Категорія 11.5
14 червня 2012 року Справа № 2а/1270/4502/2012
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О., перевіривши матеріали адміністративного позову управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до відділу державної виконавчої служби Лисичанського міського управління юстиції про визнання дій незаконними, -
12 червня 2012 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до відділу державної виконавчої служби Лисичанського міського управління юстиції, в якому позивач просить:
- визнати дії відповідача щодо зупинення виконавчого провадження по виконавчому листу Луганського окружного адміністративного суду № 2а-1026/11/1270 від 20.04.2011 незаконними;
- скасувати постанову ВП № 26271219 від 05.05.2011 про зупинення виконавчого провадження по виконавчому листу Луганського окружного адміністративного суду № 2а-1026/11/1270 від 20.04.2011;
- зобов'язати відповідача поновити виконавче провадження виконавчого провадження по виконавчому листу Луганського окружного адміністративного суду № 2а-1026/11/1270 від 20.04.2011.
Частиною 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до частини 1 статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 1 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Відповідно до частини 2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву, серед іншого, може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Статтею 100 КАС України закріплено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Відповідно до частини 4 статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України правила даної статті, яка регламентує питання поновлення та продовження процесуальних строків, не поширюються на строки звернення до адміністративного суду.
З доданих до адміністративного позову матеріалів вбачається, що управлінням Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області оскаржуються дії відділу державної виконавчої служби Лисичанського міського управління юстиції щодо зупинення виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа Луганського окружного адміністративного суду № 2а/1026/11/1270 від 20.04.2011 та постанова про зупинення ВП № 262712від 05.05.2011. При цьому, про порушення своїх прав та інтересів позивачу стало відомо 11.05.2011 року, про що ним прямо зазначено у позовній заяві.
До Луганського окружного адміністративного суду з даним адміністративним позовом від 08 червня 2012 року вих. № 4477/09-10 управління Пенсійного фонду України в Лисичанську звернулось 12 червня 2012 року, про що свідчить штамп реєстрації вхідної кореспонденції від 12 червня 2012 року за № 22130, тобто з пропуском десятиденного строку, встановленого частиною 2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України.
Оскільки позивачем адміністративний позов поданий після закінчення строків, установлених законом, а матеріали для визнання підстав та причин пропуску строку звернення до суду поважними відсутні, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов управління Пенсійного фонду України Лисичанську Луганської області до відділу державної виконавчої служби Лисичанського міського управління юстиції про визнання дій незаконними підлягає залишенню без розгляду через пропущення строку звернення до суду.
Керуючись статтями 5, 6, 99, 100, 107, 158, 160, 165, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до відділу державної виконавчої служби Лисичанського міського управління юстиції про визнання дій незаконними залишити без розгляду.
Залишення адміністративного позову без розгляду не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію даної ухвали негайно надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя К.О. Пляшкова