"31" липня 2012 р. № 135472/11
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді: Улицького В.З.
суддів: Гулида Р.М., Матковської З.М.
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 12.10.2011 року у справі за позовом Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця» до державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
встановила:
У липні 2011 року позивач звернувся з позовом до державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова з вимогами визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 13.04.2011 року № 0001931503 в частині донарахування 1447,23 грн. штрафних санкцій.
Позивач мотивував позовні вимоги ти, що відповідач неправомірно застосував штрафні санкції в розмірі 10% від суми податкового зобов'язання за порушення термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання терміном на один день. Вважає, що чинним законодавством, а саме пунктом 7 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України, визначені інші розміри штрафних санкцій не більше 1 гривні за кожне порушення. Позивач просив позов задоволити.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 12.10.2011 року позов задоволено повністю. Визнано нечинним та скасовано податкове повідомлення-рішення ДПІ у Залізничному районі м. Львова від 13.04.2011 року № 0001931503 в частині донарахування 1447,23 штрафних санкцій.
Постанову суду першої інстанції оскаржила ДПІ у Залізничному районі м. Львова. Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати постанову суду першої інстанції та постановити нову постанову, якою в позові відмовити повністю.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім, випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухваленим відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін,якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Судом першої інстанції вірно встановлено, що ДПІ у Залізничному районі м. Львова з 26.03.2011р. по 28.03.2011р. проводилась перевірка. Проведеною перевіркою встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання (земельний податок з фізичних осіб) , а саме суму податкового боргу 14482,31 грн., граничний термін сплати якої настав 27.03.2011 р., фактично сплачено 28.03.2011 р., тобто із простроченням 3 дні. Податковим органом встановлено порушення п. 287.3 ст.287 ПК України та нараховані штрафні санкції в розмірі 10 % від суми.
За наслідками перевірки складено акт від 13.04.2011 року №854/156/1503/22386419. На підставі акта встановлено порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання, за що відокремленому підрозділу «Локомотивне Депо Львів» Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця» було прийнято відповідачем оскаржуване податкове повідомлення рішення від 13.04.2011 року № 0001931503 на суму 1448,23 грн.
На підставі висновків акту перевірки відповідачем було прийнято спірні податкові повідомлення-рішення. Не погоджуючись із визначенням йому зазначених сум податкових зобов'язань, позивач оспорив їх в судовому порядку.
Судом встановлено, що позивач не погоджуючись з податковим повідомленням - рішенням оскаржив останнє в адміністративному порядку, а саме подав скаргу до державної податкової служби вищого рівня ДПА у Львівській області, яка своїм рішенням про результати розгляду первинної скарги залишила скаргу без задоволення, а податкове повідомлення рішення - без змін. Державне територіально-галузеве об'єднання «Львівська залізниця» не погодилось з отриманим рішенням та продовжила процес оскарження. ДПА України винесла рішення від 20.07.2011 року № 13094/6/25-0215 про результати розгляду повторної скарги, яким залишено без змін попереднє рішення.
Відповідно з п. 7 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Згідно з п. 109.1 Податкового кодексу України податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Несвоєчасно сплативши податкове зобов'язання, платник податків порушив податкове законодавство. І відповідно до гл. 11 Податкового кодексу України до нього повинні бути застосовані штрафні (фінансові) санкції (штрафи).
У відповідності з п. 113.3 Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Приписи Податкового кодексу не робить винятків щодо кола порушень податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року, для яких застосовується штраф в розмірі 1 гривня.
Колегія суддів звертає увагу на те, що порушення податкового законодавства (в частині несвоєчасна сплата податкового зобов'язання), допущене відокремленим підрозділом «Локомотивне Депо Львів» Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця», мало місце в період з 1 січня по 30 червня 2011 року, тобто в березні 2011 р., то й штрафні санкції повинні нараховуватися з урахуванням пункту 7 підрозділу 10 Перехідних положень Податкового кодексу України.
За таких підстав постанова суду першої інстанції відповідає зібраним доказам та вимогам Податкового кодексу України.
В зв'язку з цим, судова колегія не вбачає підстав для скасування постанови суду першої інстанції.
З наведеного вбачається, що доводи апеляційної скарги являються безпідставними та необґрунтованими та не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому у задоволенні апеляційної скарги слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 12.10.2011 року у справі №2а-8549/11/1370 - без змін.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий: В. Улицький
Судді: Р. Гулид
З. Матковська