Ухвала від 21.02.2013 по справі 625/60/13-к

Копія: Справа № 625/60/13-к

Провадження № 1-в/625/10/13

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 лютого 2013 року с. Різуненкове

Коломацький районний суд Харківської області в складі: головуючого судді - Яковенка А.О., при секретарі судового засідання - Талавиря С.Г.,

за участю:

представника органу внутрішніх справ - Різуненко Ю.М.,

прокурора - Лещенко Д.Р.,

засудженого - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за поданням начальника Валківського РВ (по обслуговуванню Валківського та Коломацького районів) ГУМВСУ в Харківській області підполковника міліції Курило С.Л. про встановлення адміністративного нагляду стосовно

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Шелестове, Коломацького району, Харківської області, українця, громадянина України, освіта середня, не одруженого, військовозобов'язаного, не працюючого, раніше судимого: 1) вироком Валківського районного суду Харківської області від 23.05.2008 року за ч. 3 ст. 152, ч. 2 ст. 153 КК України до 7 років позбавлення волі; зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1,-

ВСТАНОВИВ:

Начальник Валківського РВ (по обслуговуванню Валківського та Коломацького районів) ГУМВСУ в Харківській області звернувся до Коломацького районного суду Харківської області з поданням про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_2 строком на 1 рік.

В поданні порушується питання про встановлення адміністративного нагляду судом стосовно ОСОБА_2 з підстав, визначених Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», а саме: ОСОБА_2 є особою, яка раніше судима, зарекомендував себе з негативного боку, зловживає спиртними напоями, протягом 2013 року скоїв 2 /два/ адміністративних правопорушення, за які був притягнутий до адміністративної відповідальності та потребує постійного профілактичного впливу для проведення заходів виховного характеру безпосередньо в Коломацькому СВМ Валківського РВ (по обслуговуванню Валківського та Коломацького районів) ГУМВСУ в Харківській області, у зв'язку з чим ставиться питання про встановлення відносно ОСОБА_2 певних обмежень.

В судовому засіданні, призначеному на 21.02.2013 року, представник органу внутрішніх справ подання про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_2 підтримав в повному обсязі.

В судовому засіданні, призначеному на 21.02.2013 року, прокурор проти задоволення вказаного подання не заперечував.

В судовому засіданні засуджений ОСОБА_2, проти задоволення подання не заперечував, як не заперечував щодо фактичних обставин справи, викладених у ньому. Від права мати захисника у судовому засіданні, відмовився, про що подав до суду відповідну заяву (а.с. 30).

Враховуючи, що обставини, передбачені ст. 52 КПК України, як такі, що визначають обов'язкову участь захисника у справі відсутні, суд приймає до уваги заяву засудженого ОСОБА_2 як таку, що відповідає вимогам п. 19 ст. 7 КПК України.

Суд, заслухавши пояснення представника органу внутрішніх справ, прокурора та засудженого ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи та докази у їх сукупності, приходить до наступного висновку.

Засуджений ОСОБА_2 після звільнення з місць позбавлення волі, що підтверджується копією довідки про звільнення (а.с. 22), був поставлений на профілактичний облік Коломацького СВМ Валківського РВ (по обслуговуванню Валківського та Коломацького районів) ГУМВСУ в Харківській області як особа, яка формально підпадає під адміністративний нагляд.

Знаходячись на профілактичному обліку, ОСОБА_2 скоював адміністративні правопорушення, за що протягом 2013 року двічі притягувався до адміністративної відповідальності, а саме: 1) 12.01.2012 року за порушення вимог ч. 1 ст. 178 КУпАП накладено стягнення у виді попередження (а.с. 5); 2) 13.02.2013 року за порушення вимог ч. 2 ст. 178 КУпАП накладено стягнення у виді штрафу в сумі 51 грн. (а.с. 10).

Засуджений ОСОБА_2 був попереджений про можливість встановлення адміністративного нагляду відносно нього, що підтверджується письмовими попередженнями (а.с. 4, 9). Окрім цього, за місцем мешкання характеризується негативно, що підтверджується характеристикою з місця мешкання (а.с. 16).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ.

Згідно з п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Досліджуючи дані про особу засудженого, судом встановлено, що ОСОБА_2 раніше судимий: вироком Валківського районного суду Харківської області від 23.05.2008 року за ч. 3 ст. 152, ч. 2 ст. 153 КК України до 7 років позбавлення волі (а.с. 24-26), тобто є особою, що вчинила тяжкий, особливо тяжкий злочин, засудженою до позбавлення волі та після відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, вчиняє правопорушення.

Частиною 1 ст. 3 КПК України не визначено терміну «систематичність вчинення порушень», а відповідно до ч. 2 ст. 3 КПК України інші терміни, що вживаються в цьому Кодексі, визначаються спеціальними нормами у цьому Кодексі та в інших законах України.

Згідно з ч. 4 ст. 166 КВК України систематичним вчиненням правопорушень вважається вчинення засудженим трьох і більше правопорушень, за які його було притягнуто до адміністративної відповідальності.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу внутрішніх справ.

Згідно з ч. 1 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.

Між тим, матеріали справи за поданням начальника Валківського РВ (по обслуговуванню Валківського та Коломацького районів) ГУМВСУ в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_2 не містять жодних відомостей, що вказана особа протягом року вчинила три і більше правопорушення, за які його було притягнуто до адміністративної відповідальності, що не дає підстав вважати про наявність ознак систематичності у вчиненні нею правопорушень.

За таких умов, суд приходить до висновку, що у задоволенні подання начальника Валківського РВ (по обслуговуванню Валківського та Коломацького районів) ГУМВСУ в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_2 належить відмовити.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 1, п. «в» ст. 3, п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 01 грудня 1994 року, ч. 4 ст. 166 КВК України, ст.ст. 3, 5, 7, 372, 395, 532, 537, 539 КПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

В задоволенні подання начальника Валківського РВ (по обслуговуванню Валківського та Коломацького районів) ГУМВСУ в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_2 - відмовити.

Роз'яснити особі, яка звернулась з поданням про встановлення адміністративного нагляду, що відмова у його задоволенні не є перешкодою для повторного звернення вказаної особи, після усунення обставин, що стали підставою для вказаної відмови.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через Коломацький районний суд Харківської області протягом семи днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу суду було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення. Оскарження ухвали в апеляційному порядку не зупиняє її виконання.

Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не передбачено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

СУДДЯ :