Ухвала від 20.11.2008 по справі 22-а-3370/08

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 листопада 2008 року м. Львів

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :

судді-доповідача - КУШНЕРИКА М.П.

суддів: ШАВЕЛЯ Р.М., СТАРУНСЬКОГО Д.М.

при секретарі судового засідання - СЮТИК Н.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові справу

за апеляційною скаргою-Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Колос»

напостанову Рівненського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2007 рокуу справі

за позовом Рівненського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів України

доСільськогосподарського виробничого кооперативу «Колос»

простягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та пені в сумі 3 666,51 гривень,-

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 12.11.2007р. з Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Колос» на користь Рівненського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Українистягнено адміністративно-господарські санкції в сумі 3511,11грн. та 155,40грн. пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Постанова мотивована тим, що відповідно ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» відповідач зобов'язаний створити 3 робочих місця для працевлаштування інвалідів, проте в 2006р. було створено лише два.

Сільськогосподарський виробничий кооператив «Колос» оскаржив дану постанову з підстав неповного з'ясування обставин справи та порушення норм матеріального права, мотивуючи тим, що відповідно до ст.18-20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» створення підприємством робочого місця для забезпечення працевлаштування на ньому інваліда, не ставиться у залежність від часу працевлаштування на протязі календарного року. Кооперативом створено робочі місця для інвалідів і вони звертались до Володимирецького районного центру зайнятості про направлення інвалідів для працевлаштування, однак такі інваліди на обліку не перебували. Звернень самих інвалідів не було.

Вважає, що обов'язок працевлаштування покладається на органи працевлаштування.

Крім того, у 2006 році кооперативу нанесено значні матеріальні збитки, в зв'язку із загибелю сільськогосподарських культур.

Просить скасувати постанову та прийняти нову про відмову в задоволенні позову.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, колегія суддів, вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, виходячи з таких підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно із звітом про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 рік (форма №10-ПІ) річна середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу в 2006 р. складала 63 осіб, чисельність інвалідів, які повинні працювати - 3 особи. Середньорічна зарплата штатного працівника - 3511,11грн.

Відповідачем створено лише 2 робочих місця для працевлаштування інвалідів.

Відповідно до ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», для підприємств (об'єднань), установ і організацій, незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік.

Згідно п.3 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995р. №314, робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів, і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.

Відповідно до ч.1 ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» передбачено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, на яких працює від 8 до 15 осіб розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установу, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, які використовують найману працю. Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені, яка обчислюється з 120 % річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, громадськими організаціями інвалідів, фізичними особами, зазначеними у ч.1 цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого ч.1 ст.19 цього ж Закону - ч.3 ст.20 згаданого вище Закону.

Посилання відповідача на те, що у 2006р. кооперативу нанесено значні матеріальні збитки, в зв'язку із загибелю сільськогосподарських культур, як на підставу звільнення від сплати штрафної санкції, не приймається до уваги, оскільки ст.20 зазначеного вище Закону не ставить обов'язок підприємства щодо організації здійснення відрахувань (сплати штрафних санкцій) до Фонду у залежність від наявності чи відсутності прибутку у відповідних суб'єктів господарювання.

А, відтак, колегія суддів вважає, що судове рішення першої інстанції ухвалено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги дане рішення не спростовують, підстави для скасування постановленого по справі судового рішення відсутні.

Керуючись ст.160 ч.3, 196 ч.4, 198 ч.1 п.1, 200, 205 ч.1 п.1, 206, 254 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргуСільськогосподарського виробничого кооперативу «Колос» - залишити без задоволення, а постановуРівненського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2007 року у справі за позовом Рівненського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів України до Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Колос» про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та пені в сумі 3 666,51 гривень, - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, однак може бути оскаржена безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом одного місяця, починаючи з 25.11.08р.

Суддя-доповідач: М.П.КУШНЕРИК

Судді: Р.М.ШАВЕЛЬ

Д.М.СТАРУНСЬКИЙ