про залишення позовної заяви без руху
26 листопада 2012 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/2865/12
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Огородник А.П., розглянувши адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Хотинському районі до Відділу державної виконавчої служби Хотинського РУЮ Чернівецької області про зобов'язання вчинити дії,-
встановив:
До суду 23.11.12р. надійшла позовна заява Управління Пенсійного фонду України в Хотинському районі з проханням визнати бездіяльність ВДВС Хотинського РУЮ Чернівецької області щодо виконання виконавчого листа та зобов'язати відповідача стягнути борг.
Перевіривши адміністративний позов, суд вважає, що він підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Згідно зі ст. 105 КАС України позов пред'являється до адміністративного суду у формі позовної заяви, яка має відповідати вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Відповідно до п. 4 та 6 ч.1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а також перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Як вбачається із змісту позовної заяви, позивач просить суд визнати бездіяльність відповідача щодо виконання виконавчого листа по справі №2а-2470/2663/11 від 10 січня 2012 року. Зобов'язати державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Хотинського районного управління юстиції Чернівецької області стягнути з ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України в Хотинському районі - 454,74 грн.
При цьому, позивач посилається на те, що ним на адресу Відділу Державної виконавчої служби Хотинського районного управління юстиції в Чернівецькій області для виконання надіслано виконавчий лист від 23 січня 2012 року відповідно до заяви про відкриття виконавчого провадження, проте, позивачем не надано жодних доказів відкриття виконавчого провадження за вказаним виконавчим листом .
З огляду на ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Відтак, суд вважає, що позивач не надав доказів, якими обґрунтовує позовні вимоги.
Пункт 5 ч. 1 ст. 107 КАС України містить припис про те, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно ч. 2 ст. 30 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії з виконання рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, а з виконання рішення немайнового характеру - у двомісячний строк.
Відповідно до ч.1 та 2 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
В обґрунтування своїх вимог позивач вказує, що впродовж шестимісячного строку виконавчі дії по виконавчому листу не проводились в повному обсязі, проте до суду позивач звернувся лише у листопаді 2012 року.
Оскільки не можливо встановити чи подано адміністративний позов у строк встановлений законом, суд зобов'язує позивача надати письмове обґрунтування звернення до суду в листопаді 2012 року, після збігу шестимісячного строку проведення виконавчих дій з примусового виконання виконавчих документів.
Частина 1 ст. 108 КАС України передбачає, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та встановлює строк для усунення недоліків.
За таких обставин суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 108 КАС України, суд -
1. Позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в Хотинському районі Чернівецької області залишити без руху.
2. Для усунення зазначених недоліків Управління Пенсійного фонду України в Хотинському районі Чернівецької області належить надати суду:
- докази відкриття виконавчого провадження по виконавчому листі від 10.01.2012 року справа №2а/2470/2663/11;
- письмове обґрунтування звернення до суду в листопаді 2012 року, після збігу шестимісячного строку проведення виконавчих дій з примусового виконання виконавчого документу.
3. Встановити позивачу п'ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви - з моменту отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
4. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачеві.
5. Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Відповідно до ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя А.П.Огородник