Постанова від 14.06.2012 по справі 2а/1270/4200/2012

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

14 червня 2012 року Справа № 2а/1270/4200/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Островської О.П.,

при секретарі: Тельдековій Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Державного підприємства «Первомайськвугілля»про стягнення податкового боргу в сумі 463 077,02 грн., -

ВСТАНОВИВ:

30 травня 2012 року Первомайська державна податкова інспекція Луганської області ДПС звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з позовом, в обґрунтування якого вказала наступне. ДП «Первомайськвугілля» зареєстроване виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської області 03.03.2003 за № 1 388 120 0000 000004. В Первомайській ОДПІ ДП «Первомайськвугілля» взято на облік за неосновним місцем обліку платником окремих податків 01.04.2011 року. ДП «Первомайськвугілля» є юридичною особою, має самостійний баланс та розрахункові рахунки. Станом на 22.05.2012 року підприємство має заборгованість по платі за надра в сумі 463 077,02 грн., яка виникла у зв'язку з несвоєчасною сплатою самостійно нарахованих податкових зобов'язань, а саме:

- податковий розрахунок з плати за користування надрами для видобування корисних копалин №9015471481 від 08.06.12 - залишок несплаченої суми 58366,01 грн. термін сплати 19.02.12;

- податковий розрахунок з плати за користування надрами для видобування корисних копалин №9023291227 від 03.05.12 в сумі 277 645,68 грн. термін сплати 20.05.12;

- податковий розрахунок з плати за користування надрами для видобування корисних копалин №9023469777 від 03.05.12 в сумі 52037,37 грн. термін сплати 20.05.12;

- податковий розрахунок з плати за користування надрами для видобування корисних копалин №9023478116 від 03.05.12 в сумі 5293,98 грн. термін сплати 20.05.12;

- податковий розрахунок з плати за користування надрами для видобування корисних копалин №9023487144 від 03.05.12 в сумі 60197,85 грн. термін сплати 20.05.12.

Відповідно до положень Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 відповідачеві було направлено першу податкову вимогу від 22.08.2003 № 1/114 та другу податкову вимогу від 22.09.2003 № 2/179. Майно платника податків внесено у податкову заставу, про що свідчить витяг про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна за №30847410 від 03.03.2011 року, термін дії застави до 24.06.2013 року. Однак, зазначені заходи не призвели до погашення податкового боргу. Позивач просив стягнути з відповідача податковий борг з плати за користування надрами для видобування корисних копалин в сумі 463 077,02 грн.

В судовому засіданні представник позивача надав суду пояснення аналогічні викладеним у позові, а також уточнив свої позовні вимоги та вказав наступне. Станом на 12.06.2012 року податковий борг, який рахується за відповідачем з екологічного податку зменшився на 100 000, грн. та становить 363 077,02 грн. Зазначена заборгованість складається з самостійно визначених відповідачем податкових зобов'язань відповідно до податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин №9023291227 від 03.05.12 залишок в сумі 236 011,69 грн. термін сплати 20.05.12; податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин №90253291282 від 03.05.12 залишок в сумі 9536,13 грн. термін сплати 20.05.12; податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин №9023469777 від 03.05.12 залишок в сумі 52037,37 грн. термін сплати 20.05.12; податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин №9023478116 від 03.05.12 в сумі 5293,98 грн. термін сплати 20.05.12; податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин №9023487144 від 03.05.12 в сумі 60197,85 грн. термін сплати 20.05.12. Представник позивача просив суд задовольнити уточнені позовні вимоги та стягнути з відповідача податковий борг з плати за користування надрами для видобування корисних копалин в сумі 363 077,02 грн.

Представник відповідача у судовому засіданні уточнені позовні вимоги визнала у повному обсязі, пояснила, що дійсно за відповідачем на даний час рахується заборгованість з екологічного податку, а саме з плати за користування надрами для видобування корисних копалин в розмірі 363 077,02 грн. Додатково пояснила, що у зв'язку з тяжким фінансовим становищем підприємства сума боргу не може бути сплачена найближчим часом у повному обсязі. Проти задоволення уточнених позовних вимог не заперечувала.

Суд, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Судом встановлено, що відповідач Державне підприємство «Первомайськвугілля» є юридичною особою, зареєстроване 31.03.2003 року Виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської області за № 1 388 120 0000 000004, код ЄДРПОУ 32320594 (а.с.12,15).

Відповідач ДП «Первомайськвугілля» перебуває на обліку в Первомайській ОДПІ Луганської області, як платник окремих видів податків, що підтверджується повідомленням про взяття на облік за неосновним місцем обліку (а.с.11).

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Відповідно до пунктів 1, 2, 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Пунктом 20.1.28 ст. 20 Податкового кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2011р., визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.

01 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, повноваження і обов'язки посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до ст. 6 Податкового Кодексу України податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

Статтею 14 Податкового кодексу України наведено перелік основних понять, які використовуються у Податковому кодексі України, зокрема:

- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);

- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);

- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

У відповідності із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України; вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи; подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання; подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб'єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку); подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством; виконувати законні вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів з питань оподаткування та митної справи і підписувати акти (довідки) про проведення перевірки; не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов'язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи; повідомляти контролюючим органам за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов'язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації); повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи - підприємця; забезпечувати збереження документів, пов'язаних з виконанням податкового обов'язку, протягом строків, установлених цим Кодексом; допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Розділом ХІ Податкового кодексу України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та сплатою плати за користування надрами.

