про відмову в зупиненні провадження у справі
Справа № 819/2010/13-a
04 вересня 2013 року
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі судді Баранюка А.З. при секретарі судового засідання Дудар М.В.
за участю:
представників позивача: Білик Т.М., Вітяка М.М.
розглянувши клопотання фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про зупинення провадження у справі за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), -
Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області звернулося до суду із адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про зупинення експлуатації літнього майданчика (тимчасової споруди) за адресою вул. Старий Ринок, 3, м. Тернопіль.
Відповідач подав до суду клопотання про зупинення провадження у справі до вирішення Тернопільським окружним адміністративним судом справи № 819/2009/13-а за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 до Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області про визнання нечинним пункту 7 припису від 10 липня 2013 року щодо встановлення мінімальної відстані між приміщенням кафе-бару та літнім майданчиком (тимчасовою спорудою).
Представники позивача в удовому засіданні проти задоволення клопотання заперечили та пояснили, що зазначені справи між собою не пов'язані.
Відповідач у судове засідання нез'явився, був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи. Отже, суд вважає що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Розглянувши клопотання відповідача, матеріали справи та заслухавши пояснення представників позивача суд вважає, що клопотання про зупинення провадження у справі задоволенню не підлягає.
Позивач звернувся до суду із позовом про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) оскільки під час проведення позапланової перевірки 13 серпня 2013 року додержання відповідачем вимог законодавства у сфері пожежної безпеки ним було виявлено порушення правил пожежної безпеки, а саме не витримано відстань (менше 10 метрів) між приміщенням кафе-бару та літнім майданчиком (тимчасовою спорудою).
Відповідно до ч.5 ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом.
Таким чином, звернення органу державного нагляду (контролю) із позовом про повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг не пов'язано із вжиттям цим органом інших заходів реагування, що може бути окремим предметом судового розгляду.
Згідно із п.3 ч.1 ст.156 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Таким чином оскарження пункту 7 припису від 10 липня 2013 року про усунення порушень законодавства у сфері пожежної безпеки у справі № 819/2009/13-а не є підставою для зупинення справи про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Керуючись п.3 ч.1 ст.156, ст.ст. 165, 186 КАС України, суд -
Відмовити в задоволенні клопотання ОСОБА_3 про зупинення провадження у справі № 819/2010/13-a за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) до набрання законної сили рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду у справі № 819/2009/13-а про визнання нечинним п.7 припису від 10 липня 2013 року.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня постановлення ухвали апеляційної скарги у порядку передбаченому ст.ст.184-187 КАС України.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Баранюк А.З.
Копія вірна:
Суддя Баранюк А.З.