ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6
м. Київ
13.09.2007 р. № 6/12
Окружний адміністративний суд міста Києвав у складі:
головуючого - судді ,
секретаря судового засідання ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Товариство з обмеженою відповідальністю "ФАН ГЕЙМ"
до Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Києва Начальник ДПІ у Шевченківському районі м. Києва Яценко А.П.
проскасування рішення № 0004442305 від 23.05.2007
Представники:
від позивача: Бойко С.В. -представ. (довір. б/н 20.07.2007 р. );
від відповідача: Гучко В.В. - ст. держ. под. інсп. (довір. № 1428/9/10-114 від 25.04.07 р.);
Бернадін О.А -завідувач сектору оперативного контролю (довір. № 4168/9/10-114 від 04.09.2006 р.)
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 13.09.2006 о 17 год. 30 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на .09.2007 р., про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні 13.09.2007 р. з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Обставини справи:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про скасування рішення суб”єкта владних повноважень ДПІ у Шевченківському районі м. Києва про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 23.05.2007 р. № 0004442305/0.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Відповідачем не взято до уваги пункти 2.11 та 3.4 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. № 637 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 р. № 40/10320, а тому штрафні санкції до позивача застосовані безпідставно.
Відповідач надав заперечення на позовну заяву, в якому проти задоволення позову заперечує та посилається на те, що в підприємство здійснювало проведення розрахункових операцій у сфері грального бізнесу без застосування РРО, чим порушено п.1, 2, 5 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995
Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
Державною податковою інспекцією м. Києва 24.04.2007 року було проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу залу гральних автоматів, який знаходиться за адресою : м. Київ, вул. Ревуцького, 36/2 та належить Позивачу. За результатами перевірки прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0004442305/0 від 23.05.2007 р., яким до позивача за порушення п. 1, 2 та 5 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" згідно п. 1 ст. 17 даного Закону застосовані штрафні санкції в сумі 2000,00 грн.
Спірне рішення прийняте на підставі висновків акта перевірки від 24.04.2007 р. №265904542305, яким, зокрема, встановлено, що ТОВ "ФАН ГЕЙМ" проводило розрахункові операції у сфері грального бізнесу без використання РРО. Загальна сума готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій, яка не проведена через РРО становить 400,00 грн., чим порушено п. 1,2 та 5 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Окружний адміністративний суд м. Києва дійшов висновку про наявність підстав для відмови в задоволенні позовних вимог, зважаючи на наступне.
Позивач в обгрунтування позовних вимог посилається на той факт, що співробітники податкової адміністрації не було взято до уваги пункти 2.11 та 3.4 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. № 637 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 р. № 40/10320. Згідно яких, видача готівкових коштів під звіт або на відрядження (далі - під звіт) здійснюється відповідно до законодавства України.
Видача готівкових коштів під звіт на закупівлю сільськогосподарської продукції та заготівлю вторинної сировини, крім металобрухту, дозволяється на строк не більше 10 робочих днів від дня видачі готівкових коштів під звіт, а на всі інші виробничі (господарські) потреби на строк не більше двох робочих днів, уключаючи день отримання готівкових коштів під звіт.
Якщо підзвітній особі одночасно видана готівка як на відрядження, так і для вирішення в цьому відрядженні виробничих (господарських) питань (у тому числі для закупівлі сільськогосподарської продукції у населення та заготівлі вторинної сировини), то строк, на який видана готівка під звіт на ці завдання, може бути продовжено до завершення терміну відрядження.
Видача відповідній особі готівкових коштів під звіт проводиться за умови звітування нею у встановленому порядку за раніше отримані під звіт суми.
Пункт 3.4. Видача готівки з кас проводиться за видатковими касовими ордерами або видатковими відомостями. Документи на видачу готівки мають підписувати керівник і головний бухгалтер або працівник підприємства, який на це уповноважений керівником. До видаткових ордерів можуть додаватися заява на видачу готівки, розрахунки тощо.
Якщо на доданих до видаткових касових ордерів документах, заявах, рахунках тощо є дозвільний напис керівника підприємства, то його підпис на видаткових касових ордерах не обов'язковий.
Підприємства, що займаються закупівлею товарів сільськогосподарської продукції, проведення розрахунків за які не врегульовано законодавством України, можуть проводити видачу готівки здавальникам такої сільськогосподарської продукції за відомостями, в яких зазначаються прізвища здавальників, їх адреси, обсяги зданої продукції і сума виплаченої готівки, що засвідчуються підписом здавальника.
З зазначеним суд погодитися не може з наступних підстав.
Як встановлює норма частини 2 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, органи державної податкової служби в межах компетенції та у порядку встановленому законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Спеціальним законом в сфері проведення готівкових розрахунків є Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 р. № 265/95.
Відповідно до п. 1 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Як вбачається з акту перевірки та підтверджено матеріалами справи з каси підприємства згідно видаткового касового ордера від 23.04.2007 р. № 1390 була видана сума в розмірі 400,00 грн. працівнику Товариства для вирішення господарських питань.
Порядок видачі готівки з каси підприємства здійснюється в порядку передбаченому наказом ДПА України “Про порядок реєстрації та ведення книг обліку розрахунквоих операцій і розрахункових книжок” від 01.12.2000 р. № 614 зареєстрований в Міністерству юстиції України 05.02.2001 р. № 106/5297.
Згідно з п. 9.7 -9.9 якого, сума готівки, що вилучається СПД протягом робочого дня з місця проведення розрахунків, записується у корінець розрахункової квитанції з поміткою “службова видача”.
Не дозволяється використовувати розрахункові квитанції повторно, виправляти записи у квитанціях, вилучати з розрахункової книжки корінці розрахункових квитанцій, порушувати кріплення книжки. У разі пошкодження розрахункової квитанції чи здійснення помилкового запису таку квитанцію слід анулювати, для чого на корінці та відривній частини зробити відмітку "Анульовано", завірену підписом особи, яка здійснює розрахунки.
Після використання всіх розрахункових квитанцій на реєстраційній сторінці розрахункової книжки необхідно зазначити дату її закінчення та загальну суму розрахунків за всіма розрахунковими квитанціями у книжці.
Позивачем вказаного порядку видачі готівкових коштів з каси підприємства не дотримано.
Отже, у відповідності до п.1 ст.17 названого Закону, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу. Позивач не надав суду належних доказів, які б свідчили про правомірність заявлених позовних вимог.
Враховуючи вищенаведене в сукупності, та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
На підставі викладеного керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В позові відмовити повністю.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий - суддя