Постанова від 20.02.2012 по справі 206/291/2012

Справа №206/291/2012

20.02.2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 лютого 2012 року м. Вінниця

Суддя Замостянського районного суду м. Вінниці Медяна Ю.В., розглянувши в порядку скороченого провадження в приміщенні Замостянського районного суду м. Вінниці, адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок недоплаченої 30% надбавки до пенсії, як дитині війни,-

Встановив:

Позивач, 12.01.2012 року звернувся до суду із вищезазначеним адміністративним позовом у якому просить суд визнати дії відповідача щодо нарахування та виплати несплаченої позивачу державної соціальної допомоги як дитині війни - протиправними, зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити у повному обсязі позивачу, як дитині війни, недоплачену щомісячну державну соціальну -30% надбавку, що передбачена ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 01.08.2011 р. по 01.02.2012 року, а також нараховувати та виплачувати в подальшому.

Вимоги позову мотивовані тим, що відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»позивач відноситься до цієї категорії громадян та відповідно до ст. 6 цього Закону, має право на отримання надбавки до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, однак відповідачем в повному обсязі дана надбавка не виплачувалась.

Відповідач позов не визнав, надавши суду письмові заперечення, мотивуючи їх тим, що при визначені права на пенсію керується Законом України «Про соціальний захист дітей війни»№ 2195-IV, від 18.11.2004 року, а порядок обчислення пенсій та підвищень, передбачених Законом України "Про соціальний захист дітей війни»встановлюється Постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 "Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», якою передбачений порядок нарахувань та виплати підвищень до пенсій.

Суддя, за результатами розгляду справи в порядку скороченого провадження, оцінивши обставини та докази справи, вважає їх достатніми для прийняття рішення.

Всебічно, повно, об'єктивно та безпосередньо дослідивши наявні у справі докази, з'ясувавши обставини, на які посилається позивач, як на підставу своїх вимог, оцінивши їх в сукупності, вважаю, що в задоволенні вимоги позовної заяви слід відмовити, з наступних підстав.

Відповідно до ст. Закону України "Про соціальний захист дітей війни", дитина війни - це особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.

Як вбачається із матеріалів справи, позивач є пенсіонером за віком та має статус дитини війни в розумінні статті 1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", що підтверджується ксерокопією пенсійного посвідчення.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Розмір мінімальної пенсії за віком необхідно обраховувати відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого частиною першою цієї статті, мінімального розміру пенсії за віком.

Згідно зі статтями 3 та 7 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами. Фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених Законом України "Про соціальний захист дітей війни" здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Відповідно до ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Згідно абз. 1 п. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2002р. №121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади. Відповідно до зазначеного Положення на Пенсійний фонд України покладено обов'язок по нарахуванню та виплаті доплати до пенсії, яка передбачена Законом України "Про соціальний захист дітей війни".

Відповідно до п. 15 Положення "Про Пенсійний фонд України", Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження через створені в установленому порядку його територіальні управління. Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" рішення про призначення та перерахунок пенсій приймаються районними управліннями пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонерів.

Відповідно п. 7 ч. 1 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», який набув чинності 19 червня 2011 року, було внесено зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», яким прикінцеві положення вищезазначеного Закону було доповнено п. 4, а саме: «Установити, що у 2011 році норми і положення статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.

Відповідно до п. 6 Постанови Кабінет Міністрів України № 745 від 06 липня 2011 року «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», яка набула законної сили 23 липня 2011 року, дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань") до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться у розмірі 49,8 гривні.

Тому, внаслідок вищезазначених змін порядок обчислення пенсій та підвищень, передбачених Законом України "Про соціальний захист дітей війни" здійснюється відповідно до Постанови Кабінету України від 06.07.2011, № 745 "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету".

З урахуванням наведеного, Управління пенсійного фонду України м. Вінниці діє правомірно та в межах чинного законодавства, а отже будь-яких прав, свобод та інтересів позивача не порушено, а вимоги щодо визнання дій неправомірними відповідача є безпідставними та задоволенню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 2, 7, 14, 158-163, 183-2, 256 КАС України, -

Постановив:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України м. Вінниці про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок недоплаченої 30% надбавки до пенсії, як дитині війни, відмовити.

Копію постанови направити сторонам для відома.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Замостянський районний суд м. Вінниці, шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Суддя: