Ухвала від 05.12.2012 по справі 2а-16587/12/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

05 грудня 2012 року м. Київ№ 2а-16587/12/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Келеберда В.І., ознайомившись з позовною заявою

Київської міської організації Всеукраїнської громадської організації "Громадська позиція" ОСОБА_1 ОСОБА_4

доКиївської міської ради Київської міської державної адміністрації, третя особа без самостійних вимог на предмет спору: Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату

про визнання нечинними та скасування рішення №31/905 від 25.09.2003 в частині та розпорядження №1653 від 14.12.2007 ,

ВСТАНОВИВ:

Київська громадська організація Всеукраїнської громадської організації «Громадянська позиція», ОСОБА_1, ОСОБА_4 звернулись до суду з вимогами про визнання нечинними та скасування пункту 32 Рішення Київської міської ради від 25.09.2003 №31/905 «Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення права користування землею»та розпорядження Київської міської державної адміністрації від 14.12.2007 №1653 «Про надання Київській патріархії Української православної церкви київського патріархату дозволу на проектування та будівництво комплексу будівель адміністративного та господарського призначення з житловими приміщеннями службового призначення на пров. Десятинному, 3, літери А, Б, літера Д у Шевченківському районі».

Разом з позовними вимогами позивачі зазначають, що про існування оскаржуваних рішення та розпорядження вони дізнались 21.11.2012, коли почалося знесення будівель за вказаною адресою та було повідомлено, що спірні земельні ділянки передані Київському Патріархату УПЦ на підставі оскаржуваних рішення та розпорядження.

Абзацом першим частини другої статті 5 КАС України встановлено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч. 2 ст. 99 КАС України).

За змістом ст. 99 КАС України початок перебігу строку звернення до адміністративного суду законодавець пов'язує з днем, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права.

Згідно штемпеля Окружного адміністративного суду міста Києва, позивачі звернулись до суду з зазначеними вище вимогами 04.12.2012, тобто з пропуском встановленого строку на звернення до суду.

Разом з тим, позивачі зазначають, що вони дізнались про наявність оскаржуваних рішення та розпорядження 21.11.2012 з моменту початку проведення робіт на спірній земельній ділянці.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Враховуючи, що диспозиція ст. 99 КАС України передбачає настання відповідних процесуальних наслідків, а саме початок перебігу строку на звернення до суду саме з настанням лише єдиної обставини - обізнаності (чи ймовірну обізнаність, якщо така повинна бути за таких умов) позивача про порушення його права свободи чи інтересу, враховуючи, що ймовірне порушення прав та інтересів Позивач пов'язує з початком проведення будівельних робіт на спірній земельній ділянці, а саме з 21.11.2012, суд дійшов висновку, що позивачами з поважних причин пропущено строк на звернення до суду.

Керуючись ст.ст. 99,100, 104-107 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі.

2. Визнати поважними причини пропуску строку позивачами звернення до суду з вимогами про визнання нечинними та скасування пункту 32 Рішення Київської міської ради від 25.09.2003 №31/905 «Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення права користування землею»та розпорядження Київської міської державної адміністрації від 14.12.2007 №1653 «Про надання Київській патріархії Української православної церкви київського патріархату дозволу на проектування та будівництво комплексу будівель адміністративного та господарського призначення з житловими приміщеннями службового призначення на пров. Десятинному, 3, літери А, Б, літера Д у Шевченківському районі».

2. Призначити судовий розгляд справи на 17.12.2012 о 09:45 год.

3. Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1, зал судового засідання № 37.

4. Явку повноважних представників сторін визнати обов'язковою.

5. Витребувати від позивача:

- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;

6. Запропонувати відповідачам подати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідачів.

7. Витребувати від відповідача - Київської міської ради:

- належним чином завірені копії: рішення від 25.09.2003 №31/905 "Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення права користування землею", проекту відведення земельної ділянки Українській Православній Церкві Київського Патріархату для експлуатації та обслуговування адміністративних та господарських приміщень у пров. Десятинному, 3 літери А, Б та 5. літера Д у Шевченківському районі м. Києва - в строк до 14.12.2012.

8. Витребувати у відповідача - Київської міської державної адміністрації:

- належним чином завірену копію розпорядження від 14.12.2007 №1653 та матеріалів, що слугували підставою для його прийняття - в строк до 14.12.2012.

9. Запропонувати третій особі без самостійних вимог на предмет спору надати суду письмові пояснення по суті позовних вимог.

Суддя В.І. Келеберда

Додаток на адресу відповідача: позовна заява з додатками на _________аркушах.

Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.