"17" липня 2012 р. м. Київ К/9991/17759/11
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі суддів:
Чалого С. Я.
Бим М.Є.
Логвиненка А.О.
розглянувши в порядку письмового провадження в залі суду касаційну скаргу ОСОБА_4 на постанову Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 14 грудня 2009 року та ухвалу Апеляційного суду Дніпропетровської області від 21 червня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту населення м. Тернівки виконавчого комітету Тернівської міської ради Дніпропетровської області про визнання неправомірними дій та зобов'язання провести перерахунок та виплату допомоги по догляду за дитиною, -
Постановою Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 14 грудня 2009 року залишеною без змін ухвалою Апеляційного суду Дніпропетровської області від 21 червня 2010 року відмовлено в позові про визнання неправомірними дій відповідача щодо призначення, нарахування і виплати позивачу допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в 2009 році та зобов'язання відповідача здійснити виплату на користь позивача недоотриманої суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».
Не погоджуючись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, ОСОБА_4 звернулась з касаційною скаргою, у якій просить рішення судів першої та апеляційної інстанцій скасувати та ухвалити нове судове рішення, яким позов задовольнити, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.
Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивач є матір'ю малолітньої дитини, перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення та отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку згідно ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»в редакції зі змінами внесеними Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік»та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»(в редакції, чинній на момент виникнення правовідносин) допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік»була зупинена дія ст. 12, частини 1 статті 15 та пункту 3 розділу VIII «Прикінцеві положення»Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»на 2007 рік.
Рішенням Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09.07.2007 р. визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік»про зупинення на 2007 рік дії Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»щодо встановлення розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»була викладена в наступній редакції: «Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень».
Вказані положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік»та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»не були визнані неконституційними та залишилися чинними у 2008 році.
Як встановлено судами, позивач за призначенням допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, до відповідача не зверталась, довідку та декларацію не надавала.
Таким чином, суди обґрунтовано виходили з того, що підстави для задоволення позовних вимог ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту населення м. Тернівки виконавчого комітету Тернівської міської ради Дніпропетровської області про визнання неправомірними дій та зобов'язання провести перерахунок та виплату допомоги по догляду за дитиною -відсутні.
Враховуючи наведене, судова колегія дійшла висновку, що судами попередніх інстанцій повно встановлені фактичні обставини справи, характер правовідносин сторін і вірно застосовані до них норми матеріального права.
Відповідно до ст. 224 КАС України, суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення -без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчинення процесуальних дій.
Керуючись ст.ст. 222, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України,-
Касаційну скаргу ОСОБА_4 залишити без задоволення, а постанову Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 14 грудня 2009 року та ухвалу Апеляційного суду Дніпропетровської області від 21 червня 2010 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам які беруть участь у справі і може бути переглянута Верховним Судом України в порядку ст.ст. 235-238 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судді:
Суддя С.Я. Чалий