Ухвала від 20.12.2012 по справі К/9991/72813/11-С

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"20" грудня 2012 р. м. Київ К/9991/72813/11

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

Головуючого-судді Заїки М.М.,

суддів Стародуба О.П.,

Штульман І.В.

розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на постанову Сихівського районного суду м. Львова від 03 серпня 2009 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 29 вересня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, треті особи - Міністерство фінансів України, Державне казначейство України, Міністерство праці та соціальної політики України про стягнення заборгованості по невиплаченій в повному обсязі допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,

встановила:

У червні 2009 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, треті особи - Міністерство фінансів України, Державне казначейство України, Міністерство праці та соціальної політики України про стягнення заборгованості по невиплаченій в повному обсязі допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за 2007-2009 роки.

Постановою Сихівського районного суду м. Львова від 03.08.2009, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 29.09.2011 позов задоволено частково. Зобов'язано Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»провести перерахунок та виплату ОСОБА_2 невиплаченої допомоги по догляду за дитиною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення нею трирічного віку за період з 09.07.2007 по 31.12.2007. В решті позовних вимог відмовлено.

У касаційній скарзі Сихівський відділ соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради просить постанову Сихівського районного суду м. Львова від 03.08.2009 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 29.09.2011 скасувати та прийняти нове рішення, яким в задоволені позову ОСОБА_2 відмовити.

Заслухавши доповідь судді - доповідача, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Частиною 1 статтею 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»передбачено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Частиною 1 статті 14 зазначеного Закону встановлено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується щомісяця з дня призначення допомоги по догляду за дитиною по день досягнення дитиною вказаного віку включно.

Статтею 62 Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік»визначено, що прожитковий мінімум на дітей віком до 6 років складає з 1 січня 434 грн., з 1 квітня 463 грн., з 01 жовтня -470 грн.

На підставі абзацу третього частини 2 статті 56, пунктів 7, 14 статті 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік»дію статті 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»було зупинено.

Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 № 6-рп у справі за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статей 29, 36, частини 2 статті 56, частини 2 статті 62, частини 1 статті 66, пунктів 2, 7, 9, 13, 14, 23, 29, 30, 39, 41, 43, 44, 45, 46, статті 71, статей 98, 101, 103, 111 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік»визнані такими, що не відповідають Конституції (є неконституційними).

Відповідно до частини другої статті 152 Конституції України, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Отже, в період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, відповідач був зобов'язаний нараховувати та сплачувати допомогу по догляду за дитиною в розмірі встановленому частиною 1 статтею 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».

Що стосується заявлених позовних вимог за 2008 рік, то Пунктом 23 розділу 2 Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік», були встановлені обмеження щодо дії Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми». Зазначені зміни набрали чинності з 01 січня 2008 року та не були визнані неконституційними. Відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»діє по 31 грудня 2008 року.

Що стосується заявлених позовних вимог за 2009 рік, то статтею 46 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» в 2009 році допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, яка передбачена Законами України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»та «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням»призначається і здійснюється у розмірах і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України (Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми»від 27 грудня 2001 № 1751 зі змінами внесеними, постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2008 року № 57), а саме, у розмірі, що дорівнює різниці між 75 % прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше як 130 гривень. Дії Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради у 2009 році є правомірними, оскільки суми нараховувались відповідно до чинного законодавства, яке передбачало ці виплати.

Таким чином, суди першої та апеляційної інстанції дійшли вірного висновку, щодо часткового задоволення позову.

Відповідно до частини першої статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Керуючись ст.ст. 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,

ухвалила:

Касаційну скаргу Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради залишити без задоволення.

Постанову Сихівського районного суду м. Львова від 03 серпня 2009 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 29 вересня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, треті особи - Міністерство фінансів України, Державне казначейство України, Міністерство праці та соціальної політики України про стягнення заборгованості по невиплаченій в повному обсязі допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку залишити без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий-суддя М.М. Заїка

судді: О.П. Стародуб

І.В. Штульман