Україна
Донецький окружний адміністративний суд
04 червня 2013 р. Справа №805/7312/13-а
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11:25
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Абдукадирової К.Е.,
при секретарі судового засідання Пономаренко В.Е.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Управління пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Шляхове будівництво «Альтком», м. Донецьк
про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Шляхове будівництво «Альтком» заборгованості по єдиному соціальному внеску у розмірі 714 410,57 грн.,-
за участю представників сторін:
від позивача: Мирошниченко М.М. - за дов. від 24 травня 2013 року
від відповідача: Гранкіної Г.В. - за дов. від 01 квітня 2013 року
Управління пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька звернулося до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Шляхове будівництво «Альтком» про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Шляхове будівництво «Альтком» заборгованості по єдиному соціальному внеску у розмірі 714 410,57 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Шляхове будівництво «Альтком» знаходиться на обліку в Управлінні пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька як платник єдиного внеску та подає звіти про його нарахування. За період березень 2013 року відповідач має заборгованість зі сплати єдиного внеску перед управлінням на загальну суму 714 410,57 грн., чим порушено вимоги Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Вказана заборгованість підтверджується карткою особового рахунку, актом звірки. Зазначена сума заборгованості до теперішнього часу не сплачена, а тому просив суд стягнути з відповідача зазначену суму боргу на користь Управління пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька.
Позивач в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання з'явився, надав суду заяву, в якій позовні вимоги визнає в повному обсязі, а також надав суду заяву про встановлення способу і порядку виконання судового рішення шляхом надання розстрочення виконання постанови, в якій вказав, що не заперечує проти задоволення позовних вимог, однак, на даний час грошові кошти на рахунках відповідача відсутні, підприємства-замовники робіт, які виконує ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком», не розрахувались за раніше виконані підприємством роботи, в результаті чого утворилась дебіторська заборгованість. Виробнича діяльність відповідача має свою специфіку, а саме - він здійснює роботи з будівництва та реконструкції доріг, аеродромів. Враховуючи той факт, що будівництво доріг носить сезонний характер, замовником робіт є державні підприємства дорожньої галузі, а фінансування робіт здійснюється з державного бюджету, у 2013 році виникла затримка у фінансуванні, оскільки кошти на будівництво доріг не виділялись. Тобто, у 2013 році склались обставини, які не залежать від волі відповідача і на які він особисто вплинути не може. Крім того, одночасно з погашенням заборгованості пенсійному фонду, відповідач повинен знаходити вільні кошти для сплати поточних платежів не тільки позивачу, але й податків та інших платежів до бюджету, покривати свої поточні видатки (оплата енергоресурсів, матеріальних витрат тощо).
Враховуючи викладене, просить розстрочити виконання рішення суду по справі № 805/7312/13-а згідно з графіком, починаючи з липня 2013р. у розмірі 19 844,67 грн., та з серпня 2013р. по червень 2016р. у розмірі 19 844,74 грн. щомісячно.
Вислухавши у судовому засіданні представників сторін, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
Позивач - Управління пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011.
У відповідності до п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011.
Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011, пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.
Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
Відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Шляхове будівництво «Альтком», є юридичною особою та платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Управління пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька.
Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються нормами Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI (далі - Закон № 2464).
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Частинами 1, 5 статті 9 Закону № 2464 визначено, що єдиний внесок обчислюється виключно у національній валюті, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі. Сплата єдиного внеску здійснюється виключно у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для його зарахування.
Згідно з частиною 8 статті 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для відповідача є календарний місяць.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника, як передбачено частиною 12 статті 9 Закону № 2464.
Відповідно до абзацу 7 частини 4 статті 25 Закону № 2464 територіальний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Вказана заборгованість підтверджується позивачем карткою особового рахунку платника єдиного внеску, актом звірки, звітом про суми нарахованої заробітної плати (арк. справи 4 - 12).
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Управління пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецьку підлягають задоволенню у повному обсязі.
При цьому, судом встановлено, що у відповідача на даний час грошові кошти відсутні, підприємства-замовники робіт, які виконує ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком», не розрахувались за раніше виконані підприємством роботи, в результаті чого утворилась дебіторська заборгованість. Виробнича діяльність відповідача має свою специфіку, а саме - відповідач здійснює роботи з будівництва та реконструкції доріг, аеродромів. Враховуючи той факт, що будівництво доріг носить сезонний характер, замовником робіт є державні підприємства дорожньої галузі, а фінансування робіт здійснюється з державного бюджету, у 2013 році виникла затримка у фінансуванні, оскільки кошти на будівництво доріг не виділялись. Тобто, у 2013 році склались обставини, які не залежать від волі відповідача і на які він особисто вплинути не може. Крім того, одночасно з погашенням заборгованості пенсійному фонду, відповідач повинен знаходити вільні кошти для сплати поточних платежів не тільки позивачу, але й податків та інших платежів до бюджету, покривати свої поточні видатки (оплата енергоресурсів, матеріальних витрат тощо).
Вказане підтверджується довідкою про дебіторську заборгованість за будівельні роботи, довідкою про обсяги реалізованих будівельних робіт (арк справи 19 - 20).
За приписами ч. 1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
При розгляді наданої відповідачем заяви суд виходив з того, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України, ця стаття не вимагає, і суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами розстрочення виконання рішення.
Враховуючи матеріальні інтереси сторін, з урахуванням фінансового положення заявника, відповідно до ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про задоволення заяви про встановлення способу і порядку виконання судового рішення шляхом надання розстрочення виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду в даній справі згідно з графіком, починаючи з липня 2013р. у розмірі 19 844,67 грн., та з серпня 2013р. по червень 2016р. у розмірі 19 844,74 грн. щомісячно, з огляду на наявні обставини, що ускладнюють виконання постанови.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 23, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 159, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовні вимоги Управління пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Шляхове будівництво «Альтком» про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Шляхове будівництво «Альтком» заборгованості по єдиному соціальному внеску у розмірі 714 410,57 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Шляхове будівництво «Альтком» (ЄДРПОУ 32794511, адреса: вул. Шахтарів Донбасу, 163, м. Донецьк, 83060) на користь Управління пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька (р/р 37194087000519 в відділенні Державного казначейства Куйбишевське УДК м. Донецьк, МФО 335106, ЄДРПОУ 21956027) заборгованість по єдиному соціальному внеску у розмірі 714 410,57 (сімсот чотирнадцять тисяч чотириста десять) грн. 57 (п'ятдесят сім) коп.
Розстрочити виконання постанови суду згідно з графіком, починаючи з липня 2013р. у розмірі 19 844,67 грн., та з серпня 2013р. по червень 2016р. у розмірі 19 844,74 грн. щомісячно.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 04 червня 2013 року. Постанова у повному обсязі складена 07 червня 2013 року.
У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постановою за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Абдукадирова К.Е.