Постанова від 27.09.2012 по справі 2а-9357/12/0170/8

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

27 вересня 2012 р. (14:44 год.) Справа №2а-9357/12/0170/8

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О., при секретарі Богацькій А.О.

за участю представників сторін:

від позивача: Власенко Сергій Володимирович, довіреність № 542/10 від 28.03.12р., паспорт НОМЕР_3; Турін Сергій Володимирович, довіреність № 491/10 від 21.03.2012р.,

від відповідача: не з'явився;

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Національного центру управління та випробувань космічних засобів

до Сакської об'єднаної державної податкової інспекції АРК Державної податкової служби

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

Суть спору: Національний центр управління та випробувань космічних засобів звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Сакської об'єднаної державної податкової інспекції АРК про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 27.07.2012 року № 0004601503 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на землю та застосування штрафних санкцій у сумі 170 грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 29.08.2012 року відкрито провадження по адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Позов обґрунтовано тим, що на підставі Акту перевірки № 488/1503/24507442 від 09.07.2012 року Сакською ОДПІ АРК ДПС податковим повідомленням - рішенням № 0004601503 від 27.07.2012 року нараховані штрафні санкції за неподачу податкової декларації про сплату за землю за 2012р. в розмірі 170 грн.

Представники позивача зазначили, що даний висновок не відповідає обставинам декларування за такими підставами.

Згідно з державним актом землекористування НЦУВКЗ використовує 117,4635 га землі на території Сакського району АР Крим. В 2012р. в установлені строки НЦУВКЗ подавав до податкової інспекції в електронному та документальному вигляді податкову декларацію про сплату за землю площею 117,4635 га.

Представники позивача зазначили, що 22.02.2012 до НЦУВКЗ надійшло повідомлення міськрайонного управління Держкомзему в м. Саки та Сакському районі про те, що у зв'язку з розмежуванням земель в Сакському районі НЦУВКЗ є землекористувачем земельної ділянки площею 97,3294 га, яка розташована на території Молочненської сільської ради та земельної ділянки площею 20,1341 га земель Уютненської сільської ради, у зв'язку з чим НЦУВКЗ почав вказувати в податкових деклараціях про сплату за землю розміри та належність кожної земельної ділянки. При цьому загальний розмір земельних ділянок НЦУВКЗ та сплата податку на землю не збільшувалась та не зменшувалась, а залишалася постійною, тому що податок на землю НЦУВКЗ сплачує тільки за ділянки, які знаходяться на території Молочненської сільської ради, а за ділянку на території Уютненської сільської ради - користується податковою пільгою.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином - під розписку.

До дня розгляду справи від відповідача надійшли заперечення на адміністративний позов, відповідно до яких відповідач проти задоволення позовних вимог заперечує, посилаючись на те, що Сакською ОДПІ 09.07.12р. проведено камеральну перевірку податкової звітності по земельному податку за 2012 рік, за результатами якої складено акт № 498/1503/24507442.

Вказаною перевіркою встановлено, що позивачем у порушення п. 286 ст. 286 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI податкову декларацію по платі за землю на 2012 рік за земельну ділянку, розташовану на території Уютненської сільської ради, подано 30.03.12р. вх. № 9015642683 (податкова декларація надійшла засобами електронного зв'язку відповідно до укладеного договору про визнання електронних документів №110 від 19.02.10р.)

На підставі висновків акту перевірки № 498/1503/24507442 від 09.07.2012р. відповідно до вимог п. 120.1 ст.120 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI за несвоєчасне подання податкової звітності Сакською ОДПІ АРК ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення від 27.07.2012р. № 0004601503 на суму 170грн.

На підставі вищевикладеного, відповідач вважає вимоги Національного центру управління та випробування космічних засобів до Сакської ОДПІ про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0004601503 від 27.07.12 на суму 170,00грн. необґрунтованими і в задоволенні позовних вимог просить відмовити.

Крім того, відповідач просив розглянути справу у відсутність його представника.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази по справі в їх сукупності, заслухавши представників позивача, суд -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено коло суб'єктів владних повноважень, до яких віднесено орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п.п. 41.1.1 п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Отже, враховуючи вищезазначене Сакська об'єднана державна податкова інспекція АР Крим Державної податкової служби у відносинах з Національним центром управління та випробувань космічних засобів під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є суб'єктом владних повноважень.

Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб'єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються суб'єктами господарювання.

Судом встановлено, що Національний центр управління та випробувань космічних засобів (далі - НЦУВКЗ) є юридичною особою, яка зареєстрована 10.02.1997 року Сакською районною державною адміністрацією АР Крим, що підтверджується Свідоцтвом серії А01 № 458195 (а.с.49) та Довідкою АБ № 049160 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.51) та знаходиться на податковому обліку в Сакській об'єднаній державній податковій інспекції АРК Державної податкової служби (Сакська ОДПІ АРК ДПС).

