Ухвала від 15.05.2012 по справі 2а-2453/11

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-2453/11 Головуючий у 1-й інстанції: Пономаренко Н.В.

Суддя-доповідач: Федорова Г. Г.

УХВАЛА

Іменем України

"15" травня 2012 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді: суддів: Федорової Г.Г., Данилової М.В., Ключковича В.Ю.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Києва на постанову Шевченківського районного суду м. Києва від 08 червня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Києва, Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації та Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

У квітні 2011 року ОСОБА_4 (далі -позивач) звернувся до Шевченківського районного суду міста Києва із позовом до Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Києва, Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації та Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (далі -відповідач), в якому просив визнати дії Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Києва, Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації та Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат незаконними та зобов'язати відповідачів здійснити перерахунок та виплату основної та додаткової пенсії за період з 23.08.2010 року по момент винесення рішення, а також щорічної грошової допомоги на оздоровлення з 01.01.2010 року, відповідно до ст. ст. 48, 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 08 червня 2011 року позов ОСОБА_4 про зобов'язання вчинити певні дії в частині вимог за період з 01.01.2010 року по 22.10.2010 року залишено без розгляду.

Постановою Шевченківського районного суду м. Києва від 08 червня 2011 року позов ОСОБА_4 задоволено частково.

Визнано неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва щодо виплати ОСОБА_4 пенсії з порушенням вимог ст. ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_4 основної пенсії в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірі 75 % від мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст. ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»з 22.10.2010 року, з урахуванням проведених виплат.

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятою постановою Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального права та постановити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.

Крім цього, відповідно до приписів ч. 1 ст. 195 КАС України, колегія суддів вважає за можливе переглянути судове рішення лише в межах апеляційної скарги відповідача, оскільки позивач останнє не оскаржує.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач є постраждалим від наслідків аварії Чорнобильській АЕС 1 категорії, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією посвідчення серії НОМЕР_1 від 05.07.2005 року та є інвалідом ІІ групи.

Відповідно до ст. 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»від 28.02.1991 року № 796-ХІІ (далі - Закон № 796-ХІІ), пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: державної пенсії; додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Відповідно до ст. 50 Закону № 796-ХІІ (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), особам, віднесеним до 1 категорії, інвалідам ІІ групи призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком. Виплата додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю відповідно до ст. 53 Закону № 796-ХІІ виплачується повністю незалежно від заробітку, пенсії чи іншого доходу.

Частиною 3 ст. 67 Закону № 796-ХІІ передбачено, що у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до ст. 54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4. Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

Згідно з ч. 4 ст. 54 Закону № 796-ХІІ, в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, по ІІ групі інвалідності не може бути нижчими 8 мінімальних пенсій за віком.

За таких обставин позивач має право на призначення пенсії у розмірі не нижчому від 8 мінімальних пенсій за віком та на щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком.

Однак, всупереч ст. ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»позивачу вказані доплати виплачувалася в меншому розмірі.

Згідно зі ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги висновки суду першої інстанції не спростовують, а тому підстав для його скасування не вбачається.

Керуючись ст. ст. 183-2, 195, 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Києва на постанову Шевченківського районного суду м. Києва від 08 червня 2011 року - залишити без задоволення.

Постанову Шевченківського районного суду м. Києва від 08 червня 2011 року -залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Федорова Г. Г.

Судді: Данилова М. В.

Ключкович В.Ю.