Постанова від 12.06.2012 по справі 2а/1270/4074/2012

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 червня 2012 року Справа № 2а/1270/4074/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого -судді Мирончук Н.В.

за участю секретаря - Лушнікової О.С.

за участю представників сторін:

позивача - не прибув

відповідача - не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління пенсійного фонду України в м. Первомайську Луганської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 3383,30 грн.-

ВСТАНОВИВ:

25 травня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління пенсійного фонду України в м. Первомайську Луганської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 3383,30 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач зареєстрований в УПФУ в м. Первомайську Луганської області як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне страхування з 20.10.2000 року та обрав спрощену систему оподаткування. З 01.01.2011 року відповідач є платником єдиного соціального внеску.

Відповідачем до системи персоніфікованого обліку 29.03.2012 року був поданий річний звіт про нарахування єдиного соціального внеску фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності за формою таблиці 2 додатка 5. Згідно поданого звіту, відповідач самостійно визначив сум у, на яку нараховується єдиний соціальний внесок у абсолютній та відносній величинах відповідно до вимог Закону. Так, за звітом, розмір єдиного соціального внеску склав 4010,30 грн. Фактично ж відповідачем сплачено - 627,00грн. Таким чином, станом на 18.05.2012 рік сума недоїмки з єдиного соціального внеску склала 3383,30 грн.

19.04.2012 року відповідачеві рекомендованим листом була надіслана вимога про сплату боргу, які він 28.04.2012 року особисто отримав, в десятиденний строк не сплатив зазначену у вимозі суми боргу й не оскаржив її у встановленому порядку.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, про час, місце проведення розгляду справи був повідомлений належним чином, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутністю.

Відповідача у судове засідання не з'явився, про час, місце проведення розгляду справи двічі був повідомлений.

Згідно ст. 55 Конституції України, права та свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Згідно ст. 6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому законодавством, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.

Відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, регулюються Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Виключно цим Законом визначаються платники страхових внесків, порядок їх нарахування, обчислення та сплати страхових внесків.

З 01.01.2011р. набрав чинності Закон України від 08.07.2010р. № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", яким запроваджено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування як консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі, з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, та визначені правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Згідно пункту 7 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення "Закону України від 08.07.2010р. № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року. Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

Пунктом 6 ч.2 ст.17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що страхувальник зобов'язаний перераховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду України.

Відповідно до п.4 ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі, шляхом внесення відповідних сум страхових внесків на банківські рахунки відповідних виконавчих органів Пенсійного фонду України.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідач -ОСОБА_1 зареєстрований виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської області № 2 388 001 0001 002004 від 14.11.1994 року, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (а.с.4).

Відповідачем подано до позивача звіт за 2011 рік, в якому ОСОБА_1 зазначено розмір страхових внесків з січня по грудень 2011 року на загальну суму 4010,3грн., з яких фактично сплачено 627,00грн. (а.с.3).

У зв'язку з несплатою страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 3383,30 грн., позивачем відповідачу було направлено вимогу про сплату боргу №Ф776/1 від 11.04.2012 року, яка була надіслана на адресу відповідача (а.с.5).

Згідно розрахунку ціни позову за відповідачем значиться недоїмка зі сплати єдиного внеску в сумі 3383,30 грн. (а.с.11) це також підтверджується карткою особового рахунку відповідача (а.с.10).

Рішення, прийняті органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.

Згідно Закону України: "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

У разі виявлення своєчасно несплачених сум страхових внесків, платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Виключень або пільг щодо нарахування та сплати страхових внесків або звільнення від фінансової відповідальності, законом не передбачено.

Статтею 18 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування є цільовим загальнообов'язковим платежем і підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати страхові внески в установлені строки і в повному обсязі відповідно до частини 2 статті 17 цього ж Закону.

Відповідно до статті 20 Закону, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Згідно статті 106 Закону, сума страхових внесків, своєчасно не нарахованих та/або не сплачених страхувальниками у встановлені строки, вважається простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмкою) і стягується з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій, встановлених цією статтею.

У зв'язку з тим, що на час розгляду справи, відповідач не сплатив заборгованість із сплати страхових внесків у розмірі 3383,30 грн., суд прийшов до висновку, що позовні вимоги Управління пенсійного фонду України в м. Первомайську Луганської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 3383,30 грн., підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Оскільки позивачем не були здійснені судові витрати, та відповідач звільнений від їх сплати, питання про розподіл судових витратах не вирішується.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Управління пенсійного фонду України в м. Первомайську Луганської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 3383,30 грн. задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) на користь управління пенсійного фонду України в м. Первомайську Луганської області заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску в сумі 3383,30 грн. (три тисячі триста вісімдесят три гривні 30 коп.).

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції

СуддяН.В. Мирончук