Справа № 2506/1893/2012
Провадження по справі 2-а/2506/1093/2012
15.05.2012 року м. Чернігів
Суддя Деснянського районного суду міста Чернігова Григор'єв Р.Г., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Чернігові, -
05.04.2012 року позивач звернувся до суду з даним позовом, в якому просить визнати протиправним рішення Управління Пенсійного фонду України в місті Чернігові про відмову в перерахунку пенсії від 20.03.2012 року № 614\05-Т-7, та зобов'язати здійснити перерахунок пенсії у відповідності до п. 2 ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», постанови Кабінету Міністрів України № 306 від 20.04.2005 року «Про реалізацію абзацу другого пункту 2 статті 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»на підставі довідки про заробітну плату (дохід) для обчислення пенсії, починаючи з 01 квітня 2012 року.
Ухвалою судді від 20.04.2012 року відкрито скорочене провадження у справі і запропоновано відповідачу в десятиденний строк з дня одержання копії ухвали подати через канцелярію суду заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
Копію ухвали про відкриття скороченого провадження разом з копією позовної заяви і доданими до неї матеріалами відповідач отримав, у встановлений ухвалою строк відповідач надав заперечення проти позову, в яких просив відмовити в його задоволенні.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в місті Чернігові та з 06.10.2002 року отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
При зверненні позивача із заявою від 20.02.2012 року про перерахунок пенсії відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 306 від 20.04.2005 року, відповідач листом від 20.03.2012 року № 614\05\Т-7 відмовив у проведенні такого перерахунку, оскільки надана ним архівна довідка № 01\19 від 20.02.2012 року про заробітну плату, яка отримана за результатами роботи, строк виконання якої перевищував календарний місяць, не має законних підстав.
З копії трудової книжки вбачається, що позивач з 16.04.1979 року і по 01.12.1997 року працював на різних посадах на норковій фермі Заготуправління звірогосподарства Чернігівської обласної спілки споживчих товариств.
Згідно державного класифікатора «Класифікація видів економічної діяльності «ДК 009-96 (Київ, Держстандарт, 1996 р.) розведення хутрових звірів входить до підкласу 01.25.0. «Розведення інших тварин і виробництво їх продукції», який входить до секції А «Сільське господарство, мисливство та лісове господарство».
Відповідно ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»для осіб, які у період до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, отримували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, термін виконання якої перевищував календарний місяць, до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися і до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», і не перевищують 5.6 розміру середньої заробітної плати в Україні, у розрахунку на кожний місяць виконання роботи, перелік таких осіб, а також порядок визначення для них заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України № 306 від 20.04.2005 року «Про реалізацію абзацу другого пункту 2 статті 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»затверджений Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії особам, що у період до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, отримували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, строк виконання якої перевищував календарний місяць.
Дія цього Порядку поширюється на осіб, що до 01 липня 1998 року отримували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, строк виконання якої перевищував календарний місяць: тих, що працювали в сільському господарстві, та сплачували внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Документом, що підтверджує виплату особі заробітної плати (доходу) за результатами роботи, зокрема, є довідка підприємства, установи, організації про заробітну плату (дохід), оформлена згідно із додатком до Порядку, із зазначенням підстави для виплати заробітної плати (доходу) за результатами виконаної роботи (п.4 Порядку).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про Національний архівний фонд і архівні установи», архівна довідка - документ архівної установи, оформлений відповідно до законодавства, що містить інформацію про предмет запиту на підставі архівних документів із зазначенням їх пошукових даних.
Створення архівних підрозділів на підприємствах, установах, організаціях для тимчасового зберігання архівних документів, що нагромадилися за час їх діяльності, використання відомостей, що містяться в цих документах, для службових, виробничих, наукових та інших цілей, а також для захисту прав і законних інтересів громадян, передбачено ч.1 ст. 31 Закону України «Про Національний архівний фонд і архівні установи». Частиною 4 цієї норми передбачено, що у разі ліквідації або реорганізації органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних і комунальних підприємств, установ та організацій документи, що нагромадилися за час їх діяльності, передаються ліквідаційною комісією (ліквідатором) правонаступникам у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства, із збереженням відповідної форми власності на зазначені документи, а у випадках відсутності правонаступників -відповідним державним архівним установам або іншим місцевим архівним установам.
Відповідно до п. 12.3 Правил роботи архівних підрозділів органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, затверджених Наказом Державного комітету архівів України № 16 від 16.03.2001 року, архівні справи з основної діяльності, строки тимчасового зберігання котрих ще не закінчилися, та документи, не закінчені у діловодстві, а також документи з особового складу передаються її органу вищого рівня.
Як встановлено судом, у зв'язку із ліквідацією підприємства, на якому працював позивач архівні документи з особового складу були передані до відомчого архіву Чернігівської облспоживспілки, якою і була на підставі первинних архівних документів видана довідка № 01\19 від 20.02.2012 року про заробітну плату ОСОБА_1.
За таких обставин, позов є обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 158 -163, 1832, 256 КАС України, суд,
позов задовольнити.
Визнати відмову Управління Пенсійного фонду України в місті Чернігові у перерахунку пенсії ОСОБА_1 - неправомірною.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в місті Чернігові здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 у відповідності до п.2 статті 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», постанови Кабінету Міністрів України № 306 від 20.04.2005 року «Про реалізацію абзацу другого пункту 2 статті 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»та з урахуванням архівної довідки про заробітну плату (дохід) № 01\09 від 20.02.2012 року Чернігівської облспоживспілки, починаючи з 01.04.2012 року.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 -32 грн 19 коп судового збору.
Постанова суду підлягає негайному виконанню в межах сум платежу за один місяць.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання її копії, в порядку встановленому статтею 186 КАС України.
Суддя: