Категорія №8.1.5
Іменем України
05 червня 2012 року Справа № 2а/1270/4029/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді: Прудника С.В.
при секретарі: Черніковій Я.В.
за участю сторін:
представника позивача Лемешко Г.А.
представник відповідача не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Сватівської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Державного підприємства "Сватівське лісомисливське господарство" про стягнення податкового боргу ,-
24 травня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Сватівської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Державного підприємства "Сватівське лісомисливське господарство" про стягнення податкового боргу у розмірі 61 372,27 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що Державне підприємство "Сватівське лісомисливське господарство" зареєстровано Сватівською райдержадміністрацією Луганської області 04.12.1997, номер запису 1374 120 0000 000117. Підприємство перебуває на обліку як платник податків в Сватівській МДПІ.
Сватівською МДПІ була проведена фактична перевірка Державного підприємства «Сватівське лісомисливське господарство» з питань дотримання вимог податкового законодавства щодо використання праці найманих осіб, без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцем доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету за період з 01.07.2011 по 31.03.2012 за місцем фактичного провадження платником податків діяльності та розташування господарських об'єктів: м. Сватове, вул. Пролетарська, 28. В ході проведеної перевірки встановлено порушення своєчасності перерахування податку з доходів фізичних осіб та складено довідку №134/17/25356040 від 17.04.2012, в якій було зафіксовано наявність заборгованості по податку з доходів фізичних осіб у сумі 61 372,27 грн., у тому числі за березень 2012 року -16 548,47 грн., за лютий 2012 року - 15 882,35 грн., за січень 2012 року -14 052,82 грн., за грудень 2012 року - 14 888,63 грн., який було утримано ДП «Сватівське лісомисливське господарство», але в порушення п.п.168.1.2 п. 168.1 ст.168 Податкового кодексу України не перераховано до бюджету.
Відповідач заперечень до акту перевірки не надавав. Наявність даної суми боргу станом на 01.05.2012 підтверджується підписом головного бухгалтера ДП «Сватівське лісомисливське господарство» на розрахунку заборгованості по податку з доходів фізичних осіб у сумі 61 372,27 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просив задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав клопотання, у якому позов визнав у повному обсязі та просив розглянути справу без його участі.
Дослідивши всі документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Судом встановлено, що Державне підприємство "Сватівське лісомисливське господарство" зареєстровано Сватівською райдержадміністрацією Луганської області 04.12.1997, номер запису 1374 120 0000 000117. Підприємство перебуває на обліку як платник податків в Сватівській МДПІ (а.с.6).
Підприємство знаходиться на податковому обліку у Сватівській МДПІ з 29.01.1998, реєстраційний номер 287, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 25.12.2006 №117 (а.с.15).
У період з 12.04.2012 по 13.04.2012 Сватівською МДПІ було проведено фактичну перевірку дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками ДП «Сватівське лісомисливське господарство» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2011 по 31.03.2012, за результатами якої складено довідку від 17.04.2012 №134/17/25356040 (а.с.8-14).
В ході фактичної перевірки встановлено несвоєчасне перерахування податку з доходів фізичних осіб ДП «Сватівське лісомисливське господарство» у сумі 61372,27 грн.
Згідно розрахунку заборгованості по податку з доходів фізичних осіб ДП «Сватівське лісомисливське господарство» станом на 01.05.2012 заборгованість підприємства складає 61372,27 грн. (а.с.7).
Відповідно до ст.67 Конституції України кожний зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку та розмірах, встановлених законом.
Відповідно до положень п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.п ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби мають право звертатися до суду у випадках передбачених законом.
Відповідно до п.1 ст.10 Бюджетного кодексу України органи державної податкової служби здійснюють контроль за своєчасністю сплати податків та зборів.
Згідно із пунктом 176.2 статті 176 Податкового Кодексу України особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані, зокрема, своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під такої виплати та за її рахунок, та подавати у строки, встановлені цим Кодексом, якщо інше не визначено нормами цього Кодексу податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) користь платників податку, а також сум утриманого податку податковому органу за місцем свого розташування,
Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку з доходів фізичних осіб до бюджету врегульовано статтею 168 Податкового Кодексу України.
Відповідно до п.п. 168.1.1, 168.1.2, 168.1.4, 168.1.5 Податкового Кодексу України:
- податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 167 цього Кодексу;
- податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.
- якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду;
- якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування(виплати, надання).
Згідно із п.п. 168.4.7 п. 168.4 ст.168 Податкового Кодексу відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного бюджету несе юридична особа або її уповноважений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід.
Згідно із пунктом 171.1 ст. 171 ПКУ при порушенні правил нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника.
Як встановлено в судовому засіданні, податкова заборгованість підприємства, яка складає 61 372,27 грн. відповідачем до теперішнього часу не сплачена.
Доказів сплати податкової у добровільному порядку суду не надано.
Крім того, відповідач визнав позовну заяву у повному обсязі, про що виклав в письмовому зверненні до суду.
Частинами 1, 2 ст.136 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву.
Відповідно до ч.ч.1,3 ст.112 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов повністю або частково. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Відповідно до ч.4 ст.112 Кодексу адміністративного судочинства України суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Суд вважає, що підстави для неприйняття визнання позову відсутні, позовні вимоги позивачем доведені, тому позов Сватівської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Державного підприємства "Сватівське лісомисливське господарство" про стягнення податкового боргу у розмірі 61 372,27 грн. підлягає задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 94, 158-163, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Сватівської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Державного підприємства "Сватівське лісомисливське господарство" про стягнення податкового боргу задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Державного підприємства "Сватівське лісомисливське господарство", код ЄДРПОУ 25356040, зареєстрованого за адресою: 92600 Луганська область, м. Сватове, вул.. Пролетарська, 28, в дохід місцевого бюджету (отримувач місцевий бюджет м. Сватове, код 37928384, банк ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013, р/р 33210800700272) заборгованість по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 61 372,27 грн. (шістдесят одна тисяча триста сімдесят дві гривні 27 копійок).
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови складено 11 червня 2012 року.
СуддяС.В. Прудник