Постанова від 29.07.2013 по справі 812/6508/13-а

9.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

29 липня 2013 року Справа № 812/6508/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Каюди А.М.,

при секретарі: Опейкіній Є.А.,

за участю представників

від позивача: Юрченко О.В., дов. №231 від 09.01.2013 начальник відділу правової роботи ДФІ в Луганській області,

від відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Луганській області до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Луганська про надання дозволу на подовження терміну проведення планової виїзної ревізії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Державна фінансова інспекція в Луганській області (далі ДФІ в Луганській області), звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до квартирно-експлуатаційного відділу м. Луганськ (далі КЕВ м. Луганськ), в якому просив надати дозвіл на продовження терміну проведення планової виїзної ревізії окремих питань фінансового-господарської діяльності квартирно-експлуатаційного відділу м. Луганськ на 15 робочих днів з 39.07.2013 по 16.08.2013.

Позов обґрунтований тим, що визначений програмою ревізії термін її проведення спливає 26.07.2013, але на даний час ще залишаються недослідженими кілька питань програми, також багато часу необхідно для закінчення інвентаризації майна, яка проводиться суцільним способом та оформлення її результатів. Крім того, ревізія вже зупинялася кілька разів у зв'язку з необхідністю проведення зустрічних звірок і під час її проведення було отримано звернення Служби безпеки України в Луганській області щодо можливого порушення законодавства посадовими особами КЕВ м. Луганськ.

Враховуючи, що предметом спору є продовження терміну проведення планової ревізії останній день якої визначений 26.07.2013, та те що позивач просить продовжити цей термін з 29.07.2013 по 16.08.2013, ухвалою суду від 26.07.2013 відкрите судове засідання було призначено на 29.07.2013, оскільки призначення розгляду справи на більш пізню дату лишає сенсу сам розгляд порушеного питання.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав заявлений позов, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.

Відповідач у судове засідання не прибув, через представника позивача надав письмові пояснення, в яких проти заявленого позову не заперечує, просить розглянути справи без участі представника відповідача.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про задоволення позову з огляду на наступне.

Як встановлено судом, відповідно до пункту 2.18 плану контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції на 2 квартал 2013 року наказом ДФІ в Луганській області №51 від 20.05.2013 внесено зміни до плану роботи та за пунктом 1.1.6.1 щодо проведення ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КЕВ м. Луганськ з 01.01.2011 по завершений місяць 2013 року (а.с. 17). Відповідно до зазначеного наказу 27.05.2013 затверджено програму ревізії (а.с. 7-8).

Як вбачається з наданих документів ревізія з перервами проводилася з 27.05.2013. Під час її проведення було складено проміжні акти від 03.06.2013, 25.06.2013 (а.с. 42-52).

Відповідно до статті 1 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" №2939-XII від 26.01.1993 здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Президентом України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю (далі - орган державного фінансового контролю).

Орган державного фінансового контролю у своїй діяльності керується Конституцією України, цим Законом, іншими законодавчими актами, актами Президента України та Кабінету Міністрів України

Статтею 11 цього закону передбачено, що плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія.

Планова виїзна ревізія проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ за письмовим рішенням керівника відповідного органу державного фінансового контролю не частіше одного разу на календарний рік.

Відповідно до частини 12 статті 11 Закону №2939 подовження термінів проведення планової або позапланової виїзної ревізії можливе лише за рішенням суду на термін, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 робочих днів для позапланової виїзної ревізії.

Враховуючи, що на дату звернення позивача до суду з даним позовом ревізію проведено не по всіх питаннях програми та враховуючи великий обсяг інформації, що підлягає опрацюванню суд вважає можливим продовження терміну проведення планової ревізії, оскільки її тривалість обумовлена об'єктивними чинниками і додатковий час необхідний для повного та всебічного з'ясування фактичного стану фінансово-господарської діяльності відповідача та опрацювання отриманих відомостей.

За таких обставин суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову.

Частиною 2 статті 94 КАС України встановлено, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Оскільки позивачем, суб'єктом владних повноважень, зазначені витрати не здійснювалися, вони не підлягають стягненню з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 17, 18, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної фінансової інспекції в Луганській області до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Луганська про надання дозволу на подовження терміну проведення планової виїзної ревізії задовольнити повністю.

Продовжити термін проведення планової виїзної ревізії окремих питань фінансового-господарської діяльності квартирно-експлуатаційного відділу м. Луганськ на 15 робочих днів з 29.07.2013 по 16.08.2013.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова у повному обсязі складена та підписана 29.07.2013.

В судовому засіданні оголошено повний текст постанови.

Суддя А.М. Каюда