Ухвала від 31.07.2012 по справі К/9991/94880/11-С

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"31" липня 2012 р. м. Київ К/9991/94880/11

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі суддів:

Чалого С. Я.

Бим М.Є.

Гончар Л.Я.

розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу ОСОБА_4 на ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 10 жовтня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Дзержинського міського суду Донецької області від 11 травня 2011 року позов ОСОБА_4 задоволено.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 10 жовтня 2011 року рішення суду першої інстанції скасовано, позовні вимоги залишено без розгляду у зв'язку з пропуском позивачем строку звернення до адміністративного суду.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням апеляційної інстанції, позивач звернувся з касаційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом норм процесуального права, просить його скасувати, рішення суду першої інстанції залишити в силі.

Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.

Як вірно встановлено судом апеляційної інстанції, 18 квітня 2001 року позивач звернувся із позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області щодо перерахунку та виплати йому пенсії починаючи з 16 вересня 2008 року.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Виходячи з вищенаведеного та враховуючи те, що про бездіяльність відповідача позивачу стало відомо ще при призначенні пенсії, з клопотанням про поновлення пропущеного строку позивач до суду не звертався, суд апеляційної інстанції дійшов вірних та обґрунтованих висновків про залишення позовної заяви без розгляду, а тому підстав для зміни або скасування зазначеного судового рішення колегія суддів не вбачає.

Відповідно до ст. 224 КАС України, суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення -без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчинення процесуальних дій.

Керуючись статтею 222, 223, 224, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів -

ухвалила:

Касаційну скаргу ОСОБА_4 залишити без задоволення, а ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 10 жовтня 2011 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та оскарженню не підлягає крім, як в строки, з підстав та в порядку, передбаченому главою 3 розділу ІV КАС України.

Судді:

Суддя С.Я. Чалий