Постанова від 29.08.2008 по справі 2а-7858/08

Справа № 2а-7858/08

Україна

Харківський окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" серпня 2008р. м. Харків

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Перцової Т.С.

при секретарі - Ульященко Л.М.

за участю представників сторін:

позивача - Репети Г.В.

відповідача - не з'явився

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до Підприємства „А плюс В” Харківського відділення Всеукраїнської громадської організації „Союз організацій інвалідів України” - Товариства інвалідів Київського району про зобов'язання надати документи для проведення перевірки, -

ВСТАНОВИВ :

Позивач, Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд зобов'язати посадових осіб Підприємства „А плюс В” Харківського відділення Всеукраїнської громадської організації „Союз організацій інвалідів України” - Товариства інвалідів Київського районунадати ДПІ у Київському районі м. Харкова документи необхідні для проведення планової документальної перевірки своєчасності, достовірності повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства за період з 01.04.2004 року по 31.03.2007 року.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив суд їх задовольнити з посиланнями на ст.10,11, 11-1Закону України „Про державну податкову службу”.

Відповідачу судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся повістками з поштовими повідомленнями, які направлялись за офіційним місцем знаходження згідно довідки органу реєстрації.

Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засіданні не перешкоджає розгляду справи, слід розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

Згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Підприємство „А плюс В” Харківського відділення Всеукраїнської громадської організації „Союз організацій інвалідів України” - Товариства інвалідів Київського районузареєстровано Виконавчим комітетом Харківської міської ради, дата проведення державної реєстрації - 03.03.2004 року, дата заміни свідоцтва про державну реєстрацію 17.09.2007 року, підстава заміни свідоцтва про державну реєстрацію - зміна місцезнаходження юридичної особи. Місцезнаходження Підприємства „А плюс В” Харківського відділення Всеукраїнської громадської організації „Союз організацій інвалідів України” - Товариства інвалідів Київського району: Харківська область, м. Харків, вулиця Студентська, будинок 20.

Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків № 1844 від 18.06.2007 року Підприємство „А плюс В” Харківського відділення Всеукраїнської громадської організації „Союз організацій інвалідів України” - Товариства інвалідів Київського районуяк платник податків, зборів та обов'язкових платежів перебуває на податковому обліку в ДПІ у Київському районі м. Харкова з 18.03.2004 року за № 4155.

20.06.2008 року фахівцями ДПІ у Київському районі м. Харкова на підставі направлення № 624 від 20 червня 2008 року було здійснено виїзд на проведення планової документальної перевірки своєчасності, достовірності повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства Підприємством „А плюс В” Харківського відділення Всеукраїнської громадської організації „Союз організацій інвалідів України” - Товариства інвалідів Київського району за період з 01.04.2004 року по 31.03.2007 року.

В результаті зазначеного виїзду встановлено, що відповідач не знаходиться за адресою - м. Харків, вул. Маршала Бажанова, 3, кв. 4 та за юридичною адресою - м. Харків, вул. Студентська, 20, про що складено акт № 425/23-304/32869471 від 20.06.2008 року.

25.06.2008 року ДПІ у Київському районі м. Харкова направила на адресу відповідача листи за №№ 9561/10/23-310 та 9559/10/23-310 про надання пояснень та їх документальних підтверджень, та надання документів та забезпечення проведення планової документальної виїзної перевірки, які були повернуті у зв'язку з тим, що відповідач за вказаною адресою не значиться.

01.07.2008 року фахівцями ДПІ у Київському районі м. Харкова на підставі направлення № 624 від 20 червня 2008 року було здійснено повторний вихід на проведення планової виїзної перевірки Підприємством „А плюс В” Харківського відділення Всеукраїнської громадської організації „Союз організацій інвалідів України” - Товариства інвалідів Київського району за вищезазначеними адресами відповідача. При виїзді встановлена відсутність відповідача за юридичною адресою (м. Харків, вул. Студентська, 20) та фактичною адресою (м. Харків, вул. Маршала Бажанова, 3, кв. 4), про що складено акт № 448/23-304/32869471 від 01.07.2008 року.

