Ухвала від 21.06.2012 по справі 2-а-291/09/2322

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: №2-а-291/09/2322 Головуючий у 1- й інстанції Синецька Л.А.

Суддя - доповідач: Костюк Л.О.

УХВАЛА

Іменем України

"21" червня 2012 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого -судді Костюк Л.О.;

суддів: Бужак Н.П., Троян Н.М.;

розглянувши в порядку письмового провадження в залі суду апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 09 червня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Чорнобаївської районної державної адміністрації Черкаської області про відшкодування компенсації учаснику ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, який став інвалідом внаслідок Чорнобильської катастрофи, -

ВСТАНОВИЛА:

У травні 2011 року Управління праці та соціального захисту населення Чорнобаївської районної державної адміністрації Черкаської області звернулося до Чорнобаївського районного суду Черкаської області із заявою про відстрочку виконання Черкаського апеляційного суду до отримання результатів розгляду касаційної скарги, в якій вказує, що 27.05.2011 року надійшла постанова державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Черкаській області Троценко І.Л. від 19.05.2011 року про відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчого листа № 2-а-291/2010, виданого 04.05.2011 року Чорнобаївським районним судом Черкаської області про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Чорнобаївської районної державної адміністрації Черкаської області здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_2 щорічну допомогу на оздоровлення за 2009 рік в розмірі 5 мінімальних заробітних плат відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як інваліду 2 групи в розмірі 8-ми мінімальних пенсій за віком з урахуванням раніше виплаченої суми. Також вказав, що постанову Апеляційного суду Черкаської області по справі № 2-а-291/10/232 управління отримало 19.04.2011 року і 22.04.2011 року було направлено касаційну скаргу до Вищого Адміністративного Суду.

Ухвалою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 09 червня 2011 року заяву Управління праці та соціального захисту населення Чорнобаївської районної державної адміністрації Черкаської області про відстрочку виконання постанови Апеляційного суду Черкаської області задоволено.

Відстрочено виконання постанови Апеляційного суду Черкаської області від 22 березня 2012 року до отримання результатів розгляду касаційної скарги.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м.Чернігові Ради подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права, та ухвалити нову ухвалу, якою задовольнити заяву про відстрочку виконання рішення суду.

Підстави для проведення апеляційного розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами визначено ст. 197 КАС України.

За змістом ч. 1 вищезазначеної статті суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі: 1) відсутності клопотань від усіх осіб, які беруть участь в справі, про розгляд справи за їх участю; 2) неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання; 3) подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які прийняті у порядку скороченого провадження за результатами розгляду справ, передбачених пунктами 1, 2 частини першої статті 183-2 цього Кодексу.

З огляду на викладене та враховуючи те, що справу можливо вирішити на основі наявних у ній доказів, колегія суддів вважає, що розгляд справи має бути проведено в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами відповідно до ч. 1 ст. 197 КАС України.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційних скарг, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а ухвала суду - скасуванню, з наступних підстав.

Згідно зі ст.ст. 199 ч. 1 п. 3, 202 ч. 1 п. 4 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції скасовує її і направляє справу до суду першої інстанції для продовження розгляду, якщо визнає, що судом порушено норми матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення питання.

Задоволюючи заяву про відстрочку виконання рішення суду суд першої інстанції виходив з того, що Управління праці та соціального захисту населення Чорнобаївської районної державної адміністрації Черкаської області не має можливості виконати постанову Апеляційного суду Черкаської області через відсутність коштів та має право на отримання результатів розгляду касаційної скарги.

Проте, з таким висновком суду першої інстанції колегія суддів не погоджується та вважає його не обґрунтованим, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Згідно з ч. 2 ст. 263 КАС України суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб'єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови.

Колегія суддів вважає не правильним зауваження суду першої інстанції про те, що органи державної влади можуть посилатись на відсутність коштів як на підставу невиконання своїх зобов'язань, оскільки вказане твердження не відповідає правовій позиції Європейського суду з прав людини та основним засадам дотримання прав людини, закріпленим в Європейській Конвенції про захист прав та основоположних свобод людини, що ратифікована у порядку, встановленому чинним законодавством України.

За таких обставин колегія суддів вважає висновок суду першої інстанції про можливість задоволення заяви про відстрочку виконання рішення суду не правомірним.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим.

Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

Таким чином, на підставі викладеного, колегія суддів, встановила невідповідність постановленої ухвали Чорнобаївського районного суду Черкаської області вимогам процесуального закону.

Оскільки, ухвала Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 09 червня 2011 року винесена з порушенням норм процесуального права, то вона підлягає скасуванню з постановленням нової ухвали про відмову у задоволенні заяви про відстрочку виконання судового рішення.

Керуючись ст.ст. 2, 160, 167, 195, 196, 199, 202, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 -задоволити.

Ухвалу Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 09 червня 2011 року -скасувати.

У задоволенні заяви Управління праці та соціального захисту населення Чорнобаївської районної державної адміністрації Черкаської області про відстрочку виконання постанови Апеляційного суду Черкаської області від 22 березня 2011 року -відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Костюк Л.О.

Судді: Бужак Н.П.

Троян Н.М.