ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без розгляду
22 листопада 2012 року м. Київ № 2а-15931/12/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Клочкова Н.В., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
за позовомОСОБА_1
доВідділу державної виконавчої служби України Солом'янського районного управління юстиції у м. Києві
провизнання незаконною та скасування постанови про стягнення з боржника виконавчого збору від 07.09.2012 р.,
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1) звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Відділу державної виконавчої служби України Солом'янського районного управління юстиції у м. Києві (далі - відповідач) про визнання незаконною та скасування постанови про стягнення з боржника виконавчого збору від 07.09.2012 р.
В даному позові позивач просила, зокрема, поновити строк на звернення до адміністративного суду.
Згідно ч. 2 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до п. 5, п. 6 ч. 1 ст 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною 2 ст. 107 КАС України передбачено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч. 2 ст. 181 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
З позовної заяви вбачається, що позивач дізналась про порушене право 18 вересня 2012 року, коли отримала оскаржувану постанову про стягнення з боржника виконавчого збору від 07.09.2012 р. При цьому, з даним позовом звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва лише 20 листопада 2012 року, внаслідок чого позивачем було пропущено десятиденний строк на звернення до адміністративного суду на 62 дні.
Доводи ОСОБА_1 стосовно причин пропуску строку на звернення до адміністративного суду полягають у тому, що вона звернулась зі скаргою з аналогічною вимогою до Дніпровського районного суду м. Києва.
Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 05.10.2012 р. у справі № 2604/21526/2012 вищевказану скаргу ОСОБА_1 залишено без руху.
Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 19.10.2012 р. відкрито провадження у справі № 2604/21526/2012.
Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 05.11.2012 р. закрито провадження у справі № 2604/21526/2012 у зв'язку з неналежністю розгляду справи в порядку цивільного судочинства.
Враховуючи вищевикладені обставини, позивач зазначила, що причини, з яких вона пропустила строк на звернення до адміністративного суду стосовно оскарження постанови про стягнення з боржника виконавчого збору від 07.09.2012 р., є, на її думку, поважними.
Разом з тим, суд вважає вищевказані доводи позивача безпідставними, оскільки звернення позивача з іншим позовом в порядку цивільного судочинства не перешкоджало звернутись до адміністративного суду у встановленому порядку, в передбачений строк звернення до суду з даним предметом позову, а тому такі причини не можуть бути поважними.
Аналогічна позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 13.10.2011 р. К/9991/6004/11 (колегія суддів у складі суддів Харченка В.В., Гончар Л.Я., Сіроша М.В., Конюшка К.В., Гордійчук М.П.).
Згідно ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Відповідно до ч. 2 ст. 100 КАС України позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
За таких обставин, враховуючи відсутність підстав для поновлення строку, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись ст.ст. 5, 99, 100, 155 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
1. Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби України Солом'янського районного управління юстиції у м. Києві про визнання незаконною та скасування постанови про стягнення з боржника виконавчого збору від 07.09.2012 р.
2. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Н.В. Клочкова