Під час вищезазначених виїздів на перевірку працівниками позивача встановлено, що за адресою м. Харків, вул. Маршала Бажанова, 3, кв. 4 мешкає громадянка Городецька Белла Іллівна (1949 р.н.) та її син Бондар Михайло Борисович (1970 р.н.), а Підприємство „А плюс В” Харківського відділення Всеукраїнської громадської організації „Союз організацій інвалідів України” - Товариства інвалідів Київського району фактично ніколи не знаходилося, не зареєстровано та договорів оренди приміщення по зазначеній адресі не укладало, що підтверджується довідкою дільниці № 11 Київської філії КП „Жилкомсервіс” та письмовими поясненнями громадянки Городецької Белли Іллівни від 01.07.2008 року, яка є власницею даного приміщення.

01.07.2008 року до ДПІ у Київському районі м. Харкова надійшов лист № 36/07 від ТОВ „Укрелектроспецналадка”, яке є власником будинку № 20 по вул. Студентська в м. Харкові, в якому повідомлялося, що Підприємство „А плюс В” Харківського відділення Всеукраїнської громадської організації „Союз організацій інвалідів України” - Товариства інвалідів Київського району орендує приміщення за зазначеною адресою відповідно до договору № 40/2007 від 19.09.2007 року, строк дії якого триває до 18.08.2008 року. Але, як повідомлялося в вищезазначеному листі, Підприємство „А плюс В” Харківського відділення Всеукраїнської громадської організації „Союз організацій інвалідів України” - Товариства інвалідів Київського району фактично за даною адресою діяльності не здійснює.

Таким чином ДПІ у Київському районі м. Харкова вважає, що ненадання Підприємством „А плюс В” Харківського відділення Всеукраїнської громадської організації „Союз організацій інвалідів України” - Товариства інвалідів Київського району документів для проведення перевірки та відсутність підприємства за юридичною адресою позбавляє позивача можливості провести обов'язкову планову виїзну перевірку, що в свою чергу тягне за собою неможливість виконати функції, покладені на ДПІ у Київському районі м. Харкова державою.

Так, відповідно до п.1 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Згідно з ч.ч. 1, 2, 4 ст.11-1 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка.

Планова виїзна перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності платника податків за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної податкової служби не частіше одного разу на календарний рік.

Право на проведення планової виїзної перевірки платника податків надається лише у тому випадку, коли йому не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення.

Приписами ч.1 ст. 11-2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначено, що посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку:направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби; копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення.

Судом встановлено, що начальником ДПІ у Київському районі м. Харкова видано направлення на виїзну планову документальну перевірку відповідача за № 624 від 20.06.2008 року, позивач направив відповідачу лист № 9561/10/23-310 від 25.06.2008 року, яким просило Підприємство „А плюс В” Харківського відділення Всеукраїнської громадської організації „Союз організацій інвалідів України” - Товариства інвалідів Київського районунадати до 02.07.2008 року документи за період з 01.04.2004 року по 31.03.2007 року за переліком наведеним у листі з метою забезпечення проведення виїзної планової документальної перевірки та для їх дослідження перевіряючим за місцезнаходженням підприємства. Внаслідок неотримання відповіді на свій лист позивач здійснив вихід за юридичною адресою відповідача з метою проведення планової виїзної документальної перевірки Підприємства „А плюс В” Харківського відділення Всеукраїнської громадської організації „Союз організацій інвалідів України” - Товариства інвалідів Київського району.

З вищевикладеного вбачається, що позивач виконав усі необхідні підстави та порядок проведення планової виїзної перевірки відповідача згідно з п. 1 ч. 1 ст.11, ч.1, ч.2, ч.4 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», а також виконав вимоги ч.1 ст. 11-2 зазначеного Закону щодо умов допуску до проведення планової перевірки.

Відсутність Підприємства „А плюс В” Харківського відділення Всеукраїнської громадської організації „Союз організацій інвалідів України” - Товариства інвалідів Київського районуза юридичною адресою та ненадання документів за період з 01.04.2004 року по 31.03.2007 року фактично позбавляє ДПІ у Київському районі м. Харкова можливості проведення планової документальної виїзної перевірки за вказаний період і тим самим грубо порушуються законні права останньої як органу державної податкової служби, нехтуються вимоги ст. 68 Конституції України, згідно якої кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.

