2а/0512/678/2012
10 липня 2012 року Дзержинський міський суд Донецької області у складі судді Бабенко С.С., при секретарі Федорцовій І.С., розглянув у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську до відділу Державної виконавчої служби Дзержинського міського управління юстиції про визнання дій державного виконавця неправомірними,
УПФУ в м. Дзержинську звернулося до суду з адміністративним позовом про визнання дій відділу Державної виконавчої служби Дзержинського міського управління юстиції неправомірними, посилаючись на те, що 13.03.2012 року до УПФУ в м. дзержинську надійшла постанова заступника начальника відділу ДВС Дзержинського МУЮ від 29.02.2012 року ВП № 31469896, згідно якої було відкрито виконавче провадження за виконавчим листом № 2а-7401 від 20.02.2012 року, виданого Дзержинським міським судом Донецької області про зобов'язання УПФУ в м. Дзержинську здійснити на користь ОСОБА_1 нарахування та виплату щомісячної державної соціальної допомоги до пенсії, як «Дитині війни»за період з 01.02.2011 року по 18.06.2011 року з урахуванням фактично виплачених сум, відповідно до вимог ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни». УПФУ в м. Дзержинську вважає вказану постановою незаконною, оскільки відповідно до ст. 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України. Бюджетним кодексом України від 08.07.2010 року встановлено, що будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення. Відповідно до ст. 73 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року кошти Пенсійного фонду використовуються на виплату видатків, передбачених цим Законом. Використання коштів Пенсійного фонду на цілі не передбачені цим Законом заборонено. Крім того, зазначив, що Пенсійний фонд є органом виконавчої влади, тобто бюджетною установою. Пунктом 2 ст.3 Закону України «Про виконавче провадження»передбачено, що рішення про стягнення коштів з державних та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконується органами Державного казначейства України в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Просить визнати дії державного виконавця щодо відкриття виконавчого провадження за виконавчим листом № 2а-7401 від 20.02.2012 року, виданого Дзержинським міським судом Донецької області, про зобов'язання УПФУ в м. Дзержинську здійснити на користь ОСОБА_1 нарахування та виплату щомісячної державної соціальної допомоги до пенсії, як «Дитині війни»за період з 01.02.2011 року по 18.06.2011 року з урахуванням фактично виплачених сум, відповідно до вимог ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», незаконними.
У судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги та просила їх задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не прибув.
Заслухавши пояснення представника позивача , дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в задоволенні заявлених вимог слід відмовити з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що постановою про відкриття виконавчого провадження від 29.02.2012 року заступником начальника ДВС відкрите виконавче провадження з виконання виконавчого листа № 2а-7401 від 20.02.2012 року, виданого Дзержинським міським судом Донецької області, про зобов'язання УПФУ в м. Дзержинську здійснити на користь ОСОБА_1 нарахування та виплату щомісячної державної соціальної допомоги до пенсії, як «Дитині війни»за період з 01.02.2011 року по 18.06.2011 року з урахуванням фактично виплачених сум, відповідно до вимог ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни (а.с. 3)
01.03.2012 року зазначена постанова була направлена на адресу УПФУ в м. Дзержинську (а.с. 2).
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Державний виконавець здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення, у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом.
Відповідно до цього Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою такі виконавчі документи: виконавчі листи, що видаються судами, і накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду та рішень Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті і Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті; ухвали, постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних, кримінальних справах та справах про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом та тощо.
З огляду на викладене, суд вбачає, що відповідач -відділ Державної виконавчої служби Дзержинського міського управління юстиції при здійсненні владних повноважень: відкриття виконавчого провадження ВП № 31469896 діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Керуючись ст. 181 КАС України, суд,
В задоволенні адміністративного позову Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську до відділу Державної виконавчої служби Дзержинського міського управління юстиції про визнання дій державного виконавця неправомірними, відмовити.
Постанова може бути оскаржена сторонами протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя :