Ухвала від 16.01.2013 по справі 222/47/13-а

Справа №222/47/13-а

Провадження №2-а-/222/5/2013

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2013 року Суддя Володарського районного суду Донецької області Доценко С.І., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Тополінської сільської ради Володарського району про зобов*язання виділити земельну ділянку розміром 1 га згідно заяви від 12.08.2010 року, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом в якому просить зобов*язати Тополінську сільську раду Володарського району Донецької області виділити йому земельну ділянку розміром 1 га, посилаючись на те, що згідно листа Тополінської сільської ради від 18.08.2010 року йому було відмовлено в надані йому додаткової земельної ділянки розміром 1 га, для ведення особистого селянського господарства, у зв*язку з тим, що подальше розширення спричинить обмеження у використанні громадського колодязю і тим самим порушить права територіальної громади с. Тополіне, але позивач звернувся до суду лише 15.01.2013 року, а відмовлено йому було 18.08.2010 року, при тому що відповідно до ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод та інтересів.

Згідно ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов ,поданий після закінчення строків , встановлених законом залишається без розгляду , якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку .

Строк звернення до адміністративного суду -це проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із її заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.

Встановлення процесуальних строків законом та судом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України, певних процесуальних дій.

Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.

Враховуючи, що згідно листа Тополінської сільської ради Володарського району ОСОБА_1 18.08.2010 року було відмовлено у наданні земельної ділянки розміром 1 га для ведення особистого селянського господарства, я ОСОБА_1 звернувся до суду 15.01.2013 року і не надав суду докази на підтвердження поважності пропуску строку на оскарження, вважаю за необхідне даний адміністративний позов залишити без розгляду.

Керуючись ст. 99-100 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Тополінської сільської ради Володарського району про зобов*язання виділити земельну ділянку розміром 1 га згідно заяви від 12.08.2010 року залишити без розгляду.

Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом 5 днів через Володарський районний суд до Донецького апеляційного адміністративного суду. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя С.І.Доценко