"28" лютого 2012 р. м. Київ К/9991/41699/11
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі :
Калашнікової О.В. (головуюча)
Сіроша М.В.
Чалого С.Я.
секретар судового засідання -Носадча О.Е.
за участю представника відповідача Баштової О.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за касаційною скаргою Рубіжанського міського управління Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Луганській області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2011 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 21 червня 2011 року у справі за позовом Контрольно-ревізійного управління в Луганській області до Рубіжанського міського управління Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Луганській області про зобов'язання виконати вимогу, -
В березні 2011 року Контрольно -ревізійне управління в Луганській області звернулось в суд з позовом до Рубіжанського міського управління Головного управління МНС України в Луганській області про зобов'язання виконати п. 4 вимоги від 14.04.2010 року № 210-14/451 в частині відшкодування 32 425,04 грн.
Вимоги обґрунтовано тим, що відповідно до п. 2.9 плану роботи на І квартал 2010 року, у період з 22.02.2010 по 26.03.2010, позивачем було проведено ревізію використання бюджетних коштів, виділених для забезпечення діяльності відповідача за період з 01.02.2007 по 01.02.2010.
За результатами ревізії був складений акт від 26.03.2010 року №210-21/009, яким були встановлені певні порушення, а саме, внаслідок заниження затвердженого тарифу на платні послуги на суму податку на додану вартість в порушення п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України № 774 від 31.05.2006 року "Про затвердження тарифів на проведення державного пожежного нагляду оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об'єкта, приміщення та проектно-комплексної документації, затвердження якої не потребує комплексної експертизи" недоотримано фінансових ресурсів за перевіряємий період в сумі 37 421,66 грн.
15.04.2010 позивач пред'явив відповідачу вимогу за № 210-14/451 від 14.04.2010 щодо усунення виявлених зазначеною ревізією порушень законодавства.
Оскільки Рубіжанським міським управлінням Головного управління МНС України в Луганській області не виконується п. 4 зазначеної вимоги в частині відшкодування 32 425,04 грн., позивач просив суд зобов'язати відповідача виконати п. 4 зазначеної вимоги.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2011 року, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 21 червня 2011 року, позовні вимоги Контрольно -ревізійного управління в Луганській області задоволено в повному обсязі.
Зобов'язано Рубіжанське міське управління Головного управління МНС України в Луганській області виконати пункт 4 вимоги від 14.04.2010 року № 210-14/451 в частині відшкодування 32 425, 04 грн.
У касаційній скарзі Рубіжанське міське управління Головного управління МНС України в Луганській області, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить оскаржувані рішення скасувати та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.
Заслухавши доповідача, представників сторін, здійснивши перевірку доводів касаційної скарги, матеріалів справи, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог суди дійшли висновку про законність позовних вимог позивача про зобов'язання відповідача виконати п. 4 вимоги в частині відшкодування 32 425, 04 грн.
По справі судами встановлено, що відповідно до п. 2.9 плану роботи на І квартал 2010 року, у період з 22.02.2010 по 26.03.2010 позивачем було проведено ревізію використання бюджетних коштів, виділених для забезпечення діяльності відповідача за період з 01.02.2007 по 01.02.2010.
За результатами ревізії складений акт № 210-21/009 від 26.03.2010 року, яким встановлені порушення, а саме, внаслідок заниження затвердженого тарифу на платні послуги на суму податку на додану вартість в порушення п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України № 774 від 31.05.2006 року "Про затвердження тарифів на проведення державного пожежного нагляду оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об'єкта, приміщення та проектно-комплексної документації, затвердження якої не потребує комплексної експертизи" недоотримано фінансових ресурсів за перевіряємий період в сумі 37 421,66 грн.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 798 від 15.05.2000 року «Про затвердження переліку платних послуг, що можуть надаватися підрозділами Державної пожежної охорони Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи», встановлено Міністерству внутрішніх справ разом з Міністерством фінансів та Міністерством економіки визначити розмір плати за надання послуг підрозділами Державної пожежної охорони Міністерства з питань надзвичайних, ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи і порядок її справляння.
Розмір плати за надання послуг підрозділами Державної пожежної охорони Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та порядок ї справляння визначається зазначеним Міністерством разом з Міністерством фінансів та Міністерством економіки згідно з постановою Кабінету Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України № 774 від 31.05.2006 року "Про затвердження тарифів на проведення органом державного пожежного нагляду оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об'єкта, приміщення та проектно-кошторисної документації, затвердження якої не потребує висновку комплексної державної експертизи" затверджені тарифи на проведення органом державного пожежного нагляду оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об'єкта, приміщення та проектно-кошторисної документації, затвердження якої не потребує висновку комплексної державної експертизи, згідно з додатком № 1.
Згідно додатку № 1 до Постанови Кабінету Міністрів України № 774 від 31.05.2006 року тарифи на проведення органом державного пожежного нагляду оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об'єкта, приміщення та проектно-кошторисної документації, затвердження якої не потребує висновку комплексної державної експертизи, приведені з урахування податку на додану вартість.
В ході ревізії виявлено, що при виставлені рахунків на оплату таких платних послуг відповідачем (який не зареєстрований платником ПДВ) проводилося зменшення тарифу на суму ПДВ у його складі при тому, що питання встановлення тарифів або коригування в сторони зменшення або збільшення чинним законодавством не віднесене до компетенції розпорядників бюджетних коштів.
Внаслідок зменшення тарифів на суму ПДВ, позивачем недоотримано власних надходжень від реалізації за заниженою вартістю послуг, які надаються на платній основі.
Оскільки, затверджені Постановами Кабінету Міністрів України На 774, № 798 тарифи на види оцінки (експертизи) вказуються з урахуванням ПДВ, тому позивач не мав права на зменшення тарифів за рахунок не внесення ПДВ.
З матеріалів справи вбачається, що Рубіжанським міським управлінням Головного управління МНС України в Луганській області п. 4 вимога від 14.04.2010 року № 210-14/451 оскаржено до Луганського окружного адміністративного суду. Постановою суду від 09.11.2010 року позовні вимоги Рубіжанського міського управління Головного управління МНС України в Луганській області задоволено частково, визнано протиправним та скасовано п. 4 вимоги від 14.04.2010 року № 210-14/451 стосовно проведення претензійно-позовної роботи щодо повернення коштів за надані послуги у сумі 37 421,66 грн. Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 23.12.2010 року, яка набрала законної сили, постанову Луганського окружного адміністративного суду від 09.11.2010 року скасовано та у задоволенні позовних вимог Рубіжанського міського управління Головного управління МНС України в Луганській області відмовлено.
Встановленими по справі обставинами та наведеними вимогами закону підтверджуються висновки судів попередніх інстанцій про те, що п. 4 вимоги від 14.04.2010 року № 210-14/451 є законним та обов'язковим для виконання.
Доводи касаційної скарги зазначених висновків суду не спростовують і не дають підстав вважати, що судами першої та апеляційної інстанцій при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права чи порушено норми процесуального права.
Згідно ч.1 ст. 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Керуючись ст. 220, 223, 224, 231 КАС України, колегія суддів, -
Касаційну скаргу Рубіжанського міського управління Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Луганській області залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2011 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 21 червня 2011 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути переглянута Верховним Судом України у строк та у порядку, визначеному ст.ст. 237-239 КАС України.
Судді:
Суддя О.В. Калашнікова