Ухвала від 15.11.2012 по справі 2а-3481/12/2670

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

15 листопада 2012 року Київ К/9991/70066/12

суддя Вищого адміністративного суду України Амєлін С.Є., розглянувши заяву управління Пенсійного фонду України в місті Броварах та Броварському районі Київської області про поновлення строку подачі касаційної скарги та перевіривши виконання вимог законодавства при подачі касаційної скарги на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 28 серпня 2012 року в справі за позовом Дочірнього підприємства «Київське обласне дорожнє управління»Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»до управління Пенсійного фонду України в місті Броварах та Броварському районі Київської області про скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені,

ВСТАНОВИВ:

09 листопада 2012 року, з пропуском встановленого законом строку, управління Пенсійного фонду України в місті Броварах та Броварському районі Київської області подало касаційну скаргу й просило поновити процесуальний строк, посилаючись на те, що через відсутність копії рішення суду апеляційної інстанції не було можливим вчасно реалізувати право на його оскарження.

Судом апеляційної інстанції справу розглянуто 28 серпня 2012 року за участю представників сторін. Повний текст судового рішення виготовлено 03 вересня 2012 року.

У обґрунтування причин пропуску процесуального строку відповідач зазначав, що копію оскаржуваної постанови апеляційного суду отримав 22 жовтня 2012 року, що підтверджується штампом вхідної кореспонденції.

Відповідно до частини 2 статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, яка визначає порядок і строки касаційного оскарження, касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Виходячи з того, що відповідач був позбавлений можливості вчасно ознайомитися з повним текстом оскаржуваного рішення та виготовити касаційну скаргу, приходжу до висновку про те, що підстави пропуску строку касаційного оскарження слід визнати поважними.

Касаційна скарга відповідає вимогам законодавства і відсутні перешкоди для відкриття касаційного провадження.

Керуючись статтею 214 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Підстави пропуску управлінням Пенсійного фонду України в місті Броварах та Броварському районі Київської області строку касаційного оскарження постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 28 серпня 2012 року визнати поважними.

Відкрити касаційне провадження в справі за касаційною скаргою управління Пенсійного фонду України в місті Броварах та Броварському районі Київської області на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 28 серпня 2012 року.

Витребувати з Окружного адміністративного суду міста Києва адміністративну справу № 2а-3481/12/2670 за позовом Дочірнього підприємства «Київське обласне дорожнє управління»Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»до управління Пенсійного фонду України в місті Броварах та Броварському районі Київської області про скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені (постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 квітня 2012 року).

Заперечення на касаційну скаргу можуть бути подані протягом тридцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття касаційного провадження.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Вищого

адміністративного С.Є. Амєлін

суду України