Відповідно до ст. 262 ПК України плата за користування надрами - загальнодержавний платіж, який справляється у вигляді:

плати за користування надрами для видобування корисних копалин;

плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин.

Згідно з п.п.263.1.1. п. 263.1. ст. 263 ПК України платниками плати за користування надрами для видобування корисних копалин є суб'єкти господарювання, у тому числі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані відповідно до закону як підприємці, які набули права користування об'єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами (далі - спеціальний дозвіл) в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, у тому числі під час геологічного вивчення (або геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою) в межах зазначених у таких спеціальних дозволах об'єктах (ділянках) надр.

Згідно з п.п.263.2.1. п. 263.2. ст. 263 ПК України об'єктом оподаткування плати за користування надрами для видобування корисних копалин по кожній наданій в користування ділянці надр, що визначена у відповідному спеціальному дозволі, є обсяг видобутої у податковому (звітному) періоді корисної копалини (мінеральної сировини) або обсяг погашених у податковому (звітному) періоді запасів корисних копалин.

Ставки плати за користування надрами для видобування корисних копалин визначені п.263.9. ст.263 ПК України.

Відповідно до п.п.263.11.1. п.263.11 ст.263 ПК України платник плати за користування надрами для видобування корисних копалин до закінчення визначеного розділом II цього Кодексу граничного строку подання податкових розрахунків за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, подає за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, податкові розрахунки з плати за користування надрами для видобування корисних копалин органу державної податкової служби:

за місцезнаходженням у межах території України ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини;

за місцем обліку платника у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.

Платник несе відповідальність за правильність обчислення суми плати за користування надрами для видобування корисних копалин, повноту і своєчасність її внесення до бюджету, а також за своєчасність подання органам державної податкової служби відповідних розрахунків згідно з нормами цього Кодексу та інших законів України.

Контроль за правильністю обчислення, своєчасністю і повнотою справляння плати за користування надрами для видобування корисних копалин до бюджету здійснюють органи державної податкової служби. (п.п.263.13.1. п.263.13 ст.263 ПК України)

Судом встановлено, що ДП «Первомайськвугілля» було подано по Первомайської ОДПІ Луганської області податкові розрахунки №9023291227 від 03.05.12, згідно з яким залишок становить 236 011,69 грн. термін сплати 20.05.12 (а.с.26-27); №90253291282 від 03.05.12, згідно з яким залишок становить 9536,13 грн. термін сплати 20.05.12 (а.с.18-19); №9023469777 від 03.05.12 згідно з яким залишок становить 52037,37 грн. термін сплати 20.05.12 (а.с.20-21); №9023478116 від 03.05.12 на суму 5293,98 грн. термін сплати 20.05.12 (а.с.22-23); №9023487144 від 03.05.12 на суму 60197,85 грн. термін сплати 20.05.12 (а.с.24-25), в яких відповідач самостійно визначив податкові зобов'язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин.

Так, через несплату відповідачем в повному обсязі у встановлений законодавством строк самостійно визначених податкових зобов'язань згідно з податковими розрахунками №9023291227 від 03.05.12, №90253291282 від 03.05.12, №9023469777 від 03.05.12, №9023478116 від 03.05.12, №9023487144 від 03.05.12 утворився податковий борг, який станом на 12.06.2012 року складає 363 077,02 грн.

Заборгованість з плати за користування надрами для видобування корисних копалин в сумі 363 077,02 грн., яка рахується за відповідачем також підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податків та бухгалтерської довідкою про розмір боргу.

Пунктом 59.1. ст.59 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пунктом 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI встановлено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI).

Порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, порядок оскарження дій органів стягнення визначений Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181, який діяв до 01.01.2011р. та главою 9 розділу ІІ Податкового кодексу України, який набрав чинності 01.01.2011р.

Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Законом №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно п.п. 6.2.3. п. 6.2 ст. 6 Закону №2181 податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

На виконання вищезазначених положень Закону №2181 Первомайською ОДПІ Луганської області на адресу відповідача було направлено податкову вимогу від 22.08.2003 року №1/114, яка була отримана уповноважено особою відповідача 22.08.2003 року. (а.с.7-8)

Також, позивачем на адресу відповідача було направлено другу податкову вимогу №2/179 від 22.09.2003 року, яка була отримана уповноважено особою відповідача 22.09.2003 року. (а.с.9-10)

Даних про оскарження відповідачем податкових вимог судом не встановлено, а тому вони є узгодженими та чинними на час розгляду справи.

Таким чином, на час розгляду справи за відповідачем рахується податковий борг в загальному розмірі 363 077,02 грн.

Відповідно до статей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ст. 72 КАС України обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.

На підставі викладеного та враховуючи визнання відповідачем уточнених позовних вимог в повному обсязі, суд приходить до висновку, що уточнені позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки є документально обґрунтованими та підтвердженні доказами, які містяться в матеріалах справи.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 14 червня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 18 червня 2012 року, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 2, 17, 71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Уточнені позовні вимоги Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Державного підприємства «Первомайськвугілля» про стягнення податкового боргу в сумі 363 077,02 грн. - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Державного підприємства «Первомайськвугілля» (вул. Куйбишева, 18а, м. Первомайськ, Луганська область, 93200, код ЄДРПОУ 32320594) на користь Державного бюджету України податковий борг в сумі 363 077,02 грн. (триста шістдесят три тисячі сімдесят сім грн. 02 коп.) за рахунок коштів з розрахункових рахунків у банках обслуговуючих платника податків.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанову складено в повному обсязі та підписано 18 червня 2012 року.

СуддяО.П. Островська