Справа № 2а-7441/08
Україна
Харківський окружний адміністративний суд
"22" серпня 2008р. м. Харків
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Перцової Т.С.
при секретарі - Ульященко Л.М.
за участю представників сторін :
позивача - Чернової О.А.
відповідача - не з'явився
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова до Дочірнього підприємства виробничо-технічний вузол зв'язку ВАТ „Харківавтотранс” про стягнення заборгованості до державного бюджету в розмірі 20836,55 грн., -
Державна податкова інспекція у Комінтернівському районі м. Харкова звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з дочірнього підприємства виробничо-технічний вузол зв'язку ВАТ „Харківавтотранс” до державного бюджету України суму заборгованості 20836,55 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд їх задовольнити. Свої вимоги обґрунтовує з посиланням на ст.ст. 2, 3, 4, 5, Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-IIIвід 21.12.2000 року.
Відповідач в судове засідання не з'явився, причину неявки суду не повідомив. Про час та місце розгляду справи повідомлявся повістками з поштовими повідомленнями.
Згідно ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.
Суд вважає, що не з'явлення відповідача у судове засідання не перешкоджає розгляду справи, розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Згідно свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності-юридичної особи та довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, дочірнє підприємство виробничо-технічний вузол зв'язку ВАТ „Харківавтотранс” зареєстровано Виконавчим комітетом Комінтернівської районної ради, дата проведення державної реєстрації - 12.06.2000р., номер запису у журналі обліку реєстраційних справ 04058870Ю0010127.
З довідки про взяття на облік платника податків, вбачається, що відповідача взято на облік в ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова з 25.05.1994 року за № 23, код за ЄДРПОУ 03120265.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем до ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова надано податкові декларації з податку на додану вартість за період з червня 2005 року по січень 2008 року включно, по яким визначено суму податкового зобов'язання по ПДВ у розмірі 11484,05 грн.
Надані суду документи свідчать про те, що Державною податковою інспекцією у Комінтернівському районі м. Харкова були проведені невиїзні документальні перевірки ДП виробничо-технічний вузол зв'язку ВАТ „Харківавтотранс” з питань дотримання граничних строків сплати узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість, про що складені акти перевірки дотримання граничних строків сплати узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартістьза №№ 3811/15-221/03120265, 3284/15-221/13120215, 2580/15-221/03120265, 2249/15-221/03120265, 260/15-221, 218/15-222.
За результатами зазначених перевірок були виявлені порушення п. п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181 (надалі - Закон України № 2181) - несвоєчасно здійснена сплата узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість.
На підставі вказаних актів перевірки за №№ 3811/15-221/03120265, 3284/15-221/13120215, 2580/15-221/03120265, 2249/15-221/03120265, 260/15-221, 218/15-222 у відповідності до вимог п. 6.1 ст.6 Закону України №2181позивачем були винесені податкові повідомлення-рішення форми „Ш” за № 0000011520/0 від 10.01.2008 року на суму 149,09 грн., яке вручено відповідачеві 14.01.2008 року; № 0005141520/0 від 03.12.2007 року на суму 514,53 грн., яке вручено відповідачеві 20.12.2007 року; № 0003911520/0 від 30.08.2007 року на суму 307,75 грн., яке вручено відповідачеві 06.092007 року; № 0003271520/0 від 16.07.2007 року на суму 863,50 грн., яке вручено відповідачеві 24.07.2007 року; № 0000791520/0 від 08.02.2007 року на суму 1281,22 грн., яке не було вручено відповідачеві у зв'язку із вибуттям адресату за адресою; № 0000881520/0 від 30.06.2006 року на суму 6236,33 грн., яке вручено відповідачеві 04.07.2006 року.
Згідно з п.п. 17.1.7 п. 17.1. ст. 17 Закону України № 2181, уразі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Виходячи зі змісту п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №1281-IIIподаткове зобов'язання самостійно визначене платником податків у податковій декларації вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. При цьому платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації(пп.5.3.1. п.5.3 ст.5 Закону).
Згідно із п.п. 5.2.1. п. 5.2. ст.. 5 Закону України № 2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Приписами абзацу 3 п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України № 2181 встановлено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Підпунктом 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України № 2181 визначено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, несплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 Закону № 2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На підставі вказаного у відповідності до вимог п.п.6.2.1 п. 6.2. ст.6 Закону України № 2181 ДПІ у Київському районі м. Харкова направила відповідачу першу податкову вимогу № 1/685 від 02.09.2003 року на суму 17320,77 грн., якабула отримана відповідачем 15.09.2003 року. Друга податкова вимога № 2/742 від 20.10.2003 рокуна суму 17322,56 грн.була отримана відповідачем 20.11.2003 року.
Відповідно до абзацу 4 п.п. 6.2.4. п. 6.2. ст. 6 Закону України № 2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Таким чином з матеріалів справи вбачається, що за відповідачем рахується заборгованість по сплаті ПДВ у розмірі 11484,05 грн. ( по податковим деклараціям) + 9352,50 грн. ( по податковим повідомленням-рішенням), а загалом заборгованість складає 20836,55 грн., яка на момент розгляду справи відповідачем не сплачена.
Виходячи зі змісту положень Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданням та функцією органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства.
Приписами статей 2, 4, 9 Закону України „Про систему оподаткування" встановлений обов'язок платників податків сплачувати податки і збори добюджетів та до державних цільових фондів у порядку та на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.
Згідно п.3 ч.1, ч.4 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” від 25.06.1991 року №1251-XII(зі змінами та доповненнями) платники податків, зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни і це зобов'язання припиняється їх сплатою. Платники податків і зборів (обов'язкових платежів) за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть відповідальність відповідно до законів України (ч.1 ст.11 Закону).
Підсумовуючи викладене, суд робить висновок, що ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова було вжито всіх необхідних заходів направлених на погашення податкового боргу дочірнього підприємства виробничо-технічний вузол зв'язку ВАТ „Харківавтотранс”.
Беручи до уваги наведене, суд вважає позовнівимоги Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова до Дочірнього підприємства виробничо-технічний вузол зв'язку ВАТ „Харківавтотранс” про стягнення заборгованості до державного бюджету в розмірі 20836,55 грн., документально та нормативно обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України судовий збір з відповідача не стягується.
Керуючись ст.ст. 4, 8, 17, 86, 87, 94, 138, 143, ч.1 ст.158, 161, 162, 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова до Дочірнього підприємства виробничо-технічний вузол зв'язку ВАТ „Харківавтотранс” про стягнення заборгованості до державного бюджету в розмірі 20836,55 грн. - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Дочірнього підприємства виробничо-технічний вузол зв'язку ВАТ „Харківавтотранс” (61105, м. Харків, вул.. Аскольдівська, 7, код 03120265) на користь Державного бюджету України заборгованість в розмірі 20836,55 грн., перерахувавши на р/р 31116029700005 у відділення Державного казначейства у Комінтернівському районі м. Харкова, код 24134589 в установі банку ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011, код платежу 14010100.
На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова виготовлена в повному обсязі та підписана 29.08.2008 року.
Суддя (підпис) Т.С. Перцова