Ухвала від 12.03.2012 по справі 1170/2а-789/12

Україна

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

12 березня 2012 року Справа № 1170/2а-789/12

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Сагун А. В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_2 до УМВС України в Кіровоградській області, Знам»янського міського відділу УМВС України в Кіровоградській області про визнання протиправним подання про звільнення з ОВС та скасування рішення за поданням, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовною заявою до УМВС України в Кіровоградській області, Знам»янського міського відділу УМВС України, в якій просив: визнати протиправним (таким, що не відповідає дійсним обставинам справи і підписано не уповноваженою посадовою особою) Подання від 01.08.2008 про звільнення з органів внутрішніх справ дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції громадської безпеки Знам»янського міського відділу УМВС України в Кіровоградській старшого лейтенанта міліції ОСОБА_2; скасувати рішення за Поданням від 01.08.2008 в.о. начальника УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_3 про звільнення старшого лейтенанта міліції ОСОБА_2 (М-121019), дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції громадської безпеки Знам»янського міського відділу УМВС України в Кіровоградській з органів внутрішніх справ у запас за п. 64 «є»(за порушення дисципліни) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України, як таке, що не ґрунтується на нормах чинного законодавства, не відповідає дійсним обставинам справи і прийняте не уповноваженою на те особою.

Як встановлено судом, предметом оскарження є подання від 01.08.2008 про звільнення з ОВС ОСОБА_2

Так, на співробітників, що підлягають звіль ненню з органів внутрішніх справ, відповідними прямими начальниками на ім'я керівника, що має право їхнього звіль нення, направляються подання на звільнення з органів внутрішніх справ. Подання складаєть ся із двох частин: послужної, що характеризує співробітника, й резолютивної. У послужній частині відображаються основні анкетні дані співробітника, періоди його служби, вислуга років, ступінь придатності до військової служби. У другій частині подання коротко ви кладаються відомості, що характеризують співробітника за весь період його служби в системі МВС; зазначаються мотиви звільнення й відомості, що підтверджують необхід ність звільнення; коли й ким проводилася бе сіда щодо звільнення; дата останньої атестації й висновки по ній; пропозиції про заохочення у зв'язку зі звільненням. Як правило, послужну частину підписує безпосередній керівник співробітника, що звільняється. У резолютивній частині за підписом відповідної посадової осо би вказується рішення старших начальників.

Позивач у позовній заяві просить визнати протиправним подання від 01.08.2008 та скасувати резолютивну частину подання.

Частиною 2 ст.2 КАС України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з пунктом 1 частини 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Законодавство України не містить визначення термінів нормативно-правовий акт та правовий акт індивідуальної дії, а тому на підставі ч. 7 ст.9 КАС України, застосовуючи аналогію права, суд виходячи із загальних засад права вважає, що нормативно-правовий акт -це виданий суб'єктом владних повноважень документ, який встановлює, змінює чи припиняє дію обов'язкових правил поведінки, обмежених в часі, просторі та за колом осіб, та призначений для неодноразового застосування. Правовий акт індивідуальної дії -це виданий суб'єктом владних повноважень документ, прийнятий з метою реалізації положень нормативно-правового акту/актів/ щодо конкретної життєвої ситуації, не містить загальнообов'язкових правил поведінки та стосується прав і обов'язків чітко визначеного суб'єкта /суб'єктів/, якому він адресований.

Обов'язковою ознакою як нормативно-правового так і правового акту індивідуальної дії є юридичний зміст, тобто визначення прав та обов'язків для відповідних учасників суспільних відносин.

Із зазначеного слідує, що подання від 01.08.2008 про звільнення з ОВС ОСОБА_2 є підставою для звільнення, і своїм змістом не може визначати права та обов'язки, особи, яка звільняється, а тому воно не може вважатись рішенням у розумінні КАС України.

Правовим актом індивідуальної дії, в розумінні КАС України, в даних спірних правовідносинах є наказ про звільнення ОСОБА_2 з органів внутрішніх справ.

Таким чином, позовну заяву ОСОБА_2 про визнання протиправним подання про звільнення з ОВС та скасування рішення за поданням не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись п.1 ч. 1 ст. 109, ст. 165 КАС України,-

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження за позовною заявою ОСОБА_2 до УМВС України в Кіровоградській області, Знам»янського міського відділу УМВС України в Кіровоградській області про визнання протиправним подання про звільнення з ОВС та скасування рішення за поданням.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Ухвала суду може бути оскаржена позивачами до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд, шляхом подання в 5-денний строк з дня її проголошення, а у разі постановлення ухвали у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, апеляційної скарги, з одночасним направленням її копії до суду апеляційної інстанції.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду А.В. Сагун