Таким чином, НЦУВКС є суб'єктом господарювання, зобов'язане виконувати обов'язки, покладені на нього законами у зв'язку зі здійсненням господарської діяльності.

Судом встановлено, що 09.07.2012 року Сакською ОДПІ АРК ДПС проведено камеральну перевірку податкової звітності по земельному податку, за результатами якої складено Акт № 498/1503/24507442 від 09.07.2012р.(а.с.6).

Перевіркою встановлено несвоєчасне подання НЦУВКС податкової декларації з плати за землю за 2012 рік, а саме: декларація подана 30.03.2012 року, тоді як граничним строком подання є 20.02.2012 року.

В акті перевірки № 498/1503/24507442 від 09.07.2012р. вказано про порушення позивачем пп.16.1.3 п.16.1 ст.16, пп.49.18.3 п.49.18 ст. 49, пп. 54.3.1. п. 54.3. ст.54 розділу ІІ, п.285.2 ст.285, п.286.2 ст.286 розділу ХІІІ Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями.

На підставі Акту перевірки № 498/1503/24507442 від 09.07.2012 року Сакською ОДПІ АРК ДПС прийняте податкове повідомлення - рішення № 0004601503 від 27.07.2012 року, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за штрафними санкціями в розмірі 170 грн. за порушення п. 2 ст. 286 Податкового кодексу України (а.с.7).

Не погодившись з податковим повідомленням - рішенням № 0004601503 від 27.07.2012 року позивач звернувся за захистом свої прав та інтересів до суду.

Перевіряючи обґрунтованість прийняття Сакською ОДПІ АРК ДПС податкового повідомлення - рішення № 0004601503 від 27.07.2012 року, судом встановлено наступне.

Підставою для прийняття Сакською ОДПІ АРК ДПС податкового повідомлення - рішення № 0004601503 від 27.07.2012 року стало встановлене податковим органом несвоєчасне подання позивачем декларації з плати за землю за 2012 рік, оскільки граничним строком подання такої декларації була дата - 20.02.2012 року, а позивачем така декларація була подана 30.03.2012 року.

Перевіряючи правомірність зазначеного висновку податкового органу суд зазначає, що Національному центру управління та випробувань космічних засобів на підставі рішення Сакської районної Ради народних депутатів від 19.06.1997 року 9 сесії 22 скликання на праві постійного користування належить земельна ділянка площею 167,47 га для обслуговування будівель, споруджень і об'єктів, що підтверджується Державним актом на право постійного користування землею серії ІІ-КМ № 000018, виданим 30.03.1998 року (а.с.56).

Площа земельної ділянки, яка обліковується за позивачем за даними державної статистичної звітності за формою 6-зем зменшена, що підтверджується листом міськрайонного управління Держкомзему в м. Саки і Сакському районі АР Крим від 20.02.2012 року за № 356/01.1-27, у якому повідомлено, що відповідно до статистичної звітності за формою 6-зем станом на 01.01.2012 року за НЦУВКЗ обліковується 117,4635 га, з них Молочненська сільська рада - 97,3294 га, Уютненська сільська рада - 20,1341 га (а.с.9).

Також відомості щодо припинення права постійного користування земельними ділянками містяться в самому державному акті на право постійного користування землею серії ІІ-КМ № 000018, виданому 30.03.1998 року. Зокрема, у зв'язку з добровільною відмовою НЦУВКЗ від частини земельних ділянок припинено право постійного користування земельними ділянками загальною площею 15,092 га в ділянках № 3, № 7 на підставі розпорядження Сакської РДА від 29.03.2003 року № 1269-р і розпорядження Сакської РДА від 19.08.2003 року № 628-р, що підтверджується змінами в землекористуванні за вищезазначеним державним актом (а.с.57). У зв'язку з добровільною відмовою НЦУВКЗ від частини земельних ділянок припинено право постійного користування земельними ділянками загальною площею 4,1460 га в ділянках № 1, № 7 на підставі розпорядження Сакської РДА від 18.01.2005 року № 76-р, від 04.02.2005 року № 174-р, від 24.10.2005 року № 911-р (зворотній бік а.с.58).

Також, НЦУВКЗ на підставі постанови Верховної Ради народних депутатів АР Крим від 18.10.2000 року № 1478-2/2000 на праві постійного користування належить земельна ділянка площею 3,01 га для обслуговування бази відпочинку «Берег-5», що підтверджується Державним актом на право постійного користування землею серії ІІ-КМ № 003815, виданим 14.11.2000 року (а.с.59).

