Ухвала від 27.04.2012 по справі 2а/0570/5047/2012

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

27 квітня 2012 р. Справа № 2а/0570/5047/2012

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Козаченко А.В., ознайомившись із матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1 до Маріупольської міської ради, Міського комунального підприємства «Маріупольське бюро технічної інвентаризації» про визнання рішення, дій та бездіяльності протиправними, визнання незаконними і скасування свідоцтва про право власності та реєстрації права власності,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Маріупольської міської ради, Міського комунального підприємства «Маріупольське бюро технічної інвентаризації» про визнання рішення, дій та бездіяльності протиправними, визнання незаконними і скасування свідоцтва про право власності та реєстрації права власності.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.

Згідно п.4 ч.1 ст.106 КАС України, у позовні заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Згідно п.5 ч.1 ст.106 КАС України, у позовній заяві зазначаються, зокрема, у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків; заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо.

Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додаються також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Також, суд зазначає, що відповідно до п.п.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011р. №3674-VI (із змінами і доповненнями, внесеними Законом України від 6 жовтня 2011 року №3828-VI), розміри ставок судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру складає 0,03% розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

У відповідності до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» від 22.12.2011р. №4282-VI, розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2012 року складає 1073,00 грн.

Отже, судовий збір за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру складає 32 грн. 19 коп., який підлягає перерахуванню на р/р 31217206784005, отримувач - Держбюджет Калінінського району м. Донецька, код ЄДРПОУ 38034015, банк отримувача - ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, призначення платежу: судовий збір, код 35099148, п.3.1.

Як вбачається з квитанції №72 від 24.04.2012р., доданої до позову, судовий збір позивачем сплачено на неналежний рахунок.

За таких обставин, даний адміністративний позов не відповідає вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: до позовної заяви не доданий належним чином оформлений документ про сплату судового збору або обґрунтоване клопотання про звільнення від його сплати.

Також, суд зазначає, що у п.3 та п.4 не визначено зміст позовних вимог до відповідача, оскільки в розумінні норм Кодексу адміністративного судочинства України, рішення суб'єкта владних повноважень - це офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин; дії - це активна поведінка суб'єкта владних повноважень; бездіяльність - це пасивна поведінка суб'єкта владних повноважень.

Таким чином, адміністративний позов ОСОБА_1 до Маріупольської міської ради, Міського комунального підприємства «Маріупольське бюро технічної інвентаризації» про визнання рішення, дій та бездіяльності протиправними, визнання незаконними і скасування свідоцтва про право власності та реєстрацію права власності, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, а саме, подання адміністративного позову у відповідності до вимог КАС України (додати до адміністративного позову належним чином оформлений документ про сплату судового збору або обґрунтоване клопотання про звільнення від його сплати; визначити зміст п.3 та п.4 позовних вимог).

Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Керуючись ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Маріупольської міської ради, Міського комунального підприємства «Маріупольське бюро технічної інвентаризації» про визнання рішення, дій та бездіяльності протиправними, визнання незаконними і скасування свідоцтва про право власності та реєстрації права власності, залишити без руху і встановити термін для усунення виявлених судом недоліків до 17.05.2012р., а саме, додати до адміністративного позову належним чином оформлений документ про сплату судового збору або обґрунтоване клопотання про звільнення від його сплати; визначити зміст п.3 та п.4 позовних вимог.

Роз'яснити ОСОБА_1, що при невиконанні вимог даної ухвали, позов буде повернутий.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Козаченко А.В.