Постанова від 07.09.2012 по справі 2а/0370/2699/12

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 вересня 2012 року Справа № 2а/0370/2699/12

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого -судді Ковальчука В. Д.,

розглянувши в місті Луцьку в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Луцького міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

Луцький міський центр зайнятості звернувся з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення коштів у розмірі 2136,21 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 була зареєстрована як така, що шукає роботу з 18.04.2011 року в Луцькому міському центрі зайнятості. Відповідно до статті 2 Закону України "Про зайнятість населення" 25.04.2011 року відповідачу було надано статус безробітного та призначено виплату допомоги по безробіттю. 23.07.2012 року спеціалістами центру зайнятості було встановлено, що під час перебування на обліку ОСОБА_1 приховала факт перебування у трудових відносинах з ТзОВ "Вест ойл груп", тобто не мала права на отримання статусу безробітного, тому допомога по безробіттю в розмірі 2136,21 грн. отримана нею незаконно. Луцьким міським центром зайнятості було прийнято рішення про повернення коштів відповідачем, однак ОСОБА_1 в добровільному порядку кошти не повернула.

Позивач просить стягнути з відповідача в користь Луцького міського центру зайнятості кошти в розмірі 2136,21 грн.

В судове засідання, призначене на 10:00 07.09.2012 року, представник позивача та відповідач не прибули, хоча належним чином були повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується розпискою про вручення повістки та повідомленням про вручення поштового відправлення (а. с. 19-20), проте представник позивача та відповідач подали до суду письмові клопотання про розгляд справи за їх відсутності (а. с. 21, 23).

Відповідно до частини четвертої статті 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами. Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Таким чином, оскільки в судове засідання особи, які беруть участь у справі, не прибули, при цьому, від них надійшли клопотання про розгляд справи за їх відсутності, а дану справу можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, тому суд приходить до висновку, що судовий розгляд справи необхідно здійснювати в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.

Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 була зареєстрована Луцьким міським центром зайнятості з 18.04.2011 року як безробітна (категорія безробітних -застраховані особи, які мають право на матеріальні виплати з урахуванням страхового стажу), що підтверджується даними персональної картки відповідача №035000311041800003 (а. с. 15). За заявою від 25.04.2011 року (а. с. 16) відповідачу згідно із наказом Луцького міського центру зайнятості від 26.04.2011 року № НТ110426 було надано статус безробітного, призначено допомогу по безробіттю, виплата якої була припинена згідно із наказом від 30.09.2011 року № НТ110930, що підтверджується витягом із наказів про прийняті рішення по ОСОБА_1 ПК №035000311041800003 (а. с. 7).

Актом розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" №207 від 23.07.2012 року (а. с. 11-12) встановлено, що ОСОБА_1 перебувала на обліку в центрі зайнятості та одночасно працювала на посаді прибиральника службових приміщень в ТзОВ "Вест ойл груп" з 11.03.2011 року по 13.07.2011 року, що підтверджується наказами №2-к від 11.03.2011 року та №10\1-к від 13.07.2011 року (а. с. 13-14).

За час перебування на обліку у центрі зайнятості відповідачем отримано допомогу по безробіттю за період з 25.04.2011 року по 13.07.2011 року в загальному розмірі 2136,21 грн., що підтверджується відповідним розрахунком повернення допомоги по безробіттю (а. с. 6).

16.08.2012 року Луцьким міським центром зайнятості видано наказ № НТ120816 про повернення відповідачем коштів в сумі 2136,21 грн. (а. с. 10), проте ОСОБА_1 в добровільному порядку кошти не повернула.

Відповідно до пункту "а" частини 3 статті 1 Закону України "Про зайнятість населення" від 01.03.1991 року №803-ХІІ (з наступними змінами та доповненнями) в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах працюючі по найму на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності, у міжнародних та іноземних організаціях в Україні і за кордоном у фізичних осіб.

Згідно із частинами другою, третьою статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 року №1533-ІІІ (з наступними змінами та доповненнями) застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Як передбачено пунктами 6-9 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13.02.2009 року № 60/62, постановою правління Пенсійного фонду України від 13.02.2009 року № 7-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2009 року № 232/16248, у разі встановлення центром зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг. Якщо відомості про доходи є недостовірними з вини особи, центри зайнятості припиняють відповідні виплати, а суми здійснених виплат з дня їх призначення повертаються особою. Рішення про повернення коштів особою оформлюється наказом. У разі відмови особи повернути кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства. Рішення центру зайнятості щодо повернення коштів може бути оскаржено в центрі зайнятості вищого рівня або в судовому порядку.

Таким чином, з урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд приходить до висновку, що оскільки Луцьким міським центром зайнятості, у зв'язку із встановленням належності відповідача до категорії зайнятих прийнято наказ № НТ120816 від 16.08.2012 року про повернення відповідачем коштів у вигляді незаконно отриманої допомоги по безробіттю в сумі 2136,21 грн., який відповідач не оскаржив та в добровільному порядку кошти не повернув, тому адміністративний позов про стягнення зазначених коштів підлягає до задоволення.

Керуючись статтями 122, 162, 163 КАС України, на підставі Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", Закону України "Про зайнятість населення", суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Луцького міського центру зайнятості незаконно отриману допомогу по безробіттю в розмірі 2136 (дві тисячі сто тридцять шість) грн. 21 копійки.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.Д. Ковальчук