За таких обставин суд вважає позовні вимоги Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова про зобов'язання посадових осіб Підприємства „А плюс В” Харківського відділення Всеукраїнської громадської організації „Союз організацій інвалідів України” - Товариства інвалідів Київського районунадати ДПІ у Київському районі м. Харкова документи необхідні для проведення планової документальної перевірки своєчасності, достовірності повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства за період з 01.04.2004 року по 31.03.2007 року документально та нормативно обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 4, 8, 17, 86, 87, 94, 138, 143, ч.1 ст.158, 161, 162, 163, 167, 186, 245, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до Підприємства „А плюс В” Харківського відділення Всеукраїнської громадської організації „Союз організацій інвалідів України” - Товариства інвалідів Київського району про зобов'язання надати документи для проведення перевірки - задовольнити в повному обсязі.

Зобов'язати посадових осіб Підприємства «А плюс В» Харківського відділення Всеукраїнської громадської організації «Союз організацій інвалідів України» - Товариства інвалідів Київського району (61002, м. Харків, вул. Бажанова, 3, кв. 4, код 32869471) надати Державній податковій інспекціїу Київському районі м. Харкова документи, необхідні для проведення планової документальної перевірки своєчасності, достовірності повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства за період з 01.04.04р. по 31.03.07р., а саме: статутні документи, зареєстровані зміни до статуту, свідоцтво про реєстрацію, протоколи зборів засновників, відповідні дозволи та ліцензії (у разі необхідності їх отримання); накази про облікову політику підприємства; накази про призначення та звільнення з посад керівного складу підприємства, паспортні дані; форми фінансової звітності підприємства, включаючи баланс, звіт про фінансові результати звіт про рух грошових засобів, звіт про власний капітал і додатки до звітів; накази та результати проведення згідно до ст. 10 Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» від 16.07.99р. та Інструкцією №69 від 11.08.94р. «Про інвентаризацію основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових засобів, документів і розрахунків»; всі укладені та діючі договори та додаткові угоди до них оперативної (фінансової, зворотної) оренди (суборенди) приміщень, транспортних засобів, господарських приміщень інших основних засобів, обладнання матеріальних та нематеріальних активів; угоди фінансової допомоги, позик, доручень, комісій, взаємозаліків; обігові відомості включаючи дані синтетичного та аналітичного обліку по рахункам бухгалтерського обліку у відповідності Плану рахунків бухгалтерського обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99р.№291 з змінами та доповненнями 101-109, 111-117, 121-127, 131-133, 141-143, 151-155, 161-163, 17, 18, 19, 201-209, 22, 23, 24, 25, 26, 28, 301-302, 311-314, 331-334,341-342, 351-352, 361-362, 371-377, 38, 39, 40, 41, 421-425, 441-443-451-453-46, 471-474, 48, 501-506, 511-512, 521-523, 531-532, 54, 55, 601-606, 611, 612, 621-622, 631-632, 641-644, 651-655, 661-662, 681-685, 69, 701-719, 721-723, 731-733-741-746, 751-752, 791-791, 801-809, 811-816, 821-824, 831-833, 84, 85, 901-903, 91, 92, 93, 941-949, 951-952, 961-963, 971-979, 981-982, 991-993, збалансовані рахунки : 01, 021-025, 03, 041-042, 05, 06, 071-072, 08; книги обліку продажу товарів (робіт, послуг), реєстри виданих податкових накладних; книги обліку придбання товарів (робіт, послуг), реєстри отриманих податкових накладних; податкові накладні по придбанню товарів (робіт, послуг); податкові накладні з продажу ТМЦ (робіт, послуг); угоди, рахунки-фактури з продажу товарів (робіт, послуг), цінних паперів з резидентами та нерезидентами, діючі в перевіряємому періоді; угоди рахунки-фактури з придбання товарів (робіт, послуг), цінних паперів резидентами та нерезидентами - діючі в перевіряємому періоді; первинні документи з придбання товарів (робіт, послуг), цінних паперів резидентами; первинні документи з продажу товарів (робіт, послуг) цінних паперів резидентам; вантажно-митні декларації та акти виконаних робіт (отриманих) робіт (послуг) з нерезидентами; первинні касові документи; первинні банківські документи; касові книги; наказ (розпорядження) про встановлення ліміту каси; авансові звіти; відомості нарахування заробітної плати; табелі обліку робочого часу; подорожні листи легкового (вантажного транспорту); картки обліку основних засобів; накази по підприємству про встановлення трудового тижня та режиму роботи підприємства; векселі, акти прийому-передачі векселів, акти пред'явлення до сплати векселів, акти купівлі-продажу векселів тощо.

На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова виготовлена в повному обсязі та підписана 02.09.2008 року.

Суддя (підпис) Т.С.Перцова