Ухвала від 07.06.2012 по справі 2а-0770/1764/12

справа № 2a-0770/1764/12

рядок статзвіту 6.2.1

код - 14

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення позовної заяви

07 червня 2012 року м. Ужгород

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Берегівської міської ради про визнання незаконними та скасування акту органу місцевого самоврядування, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Берегівської міської ради про поновлення пропущеного строку звернення до суду, визнання незаконним та скасування підпункту 5.1 пункту 5 рішення 41 сесії 4 скликання Берегівської міської ради від 21 березня 2006 року № 1028 «Про передачу земельних ділянок у власність громадянам», залучення до участі у справах в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача -ОСОБА_3 (АДРЕСА_1), залучення до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача -ОСОБА_4 (АДРЕСА_2).

Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, суд вважає, що необхідно вищезазначений адміністративний позов повернути позивачу у зв'язку з наступним.

Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.

Виходячи із загального розуміння правового спору, публічно-правовий спір - це відносини, які виникають внаслідок реального або уявного порушення прав, свобод та інтересів учасників публічно-правових відносин.

Публічно-правові відносини - це відносини між органами влади і їх посадовими чи службовими особами, які здійснюють владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень і фізичними та юридичними особами.

Не є публічно -правовим спір за участю суб'єкта владних повноважень, з одного боку, та суб'єкта приватного права, фізичної особи, коли управлінські дії суб'єкта владних повноважень спрямовані на створення, зміну або припинення її цивільних прав. У такому разі це є спір про право цивільне, хоча однією із сторін у ньому виступає особа публічного права, а спірні правовідносини врегульовані нормами як цивільного, так і адміністративного права. У спірних правовідносинах в цьому випадку реалізується не публічний, а приватний інтерес.

Статтею 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»встановлено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами. Берегівська міська рада є органом місцевого самоврядування.

Згідно ст. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Відповідно до ст. 18 КАС ч. 1 України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Частиною 2 статті 18 КАС України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Як вбачається з позовної заяви, предметом оскарження в даному адміністративному позові є акт органу місцевого самоврядування, який може реалізувати зміну, створення або припинення цивільних прав позивача - ОСОБА_1, а тому даний позов не є публічний, а врегульовує відносини цивільні -спір про право цивільне.

Враховуючи вищенаведене, даний адміністративний позов не підсудній Закарпатському окружному адміністративному суду, а відноситься до предметної підсудності місцевого загального суду як адміністративного -Берегівського районного суду Закарпатської області.

Відповідно до статті 108 частини 3 пункту 6 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду. За таких обставин позовну заяву слід повернути позивачеві як не підсудну Закарпатському окружному адміністративному суду.

На підставі наведеного та керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

ухвалив:

Повернути позовну заяву ОСОБА_1 до Берегівської міської ради про визнання незаконними та скасування акту органу місцевого самоврядування.

Копію ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

Роз'яснити позивачеві, що в силу статті 108 частини 6 КАС України, залишення позовної заяви без руху або повернення позовної заяви не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Скраль Т.В.