Ухвала від 18.06.2012 по справі 2а/1270/4633/2012

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"18" червня 2012 р.№ 2а/1270/4633/2012

Суддя Луганського окружного адміністративного суду К.Є. Петросян, перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Прокурора м. Києва про зобов'язання видати постанову про відмову в порушенні кримінальної справи від 07.03.2011 та надати відповідь на письмове звернення від 02.04.2012,-

ВСТАНОВИВ:

14 червня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Прокурора м. Києва про зобов'язання видати постанову про відмову в порушенні кримінальної справи від 07.03.2011 та надати відповідь на письмове звернення від 02.04.2012.

Відповідно до частини 2 статті 107 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної зави, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Частиною 3 статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

01 листопада 2011 року набув чинності Закон України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року N3674-VI, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Згідно ст. 2 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року N3674-VI, платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду.

Частиною 1 ст. 4 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI визначено розміри ставок судового збору, де за подання позову майнового характеру стягується 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних мінімальних заробітних плат, а за подання позову немайнового характеру розмір судового збору становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.

Розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2012 року встановлений Законом України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" у розмірі 1073,00 грн.

Із матеріалів позову вбачається, що позивачем не сплачено судовий збір та викладено вимогу про звільнення його від сплати судового збору на підставі ст. 3 ч. 2 п. 13 Закону України «Про судовий збір».

Згідно з ст. 3 ч. 2 п. 13 Закону України «Про судовий збір» судовий збір не справляється за подання позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів дізнання, досудового слідства, прокуратури або суду.

Оскільки позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду із вимогою про визнання протиправною бездіяльність прокурора м. Києва, а судом цей факт не встановлений, тому посилання на ст. 3 ч. 2 п. 13 Закону України «Про судовий збір» є безпідставними.

Таким чином, судом установлено, що пред'явлений адміністративний позов підлягає залишенню без руху, як такий, що не відповідає вимогам ст.106 КАС України, а саме, позивачами при подачі позову не сплачено судовий збір за подання адміністративного позову немайнового характеру.

Вказані обставини перешкоджають на даний час вирішити питання щодо відкриття провадження у справі, а тому суд розцінює ці обставини як недоліки позовної заяви.

Відповідно до вимог статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи вищевикладене адміністративний позов підлягає залишенню без руху. В разі невиконання позов буде повернуто позивачу.

Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Прокурора м. Києва про зобов'язання видати постанову про відмову в порушенні кримінальної справи від 07.03.2011 та надати відповідь на письмове звернення від 02.04.2012, залишити без руху.

Запропонувати позивачу у 5-денний строк з моменту отримання ухвали надати суду документ про сплату судового збору за подання адміністративного позову з позовною вимогою немайнового характеру за ставкою, передбаченою Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'яти денний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

СуддяК.Є. Петросян