Ухвала від 26.10.2012 по справі 2а-11949/12/0170/4

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

26 жовтня 2012 р.Справа №2а-11949/12/0170/4

Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Циганова Г.Ю., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2

до Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта АР Крим

про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Ялті АР Крим про визнання протиправним та скасування рішення №292 від 12.10.2012 року про застосування фінансових санкцій за органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не нарахованих та не сплачених страхових внесків у розмірі 2691,92 грн.

Позовна заява не відповідає частині 3 статті 106 КАС України з наступних підстав.

В порушення пунктів 2, 3 частини першої статті 106 КАС України в позовній заяві не вказано номеру засобів зв'язку і адреси електронної пошти позивача, якщо такі є, не зазначено адреси електронної пошти відповідача, якщо така відома.

В порушення вимог частини п'ятої статті 106 КАС України, в позовній заяві, яка підписана представником позивача, не зазначено ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.

В порушення частини другої статті 106 КАС України не надано доказів (не зазначено причин неможливості подання таких доказів): рішення №292 від 12.10.2012 року, з приводу якого подано позов (додано рішення від 12.10.2010 року); акт перевірки, на підставі якого прийнято таке рішення.

В порушення частини третьої статті 106 КАС України до адміністративного позову не додано належного документу про сплату судового збору.

Так, до адміністративного позову позивачем додано квитанцію №ПН12393 від 22.10.2012 року про сплату судового збору за подання позовної заяви в сумі 32,19 грн.

Відповідно до частини другої статті 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з частиною першою статті 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.

Частиною першою статті 4 Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Пунктом 3 частини другої статті 4 Закону встановлено, що за подання до суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.

Мінімальна заробітна плата з 1 січня 2012 року, відповідно до статті 13 Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік", становить 1073,00 грн.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація рішення №292 від 12.10.2012 року про застосування фінансових санкцій за приховування (заниження) страхувальником сум заробітної плати (виплат, доходу), на які зараховуються страхові внески до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 у розмірі 2691,92 грн., прийнятого Управлінням Пенсійного фонду України в м. Ялті АР Крим, призведе до зменшення майна фізичної особи-підприємця ОСОБА_2. Відповідно оскарження таких повідомлень-рішень спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного позивачу майна.

За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

За таких обставин, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.

Аналогічної позиції дотримується Вищий адміністративний суд України у листів № 165/11/13-12 від 18.01.2012 року про надання роз'яснення щодо застосування підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір".

Враховуючи вищевикладене судом встановлено, що сплачена №ПН12393 від 22.10.2012 року сума судового збору є недостатньою, оскільки адміністративний позов про визнання протиправними та скасування рішення Управління ПФУ в м. Ялті АР Крим №292 від 12.10.2012 року про застосування фінансових санкцій за органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не нарахованих та не сплачених страхових внесків у розмірі 2691,92 грн. є позовом майнового характеру.

Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків до 19.11.2012 року.

Керуючись ст.ст.106, 108 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. У строк до 19.11.12 усунути вказані недоліки : оформити позовну заяву відповідно до вимог статті 106 КАС України, зазначивши номери засобів зв'язку і адреси електронної пошти позивача (якщо такі є), адреси електронної пошти відповідача (якщо така відома), ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; надати (або зазначити причини неможливості подання) рішення №292 від 12.10.2012 року, акт перевірки, на підставі якого прийнято таке рішення; додати належного документу про сплату судового збору.

3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 2а-11949/12/0170/4 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.

У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Циганова Г.Ю.