вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
про залишення позовної заяви без руху
04 липня 2012 р.Справа №2а-6842/12/0170/19
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Кузнякова С.Ю., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1
до ОСОБА_2, Державного реєстратора права власності Комунального підприємства "Ленінське бюро технічної інвентаризації"
про визнання рішення недійсним,
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до ОСОБА_2, державного реєстратора права власності Комунальне підприємство "Ленінське бюро технічної інвентаризації" про визнання недійсним рішення Державного реєстратора Комунального підприємства "Ленінське бюро технічної інвентаризації" про державну реєстрацію права власності ОСОБА_2 на 1/2 частку квартири АДРЕСА_1 від 22.12.2010р. реєстраційний номер майна 3244940.
Суддя після одержання позовної заяви, відповідно до ч. 1 ст. 107 КАС України, з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Позовна заява не відповідає ст. 106 КАС України з наступних підстав.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів (ч. 2 ст. 016 КАС України).
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви, поміж іншого, додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Суд звертає увагу, що відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 4 ч.1 ст.3 КАС України передбачено, що адміністративне судочинство - це діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах (п. 6 ч.1 ст. 3 КАС України).
Тобто, справою адміністративної юрисдикції може бути переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між двома (кількома) конкретними суб'єктами суспільства стосовно їх прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.
Згідно з ч. 2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
У відповідності з п. 7 ч.1 ст. 3 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, іншій суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства.
У випадку, якщо суб'єкт (у тому числі, орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказані владні управлінські функції щодо іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не має встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України ознак справи адміністративної юрисдикції, і, відповідно, не повинен вирішуватися адміністративним судом.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що відповідачем заявлений ОСОБА_2, проте у порушення п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України не зазначено, чи є він посадовою чи службовою особою органу державної влади, органу місцевого самоврядування, або іншого суб'єкту при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства.
Крім цього, у порушення п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві не зазначений зміст позовних вимог до заявленого відповідача ОСОБА_2 та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги до вказаного відповідача.
Також у порушення ч. 2 ст. 106 КАС України до позовної заяви не додано рішення Державного реєстратора Комунальне підприємство "Ленінське бюро технічної інвентаризації" про державну реєстрацію права власності ОСОБА_2 на 1/2 частку квартири АДРЕСА_1 від 22.12.2010р. реєстраційний номер майна 3244940, яке є предметом спору.
Разом з цим, у порушення ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додана ксерокопія квитанції від 22.06.2012р. про сплату судового збору, що є неналежним доказом сплати судового збору у встановленому законом розмірі та порядку його сплати.
У зв'язку із наведеним вказані недоліки перешкоджають відкриттю провадження у адміністративній справі.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків .
Керуючись ст. 106, 108, 160, 165 КАС України суд
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 10.08.12 усунути вказані недоліки , надавши суду:
- позовну заяву та її копії відповідно до кількості відповідачів, із зазначенням належних відповідачів та змістом позовних вимог щодо кожного з відповідачів та викладом обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
- рішення Державного реєстратора Комунальне підприємство "Ленінське бюро технічної інвентаризації" про державну реєстрацію права власності ОСОБА_2 на 1/2 частку квартири АДРЕСА_1 від 22.12.2010р. реєстраційний номер майна 3244940, яке є предметом спору;
- неналежним доказом сплати судового збору (оригінал квитанції від 22.06.2012р.).
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 2а-6842/12/0170/19 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кузнякова С.Ю.