29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82
"30" листопада 2006 р. Справа №8/301-НА
За позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ВТК -Холдинг» м. Хмельницький
до виконавчого комітету Хмельницької міської ради м. Хмельницький
про визнання недійсним та скасування п. 2.1 рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради №100 від 09.02.2006р.
за участю третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - приватного підприємства "Кедри" м. Хмельницький
Суддя Степанюк А.Г. Секретар судового засідання Карабаєв А.Ю.
Представники :
від позивача : Стасишин А.Л. - представник по довіреності від 20.09.2006р.
від відповідача : не з'явився
від третьої особи: не з'явився
Суть спору : позивач - ТОВ "ВКТ-Холдинг" звернувся до суду з адміністративним позовом до виконавчого комітету Хмельницької міської ради про визнання недійсним та скасування п. 2.1 рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради №100 від 09.02.2006р.
Представники відповідача та третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача повноважних представників у засідання суду не направили, хоча належним чином були повідомлені про час та місце судового засідання. При цьому від відповідача на адресу суду надійшла заява №02-15-2713 від 30.11.06 р. про розгляд справи без участі його представника.
Представник позивача в судовому засіданні наполягає на задоволенні його позовних вимог, оскільки своїми діями відповідач порушив його законні права та інтереси.
Представником відповідача в судовому засіданні 31.10.2006р. подано письмове заперечення по справі, в якому останній просить суд позовні вимоги ТОВ "ВКТ-Холдинг" залишити без задоволення. Свої заперечення відповідач обґрунтовує тим, що не житлове приміщення по вул. Проскурівського Підпілля, 71 площею 125, 6 кв. м. згідно договору оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до комунальної власності, від 29.06.2005р., було передане ТОВ "Назарін". Рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 22.12.2005р. №910 на підставі клопотання ТОВ "Назарін", надано дозвіл управлінню комунального майна розірвати договір оренди приміщення по вул. Проскурівського Підпілля, 71 площею 125,6 кв. м., від 29.06.2005р.
На підставі клопотання ПП "Кедри" від 18.01.2006р. виконавчим комітетом надано дозвіл управлінню комунального майна передати в оренду ПП "Кедри" приміщення по вул. Проскурівського Підпілля, 71, площею 125,6 кв. м.
Стосовно клопотань ТОВ "ВКТ-Холдинг" про надання дозволу на передачу в оренду вищевказаного приміщення під магазин непродовольчих товарів відповідач повідомив, що на момент прийняття рішення вони були розглянуті з надісланням відповідної відповіді.
На думку відповідача, його дії щодо прийняття рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради №100 від 09.02.2006р. про надання дозволу управлінню комунального майна здати в оренду приміщення за вказаною вище адресою відповідають нормам Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні» та, зокрема, п.5 ст. 60 названого Закону.
Як вбачається з матеріалів справи Рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 30.03.2005 року № 203 було дозволено управлінню комунального майна передати в оренду строком на одинадцять місяців Товариству з обмеженою відповідальністю « Назарін" приміщення по вул. Проскурівського підпілля, 71 у м. Хмельницькому, загальною площею 146,5 кв.м, в тому числі : 106,5 м. кв. під магазин непродовольчих товарів та 40 м. кв. під склад.
Відповідно до цього рішення 29 червня 2005 року між управлінням комунального майна та орендарем було укладено договір оренди. Проте, ще до закінчення строку дії договору оренди від 29.06.2005 року, укладеного між ТОВ « Назарін" та управлінням комунального майна, до міського голови звернулось із листами від 24.11.2005 та 29.11.2005 р. р. товариство з обмеженою відповідальністю « ВКТ -Холдинг" в особі директора Скоропінського В.В. У даних листах зазначалось, що позивач спільно із ТОВ «Назарін" здійснює підприємницьку діяльність і так як на даний час ТОВ « Назарін" не може бути орендарем ( не в змозі сплачувати орендну плату) займаного приміщення, в силу тісних партнерських відносин, просить укласти з ним договір оренди приміщення по вул. Проскурівського підпілля, 71, що у м. Хмельницькому.
24.11.2005 р., товариство « Назарін" направило лист міському голові з проханням розірвати договір оренди від 29.06.2005 р. з управлінням комунального майна у м. Хмельницькому. На листи товариства « ВКТ - Холдинг" була отримана відповідь від 23.12.2005 року, підписана заступником міського голови, де вказувалось, що це питання буде вирішуватись після розірвання договору оренди з попереднім орендарем, хоча рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської Ради № 910 від 22.12.2005 р. було дозволено управлінню комунального майна розірвати даний договір із ТОВ « Назарій".
У подальшому на підставі рішення виконавчого комітету №100 від 09.02.2006р. між управлінням комунального майна Хмельницької міської ради, ПП “Кедри» та міським комунальним підприємством по утриманню не житлових приміщень комунальної власності 10.07.2006р. укладено договір оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до комунальної власності, згідно якого ПП "Кедри" надано в строкове платне користування окреме індивідуально визначене майно -не житлове приміщення площею 130,6 кв. м., що знаходиться в м. Хмельницькому по вул. Проскурівського підпілля, 71, строком з 10.07.2006р. по 09.02.2011р.
Із посиланням на норму ч.8 ст. 9 Закону України “Про оренду державного та комунального майна» позивач вважає, що відповідач порушив його право, що стало підставою для його звернення за захистом своїх інтересів до суду.
Аналізуючи наданні сторонами докази, наведені міркування, судом приймається до уваги наступне.
Відповідно до п.п. 1,7 ст 9 Закону України “Про оренду державного та комунального майна» фізичні та юридичні особи, які бажають укласти договір оренди, направляють заяву, проект договору оренди, а також інші документи згідно з переліком, що визначається Фондом державного майна України орендодавцеві, зазначеному у статті 5 цього Закону. За наявності заяв про оренду цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу (за умови відсутності заяви господарського товариства, створеного членами трудового колективу підприємства, його структурного підрозділу) або заяв про оренду нерухомого майна (за умови відсутності заяви бюджетної установи, організації) від двох або більше фізичних чи юридичних осіб орендар визначається орендодавцем на конкурсних засадах.
26 серпня 2004 року виконавчий комітет Хмельницької міської ради з метою вдосконалення порядку проведення конкурсів по визначенню орендарів цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів або нерухомого майна прийняв Рішення № 535. Цим рішенням виконком, зокрема, вніс зміни у додаток 1 до рішення виконкому від 31.10.2000 року №912 “Про затвердження Порядку проведення конкурсів по визначенню орендарів цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів та іншого нерухомого майна, які перебувають в міській комунальній власності» виклавши його у новій редакції.
Пунктами 1, 2,3 названого порядку передбачено, що він розроблений відповідно до приписів Закону України “Про оренду державного та комунального майна» з метою впорядкування проведення конкурсів по визначенню орендарів цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів та нерухомого майна -будівель, споруд, приміщень, які перебувають у міській комунальній власності. Конкурс проводиться за ініціативою орендодавця, а також у випадку наявності заяв про оренду від двох або більше фізичних чи юридичних осіб, які надійшли протягом 15 днів після опублікування переліку про об'єкти, які пропонуються для здачі в оренду... Перелік вільних та звільнених об'єктів ... публікується в газеті “Проскурів». Інформація стосовно проведення конкурсу публікується в газеті “проскурів» не пізніше, ніж за 25 календарних днів до дати проведення конкурсу.
Згідно ч.2 ст. 2 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні» місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи ... Стаття 4 названого Закону передбачає, що одними із основних принципів місцевого самоврядування є законність та гласність.
Приймаючи п. 2.1 рішення №100 від 09.02.2006р. виконавчий комітет Хмельницької міської ради порушив приписи законів та Рішення №535 від 26 серпня 2004 року, що окреслені вище.
Тобто, при умові наявності приміщення, що пропонуються для здачі в оренду (чи можуть пропонуватись для здачі в оренду) орган місцевого самоврядування мав здійснити дії у визначеному “Порядком проведення конкурсів по визначенню орендарів цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів та іншого нерухомого майна, які перебувають в міській комунальній власності» алгоритмі.
Судом не приймаються заперечення проти позову відповідача та третьої особи, оскільки вони суперечать нормам чинного законодавства та спростовуються доказами, наявними в матеріалах справи.
Суд вважає, що позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6,7 Розділу 7 «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати п. 2.1 рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради №100 від 09.02.2006р. “Про передачу в оренду приміщень міської комунальної власності .
Стягнути з Хмельницького місцевого бюджету на користь товариства з обмеженою відповідальністю «ВТК -Холдинг» м. Хмельницький, проспект Миру,70/1 кв.46 - 3,40 грн. (три гривні 40 коп.) відшкодування сплаченого держмита .
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя А.Г. Степанюк
Віддрук. прим. :
- до справи,
- позивачу,
- відповідачу.