Постанова від 25.04.2012 по справі 2а-3395/12/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

25 квітня 2012 року № 2а-3395/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Федорчука А.Б. розглянувши адміністративну справу у письмовому провадженні

за позовом Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового

ринку України в місті Києві та Київській області

до Приватного підприємства «Архітектурно-будівельне підприємство «Снага»

про стягнення заборгованості у розмірі 1020 грн.

На підставі ч. 6 ст. 128 КАС України, Суд розглядає справу у письмовому провадженні.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у м. Києві та Київській області звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовною заяву до Приватного підприємства «Архітектурно-будівельне підприємство «Снага»про стягнення штрафу в розмірі 1020 грн.

Обґрунтування позовних вимог базується на тому, що у відношенні Відповідача було встановлено факт правопорушення на ринку цінних паперів від 04.10.2011 року №1491-КУ, яким встановлено ознаки порушення ПП «Архітектурно-будівельне підприємство «Снага»вимог ст. 40 Закону України «Про цінні папери і фондовий ринок»та п.1 гл.7 розділу V «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», а саме неопублікування регулярної річної інформації за 2010 рік в офіційному друкованому виданні. За наслідками встановленого правопорушення була винесена Постанова №1450-КУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів.

Представник Відповідача до суду не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про судовий розгляд справи, відповідно до вимог статей 35, 37 Кодексу адміністративного судочинства України. Заперечень проти заявлених позовних вимог не надав.

У відповідності до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Начальником відділу звітності та моніторингу Болтичевою Л.В., уповноваженою особою Комісії на підставі Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №1355 від 20.09.2011 року встановлено ознаки порушення ПП «Архітектурно-будівельне підприємство «Снага»вимог ст.. 40 Закону України «Про цінні папери і фондовий ринок»та п.1 гл.7 розділу V «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року №1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.07.2007 року за №97/13364 (зі змінами та доповненнями), а саме неопублікування регулярної річної інформації за 2010 рік в офіційному друкованому виданні. Термін опублікування регулярної річної інформації за 2010 рік до 04.05.2011 року.

За наслідками встановленого порушення у відношенні Приватного підприємства «Архітектурно-будівельне підприємство «Снага»було винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 27.09.2011 року та складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 04.10.2011 року №1491-КУ.

Розглянувши матеріали справи про правопорушення на ринку цінних паперів та у відповідності до Акта про правопорушення на ринку цінних паперів від 04.10.2011 року №1491-КУ та враховуючи,що Відповідачем не було виконано вимог щодо усунення порушень законодавства про цінні папери до встановленого терміну, начальником Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України в місті Києві та Київській області винесено Постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №1450-КУ від 19.10.2011 року, якою накладено на Відповідача штраф у розмірі 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1020 грн.

Виходячи з меж заявлених позовних вимог, аналізу норм чинного законодавства, повного та всебічного дослідження всіх обставин у справі Суд приходить до висновку про можливість задоволення позову з огляду на наступне.

Згідно ст.1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

У відповідності до ст. 5 Закону державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи (ст. 6 Закону).

Метою державного регулювання ринку цінних паперів, яка закріплена ст.2 зазначеного закону є дотримання учасниками ринку цінних паперів вимог актів законодавства.

Ст. 1 Закону визначає коло учасників ринку цінних паперів, а ними є емітенти, інвестори та особи, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів.

Відповідно до ст. 40 Закону «Про цінні папери та фондовий ринок»регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). П.5 зазначеної статті Закону визначає, що звітним періодом для складання квартальної інформації про емітента є квартали поточного року.

Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, а саме у Положенні про розкриття інформації емітентами цінних паперів, яке затверджене Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку 19 грудня 2006 р. №1591.

Згідно п.1.глави 1 розділу 4 Положення емітенти зобов'язані розкривати регулярну квартальну інформацію у повному обсязі відповідно до вимог Положення.

У відповідності до п.1 гл.3 розд.4 Положення розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Комісії.

Особи, зазначені у підпунктах 3.1, 3.4-3.8 п.3 гл.1 розд.4 Положення, а саме - 3.1 акціонерні товариства, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу; 3.4 підприємства, пакети акцій (частки, паї) яких передано до статутного капіталу державних (національних) акціонерних товариств та/або холдингових компаній, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу; 3.5 емітентів, які здійснили відкрите розміщення облігацій підприємств; 3.6 емітентів, які здійснили відкрите розміщення іпотечних облігацій; 3.7 емітентів, які здійснили відкрите розміщення іпотечних сертифікатів; 3.8 емітентів, які здійснили відкрите розміщення сертифікатів ФОН, зобов'язані розкрити квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

У відповідності до п.3 розд.1 Положення емітенти цінних паперів у випадках, передбачених законодавством, зобов'язані розкривати на фондовому ринку у такій послідовності Інформацію шляхом: розміщення на безоплатній основі в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів (далі - загальнодоступна інформаційна база даних Комісії) або в її інформаційному ресурсі, поновлюваному у режимі реального часу (далі - стрічка новин); опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії (далі - офіційні друковані видання); подання до Комісії.

При поданні Інформації до Комісії емітент зобов'язаний надавати (надсилати) таку Інформацію у паперовій та електронній формах.

Виходячи з аналізу вищезазначених норм Суд зазначає, що законодавчо встановлені чіткі процедури та порядок подання звітної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про фінансову господарську діяльність емітента, а саме, подання квартальної звітної інформації повинне здійснюватись шляхом подання її до Комісії

Відповідно до ч. 1 розділу XIV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери виноситься уповноваженою особою за наслідками розгляду справи про правопорушення одночасно з постановою про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у разі, якщо на момент розгляду справи порушення не усунуто.

Згідно п.14 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»до повноважень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, зокрема, належить накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Статтею 11 зазначеного Закону передбачено відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме п.6 встановлено - нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З аналізу матеріалів справи та норм закону, суд приходить до висновку, що Позивач, приймаючи Постанову №1450-КУ від 19.10.2011 р., діяв у спосіб та в межах наданих законодавством повноважень.

Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З урахуванням викладеного, суд приходить висновків про задоволення позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з ПП «Архітектурно-будівельне підприємство «Снага» штраф у розмірі 1020 (одна тисяча двадцять) грн. до Державного бюджету України, балансовий розрахунок ДКУ 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.Б. Федорчук