23 липня 2012 року Справа № 2а/0370/2165/12
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Каленюк Ж.В.,
розглянувши в порядку скороченого провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця,
Луцька об'єднана державна податкова інспекція Волинської області Державної податкової служби (далі - Луцька ОДПІ) звернулася з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець, перебуває на обліку як платник податків у Луцькій ОДПІ. У порушення вимог чинного законодавства відповідач як платник податків більше року не подає декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів. На момент звернення до суду у відповідача заборгованість зі сплати податків і зборів відсутня. Позивач просить припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та зобов'язати державного реєстратора здійснити заходи, спрямовані на припинення підприємницької діяльності відповідача.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 09 липня 2012 року було відкрито скорочене провадження в даній адміністративній справі відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України). Ухвала судді від 09 липня 2012 року, направлена на адресу реєстрації відповідача, отримана ним 10 липня 2012 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.11). Відповідач заперечень проти позову не подав.
Суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши письмові докази, приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких підстав.
Судом встановлено, що 04 серпня 1999 року проведено державну реєстрацію фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, що підтверджується довідкою державного реєстратора виконавчого комітету Луцької міської ради (а.с.6).
Як вбачається з довідки позивача від 10 травня 2012 року № 1161, ОСОБА_1 перебуває на обліку як платник податків з 04 серпня 1999 року (а.с.5).
Згідно із пунктом 2 частини першої статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» (чинний на час виникнення правовідносин) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
З 01 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України (ПК України). Відповідно до пункту 16.1.3 статті 16, пунктів 49.2, 49.3 статті 49 ПК України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді. Строки подання податкових декларацій встановлені пунктом 49.18 статті 49 ПК України.
Вказані вище вимоги відповідачем не виконуються. Довідкою Луцької ОДПІ від 15 травня 2012 року № 2218/2/17-107 підтверджується, що ОСОБА_1 податкову звітність не подавав з моменту його державної реєстрації як фізичної особи-підприємця (а.с.7). З цієї ж довідки позивача слідує, що заборгованість перед бюджетом у відповідача відсутня.
Згідно із частиною другою статті 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, а відповідно до частини першої статті 49 цього Закону суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи- підприємця, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
Відповідно до пункту 67.2 статті 67 ПК України органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців.
Оскільки фізична особа-підприємець ОСОБА_1 не подає більше як протягом одного року до податкової інспекції податкових декларацій, звітності, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів, не має заборгованості перед бюджетом, від нього не надійшло письмових заперечень проти позову, то суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню шляхом прийняття постанови про припинення підприємницької діяльності відповідача з направленням копії постанови в день набрання нею законної сили державному реєстратору для вчинення дій, передбачених статтею 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».
Керуючись статтею 183-2 КАС України, на підставі статей 46, 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», суд
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (43000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
Копію постанови в день набрання нею законної сили направити державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається сторонами протягом десяти днів з дня отримання ними копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ж.В. Каленюк