Враховуючи наведене, за даними державної статистичної звітності за формою 6-зем станом на 01.01.2012 року за позивачем обліковується 117,4635 га, з них Молочненська сільська рада - 97,3294 га (з них 94,3194 га землі Молочненьскої сільради на підставі державного акту на право постійного користування землею серії ІІ-КМ № 000018 від 30.03.1998 року та 3,01 га землі Молочненьскої сільради на підставі державного акту на право постійного користування землею серії ІІ-КМ № 003815 від 14.11.2000 року), Уютненська сільська рада - 20,1341 га (на підставі державного акту на право постійного користування землею серії ІІ-КМ № 000018 від 30.03.1998 року)

Відповідно до пп. 16.1.3 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно пп.49.18.3 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Відповідно до п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Пунктом 48.1 ст. 45 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 статті 46 цього Кодексу та чинному на час її подання.

Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору.

Обов'язкові реквізити - це інформація, яку повинна містити форма податкової декларації та за відсутності якої документ втрачає визначений цим Кодексом статус із настанням передбачених законом юридичних наслідків (п. 48.2 ст. 48 Податкового кодексу України).

Пунктом 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

У відповідності до пп.54.3.1 п.54.3 ст.54 ПК України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.

Відповідно до п. 285.1 ст. 285 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

Згідно п. 285.2 ст. 285 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

Відповідно до п. 286.1 ст. 286 Податкового кодексу України підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Пунктом 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Судом встановлено, що між позивачем та Сакською ОДПІ 19.02.2010 року було укладено Договір № 10 про визнання електронних документів, предметом якого є визнання податкових документів (податкової звітності, реєстрів отриманих та виданих податкових накладних з податку на додану вартість та інших звітних податкових документів), поданих платником податків в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису до органу ДПС засобами телекомунікаційного зв'язку або на електронних носіях як оригіналу. Строк дії договору - з моменту його підписання і до закінчення строку чинності посилених сертифікатів відкритих ключів (п.п. 6.1, 6.2. п. 6 Договору) (а.с.40-41).

З урахуванням вказаного Договору та на виконання зазначених норм 10.02.2012 року НЦУВКЗ було подано до Сакської ОДПІ АРК ДПС електронною поштою звітну податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 рік (а.с.61-62).

Згідно додатку 2 до звітної податкової декларації з плати за землю за 2012 рік, поданої 10.02.12, позивач подав звіт про наявні земельні ділянки: в Сакському районі Молочненської сільської ради площею 114,4535 га та в Сакському районі Молочненської сільської ради площею 3,0100 га (а.с.22).

Отже позивачем в строки та порядку, визначеному Податковим кодексом України подано звітну податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 рік за всі земельні ділянки, які знаходяться в постійному користуванні позивача.

Суд зазначає, що 22.02.2012 року на адресу позивача надійшов лист від 20.02.2012 року за № 356/01.1-27, у якому Міськрайонне управління Держкомзему в м. Саки і Сакському районі АР Крим повідомило, що відповідно до статистичної звітності за формою 6-зем станом на 01.01.2012 року за НЦУВКЗ обліковується 117,4635 га, з них Молочненська сільська рада - 97,3294 га, Уютненська сільська рада - 20,1341 га (а.с.9).

Як пояснили представники позивача в судовому засіданні після отримання даного листа Міськрайонного управління Держкомзему в м. Саки і Сакському районі АР Крим від 20.02.2012 року № 356/01.1-27 позивачу стало зрозуміло, що податкова звітність із земельного податку повинна подаватись за різними податковими деклараціями, оскільки земельні ділянки обліковуються за різними адміністративно-територіальними одиницями, тобто за різними органами місцевого самоврядування Сакського району, отже якщо в поданій 10.02.12р. податковій декларації з плати за землю за 2012р. позивачем була подана інформація щодо двох земельних ділянок за двома державними актами на право постійного користування землею, але за одним із державних актів №000018 земельні ділянки знаходяться на землях Молочненської та Уютненської сільських рад Сакського району АРК, то після отримання даного листа Міськрайонного управління Держкомзему в м. Саки і Сакському районі АР Крим позивачу стало відомо, що податкова звітність повинна бути розділена в залежності від знаходження земельної ділянки на землях того чи іншого органу місцевого самоврядування.

Враховуючи наведене, приймаючи до уваги, що за даними державної статистичної звітності за формою 6-зем згідно листа Міськрайонного управління Держкомзему в м. Саки і Сакському районі АР Крим від 20.02.2012 року № 356/01.1-27 станом на 01.01.2012 року за позивачем обліковується 117,4635 га, з них Молочненська сільська рада - 97,3294 га (з них 94,3194 га землі Молочненьскої сільради на підставі державного акту на право постійного користування землею серії ІІ-КМ № 000018 від 30.03.1998 року та 3,01 га землі Молочненьскої сільради на підставі державного акту на право постійного користування землею серії ІІ-КМ № 003815 від 14.11.2000 року), Уютненська сільська рада - 20,1341 га (на підставі державного акту на право постійного користування землею серії ІІ-КМ № 000018 від 30.03.1998 року), позивачем до Сакської ОДПІ подані дві різні звітні податкові декларації з плати за землю за 2012 рік, в яких землі розмежовані в залежності від того, до якого органу місцевого самоврядування вони відносяться.

Так, 30.03.2012 року позивачем до Сакської ОДПІ в АРК ДПС електронною поштою було подано звітну податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 рік. Згідно Додатка 2 «Відомість про наявність земельних ділянок» позивачем окремо зазначено земельну ділянку площею 20,1341 га, що розташована в Сакському районі на території Уютненьскої сільської ради (а.с.63-66).

Також судом встановлено, що 03.04.2012р. позивачем до Сакської ОДПІ в АРК ДПС електронною поштою було подано звітну податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 рік. Згідно Додатка 2 «Відомість про наявність земельних ділянок» (який поданий раніше а саме 02.04.12) позивачем окремо зазначені земельні ділянки площею 94,3194 га та 3,01 га, що розташовані в Сакському районі на території Молочненської сільської ради (а.с.67-70).

Саме подання декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 рік із додатком №2 по землям, які розташовані в Сакському районі на території Уютненьскої сільської ради, яка подана 30.03.12 податковим органом розцінено як несвоєчасне подання податкової декларації, оскільки податковий орган вважає, що відносно земельної ділянки 20,1341 га, що розташована в Сакському районі на території Уютненьскої сільської ради позивач не подав своєчасно податкову звітність.

Суд зазначає, що даний висновок зроблений податковим органом неправомірно, оскільки дані податкової декларації з плати за землю за 2012 рік, поданої 30.03.2012 року, входили до декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 рік, поданої позивачем 10.02.2012 року та подання нової декларації 30.03.2012 року, у якій окремо виділена земельна ділянка на території Уютненьскої сільської ради, не є поданням нової звітної декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 рік та не змінює ані розміри земельних ділянок, що знаходяться у постійному користуванні позивача, ані розмір земельного податку, який повинен сплачувати позивач.

Суд вважає, що відповідач необґрунтовано не взяв до уваги подання 10.02.2012 року позивачем податкового звіту з плати за землю за 2012 рік, адже у складі відомостей про земельні ділянки по цій декларації входить земельна ділянка площею 20,1341 га, що розташована в Сакському районі на території Уютненьскої сільської ради, зазначена окремо в податковій декларацій, поданій 30.03.2012 року.

Суд вважає, що подана 30.03.2012 року податкова декларація з плати за землю за 2012 рік не замінює надану 10.02.2012 року податкову декларацію, а метою її подачі є конкретизація відомостей раніше поданої звітної податкової декларації.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що Сакською ОДПІ АРК ДПС неправомірно зроблений висновок про несвоєчасність подання позивачем декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 рік, поданої 30.03.2012 року та, як наслідок, протиправність прийняття відповідачем податкового повідомлення - рішення № 0004601503 від 27.07.2012 року.

Під час прийняття постанови суд, зокрема, вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати (стаття 161 Кодексу адміністративного судочинства України).

Якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа) (частина перша статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до підпункту 3 пункту 9 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України у разі безспірного списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) Державна казначейська служба України відображає в обліку відповідні бюджетні зобов'язання розпорядника бюджетних коштів, з вини якого виникли такі зобов'язання. Погашення таких бюджетних зобов'язань здійснюється виключно за рахунок бюджетних асигнувань цього розпорядника бюджетних коштів. Одночасно розпорядник бюджетних коштів зобов'язаний привести у відповідність з бюджетними асигнуваннями інші взяті бюджетні зобов'язання.

Водночас пунктом 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ встановлено, що безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету та/або заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.

З огляду на викладене та з урахуванням принципу пріоритетності законів над підзаконними актами суд вважає необхідним стягнути судові витрати із Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання з рахунку суб'єкта владних повноважень - відповідача.

З урахуванням викладеного, суд вважає необхідним відшкодувати позивачу витрати на сплату судового збору в розмірі 32,19 грн.

У зв'язку зі складністю справи судом 27.09.2012 року проголошена вступна та резолютивна частини постанови, а 01.10.2012 року постанова складена у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Сакської об'єднаної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби № 0004601503 від 27.07.2012 року про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на землю за штрафними санкціями у сумі 170 грн.

3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Національного центру управління та випробувань космічних засобів (ЄДРПОУ 24507442) 32,19 грн. витрат за сплату судового збору шляхом їх безспірного списання з рахунку суб'єкта владних повноважень - Сакської об'єднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіці Крим Державної податкової служби.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кушнова А.О.