Ухвала від 03.04.2013 по справі К-13956/09-С

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
УХВАЛА

"03" квітня 2013 р. м. Київ К-13956/09

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

Головуючого Рецебуринського Ю.Й.,

Суддів Ємельянової В.І.,

Кочана В.М.,

розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 20 листопада 2008 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 4 березня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька (далі - Управління), третя особа - відкрите акціонерне товариство "Шахта імені 60-річчя Радянської України" (далі - ВАТ "Шахта імені 60-річчя Радянської України"), про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2008 року ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив скасувати рішення Управління від 11 вересня 2008 року №334 про відмову в перерахунку пенсії та зобов'язати провести перерахунок пенсії з 11 вересня 2008 року.

Позов обґрунтував тим, що відмова відповідача в перерахунку пенсії у зв'язку з відсутністю необхідних двох років страхового стажу є протиправною, оскільки після проведення попереднього перерахунку пенсії він відпрацював два роки і не несе відповідальності за несплату своїм роботодавцем, ВАТ "Шахта імені 60-річчя Радянської України", страхових внесків до Пенсійного фонду.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 20 листопада 2008 року, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 4 березня 2009 року, позовні вимоги задоволено. Визнано протиправними дії Управління щодо відмови у перерахунку призначеної пенсії ОСОБА_2 та зобов'язано відповідача здійснити перерахунок пенсії позивачу з 11 вересня 2008 року.

У касаційній скарзі Управління просить скасувати судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову.

Справа вирішується в порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами відповідно до статті 222 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки відсутні клопотання всіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю.

Перевіривши надані письмові докази в їх сукупності, з'ясувавши обставини справи, колегія суддів приходить до наступних висновків.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що ОСОБА_2 перебуває на обліку в Управлінні та отримує пенсію за віком, продовжуючи працювати.

11 вересня 2008 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії як працюючому пенсіонеру.

Рішенням Управління від 11 вересня 2012 року №334 у перерахунку пенсії відмовлено з огляду на відсутність у позивача двох років страхового стажу після проведення попереднього перерахунку пенсії, що обумовлено несплатою ВАТ "Шахта імені 60-річчя Радянської України" страхових внесків за період з 1 квітня 2007 року по 30 квітня 2008 року.

Відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року №1058-ІV (в редакції Закону України від 9 липня 2003 року №1058-IV зі змінами, внесеними згідно із Законом України від 23 грудня 2004 року №2291-IV, що була чинною на час звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії) у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

Отже, зі змісту наведеної норми Закону вбачається, що перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два календарні роки з урахуванням набутого за цей час страхового стажу.

Крім того, як правильно зазначили суди першої та апеляційної інстанцій, позивач не може нести відповідальність за неналежне виконання підприємством, в якому він працює, обов'язку щодо сплати страхових внесків із заробітної плати.

За наведених обставин Донецький окружний адміністративний суд та Донецький апеляційний адміністративний суд дійшли обґрунтованого висновку про наявність у позивача права на перерахунок пенсії з 11 вересня 2008 року.

Доводи касаційної скарги висновків судів першої та апеляційної інстанцій не спростовують.

Відповідно до частини першої статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Суди першої та апеляційної інстанцій повно і всебічно встановили обставини справи, дали їм належну юридичну оцінку, правильно застосували норми матеріального і процесуального права, тому відсутні підстави для скасування або зміни прийнятих ними рішень.

Керуючись статтями 222, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька залишити без задоволення.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 20 листопада 2008 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 4 березня 2009 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та оскарженню не підлягає.

Головуючий Ю.Й. Рецебуринський(

доповідача)

Судді В.І. Ємельянова

В.М. Кочан