Справа: № 22-а-6958/08 Головуючий у 1-й інстанції: Уруп І.І.
Суддя -доповідач: Межевич М.В.
Іменем України
23 вересня 2008 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого - судді Межевича М.В., суддів Бабенка К.А. та Глущенко Я.Б. при секретарі Кравченко Т.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Києва справу за апеляційною скаргою Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на постанову Господарського суду Черкаської області від 28 серпня 2007 року у справі за позовом Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Весна» про стягнення 8 058 грн. 59 коп., -
В червні 2007 року Черкаське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі - позивач) звернулось в суд з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Весна» (далі-відповідач) про стягнення штрафних санкцій в розмірі 8 058 грн. 59 коп. за порушення нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2006 році. Мотивувало тим, що відповідач всупереч вимогам ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (далі-Закон), згідно з якими для підприємств, установ і організацій встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів в розмірі 4 % загальної чисельності працюючих, не створив одного робочого місця для працевлаштування інваліда і відповідно до ст. 20 вказаного Закону повинен сплатити штрафні санкції за не створення робочого місця у розмірі 8 058 грн. 59 коп.
Постановою Господарського суду Черкаської області в задоволені позову відмовлено за безпідставністю позовних вимог.
Не погоджуючись з зазначеними вище судовим рішенням позивач звернувся з апеляційною скаргою про скасування оскаржуваного судового рішення, посилаючись на його необґрунтованість та не законність і просив ухвалити нове рішення, яким задовольнити позов. Зазначав, що саме підприємство в розумінні Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» зобов'язане самостійно працевлаштувати інвалідів.
Особи, які беруть участь у справі в судове засідання не з'явились належним чином повідомленні про дату, час і місце апеляційного розгляду, в зв'язку з чим суд вважає за можливе здійснювати розгляд скарги у їх відсутність .
Заслухавши доповідь судді, дослідивши матеріали справи та перевіривши наведені в скарзі доводи, колегія суддів вважає, що скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі ст. ст. 198 ч. 1 та 200 КАС України, суд апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Статтею 19 Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» встановлено для підприємств (об'єднань), установ і організацій (далі - підприємства) нормативи робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів.
Частиною першою статті 18 названого Закону передбачено, що працевлаштування інвалідів здійснюється органами Міністерства праці України, Міністерства соціального захисту населення України, місцевими радами, громадськими організаціями інвалідів (далі - органи працевлаштування інвалідів).
Робоче місце інваліда, згідно з п.1 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів (далі - Положення), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 року, № 314 з послідуючими змінам и та доповненнями, - це окреме робоче місце, або ділянка виробничої площі на підприємстві (об'єднанні), в установі та організації, незалежно від форм власності та господарювання, де створено необхідні умови для праці інваліда.
Робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної категорії, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда (п. 3 Положення). Підприємства розробляють заходи щодо створення робочих місць для інвалідів і включають їх до колективного договору (п.5 Положення).
Таким чином, створеним робочим місцем є те, яке введено в дію шляхом працевлаштування інваліда. Закон зобов'язує відповідача, відповідно до 4-х відсоткового нормативу, створити робочі місця для праці інвалідів, зазначити їх у колективному договорі і інформувати центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів, а органи працевлаштування - підібрати робоче місце і працевлаштувати інваліда.
За ст. 19 Закону керівники підприємств (об'єднань), установ і організацій, незалежно від форми власності і господарювання у разі незабезпечення зазначених нормативів несуть відповідальність у встановленому законом порядку.
Як підставно зазначено Господарським судом Черкаської області, вищевикладені вимоги відповідачем виконані, що підтверджується протоколом №1 рішення зборів засновників від 25.01.2006 року; звітами перед Уманським районним центром зайнятості про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) про потребу в працівниках від 28.01.2006 року, 01.07.2006 року, 01.10.2006 року та 27.01.2007 року; інформацією з місцевої газети «Уманська Зоря» №52 (16101) від 28.06.2006 року та №89 (16137) від 01.11.2006 року про наявність одного робочого місця на підприємстві для працевлаштування інваліда; листом відповідача від 25.01.2006 року адресованим Коржовослобідьській сільській раді з проханням направити інваліда для працевлаштування та відповіддю на нього про відсутність бажаючих від 20.03.2007 року.
Враховуючи наведені обставини, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність правових підстав для задоволення позову про стягнення з відповідача за невиконання нормативу по створенню одного робочого місця щодо працевлаштуванню інваліда в сумі 8 058 грн. 59 коп. - середньомісячної зарплати на підприємстві за 2006 рік.
Висновки Господарського суду відповідають обставинам справи, наданим доказам та нормам матеріального і процесуального закону.
Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.
За таких обставин, підстав для скасування судового рішення не вбачається, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду
Апеляційну скаргу Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів залишити без задоволення, а постанову Господарського суду Черкаської області від 28 серпня 2007 року- без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий:
Судді:
Справа: № 22-а-6958/08 Головуючий у 1-й інстанції: Уруп І.І.
Суддя -доповідач: Межевич М.В.
Іменем України
(вступна та резолютивна частини)
23 вересня 2008 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого - судді Межевича М.В., суддів Бабенка К.А. та Глущенко Я.Б. при секретарі Кравченко Т.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Києва справу за апеляційною скаргою Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на постанову Господарського суду Черкаської області від 28 серпня 2007 року у справі за позовом Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Весна» про стягнення 8 058 грн. 59 коп.
Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду -
Апеляційну скаргу Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів залишити без задоволення, а постанову Господарського суду Черкаської області від 28 серпня 2007 року- без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий:
Судді: