернігівської обласної державної адміністрації, Фінансовим управлінням виконавчого комітету Ніжинської міської ради, Управлінням житлово-комунального господарства та будівництва виконавчого комітету Ніжинської міської ради, КП «Ніжинтеплоенерго», Дочірньою компанією «Газ України» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України», а також переведено з КП «Ніжинтеплоенерго» на TOB «Ніжинтепломережі» права і обов'язки сторони по договору від 26.06.2006р. № 84/705 про організацію взаєморозрахунку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.05.2006 № 705, укладеного між Головним Управлінням Державного казначейства України в Чернігівській області, Головним фінансовим управлінням Чернігівської обласної державної адміністрації, Фінансовим управлінням виконавчого комітету Ніжинської міської ради, Управлінням житлово-комунального господарства та будівництва виконавчого комітету Ніжинської міської ради, КП «Ніжинтеплоенерго», Дочірньою компанією «Газ України» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України».

Крім цього, судами попередніх інстанцій встановлено, що TOB «НіжинТеплоМережі» є правонаступником прав та обов'язків КП «Ніжинтеплоенерго», згідно ст. 15 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та п. 1.4 договору оренди.

Постановою Господарського суду Чернігівської області від 19.10.2006 по справі 1/147 за позовом TOB «НіжинТеплоМережі» до Ніжинської міської ради, виконавчого комітету Ніжинської міської ради, третя особа на стороні відповідачів, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - КП «Ніжинтеплоенерго», про спонукання вчинити дії, пов'язані з реорганізацією КП «Ніжинтеплоенерго» через приєднання до TOB «НіжинТеплоМережі» встановлено: п. 1.4 вищевказаного договору сторони передбачили, що позивач виступає правонаступником усіх прав та обов'язків КП «Ніжинтеплоенерго» та Дочірнього підприємства «Ніжинтеплосервіс».

Передача цілісного майнового комплексу підтверджується і первинними документами, зокрема, актом прийому передачі основних засобів з КП «Ніжинтеплоенерго» на TOB «НіжинТеплоМережі» станом на 01.12.2003. Надані позивачем баланси КП «Ніжинтеплоенерго» підтверджують той факт, що фактично було передано все майно КП «Ніжинтеплоенерго» на TOB «НіжинТеплоМережі».

Постановою по справі № 1/147 зобов'язано Ніжинську міську раду та виконком Ніжинської міської ради вчинити дії пов'язані з реорганізацією КП «Ніжинтеплоенерго» через приєднання до TOB «НіжинТеплоМережі».

Також судами попередніх інстанцій вірно зазначено, що підприємство паливно-енергетичного комплексу вважається таким, що бере участь у процедурі погашення заборгованості, з дня видання наказу Міністерством палива та енергетики України про затвердження переліку підприємств паливно-енергетичного комплексу, які прийняли рішення про участь у процедурі погашення заборгованості. Документом, що підтверджує участь підприємства паливно-енергетичного комплексу у процедурі погашення заборгованості, є виписка з Реєстру.

На відміну від TOB «НіжинТеплоМережі», КП «Ніжинтеплоенерго» не було включено до Переліку підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу», і як наслідок, не включалося до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості.

На момент укладення договорів від 26.06.2006 № 83/705 та № 84/705 у КП «Ніжинтеплоенерго» не існувало кредиторської заборгованості перед ДП «Газ України» HAK «Нафтогаз України», оскільки дана кредиторська заборгованість обліковувалася за TOB «НіжинТеплоМережі».

З урахуванням викладеного вище та зважаючи на те, що TOB «НіжинТеплоМережі» є правонаступником всіх прав і обов'язків КП «Ніжинтеплоенерго», суди попередніх інстанцій дійшли до вірного висновку про відсутність права у КП «Ніжинтеплоенерго» на укладення договорів від 26.06.202006 № 83/705 та № 84/705 про організацію взаєморозрахунку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.05.2006 № 705, а допустити заміну КП «Ніжинтеплоенерго» його правонаступником TOB «НіжинТепломережі» неможливо, оскільки оскаржуване податкове повідомлення-рішення є ненормативним (індивідуальним) актом, що породжує обов'язки тільки у того суб'єкта, якому він адресований, встановлює конкретні приписи, звернені до окремої юридичної особи - КП «Ніжинтеплоенерго».

Враховуючи викладене, Вищий адміністративний суд України дійшов висновку про те, що судами першої та апеляційної інстанцій належним чином з'ясовані обставини справи та дано їм відповідну правову оцінку. Порушень норм матеріального та процесуального права, які могли призвести до зміни чи скасування рішень судів першої та апеляційної інстанцій не встановлено.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 220-1, 223, 224, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Ніжинської об'єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області відхилити.

Постанову Господарського суду Чернігівської області від 03.12.2009 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 08.10.2010 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути переглянута Верховним Судом України у випадках, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України.

Головуючий(підпис)О.І. Степашко

Судді(підпис)С.Е. Острович

(підпис)М.О. Федоров