Постанова від 16.02.2012 по справі 2а/1270/1176/2012

Категорія №8.1.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 лютого 2012 року Справа № 2а/1270/1176/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Матвєєвої В.В.,

при секретарі: Захаровій Ю.О.,

за участю сторін:

прокурора: Ногіної О.М. (посвідчення № 306 від 04.06.2007, дійсне до 04.06.2012),

представника позивача -

ДПІ в м. Красний Луч Луганської області: ОСОБА_1 (довіреність № 1397/7/10-018 від 01.02.2012, дійсна до 01.02.2013),

представника відповідача -

КП «Комунальне АТП 032805»: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Прокурора м. Красний Луч Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської області до Комунального підприємства «Комунальне автотранспортне підприємство 032805 Краснолуцької міської ради» про стягнення податкової заборгованості в сумі 390849,97 грн., -

ВСТАНОВИВ:

02 лютого 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Прокурора м. Красний Луч Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської області до Комунального підприємства «Комунальне автотранспортне підприємство 032805 Краснолуцької міської ради» про стягнення податкової заборгованості в сумі 390849,97 грн.

В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що відповідач - Комунальне підприємство «Комунальне автотранспортне підприємство 032805 Краснолуцької міської ради» зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Краснолуцької міської ради 25.02.1992 та взято на податковий облік в ДПІ в м. Красний Луч Луганської області.

Станом на 20.01.2012 відповідач має заборгованість перед бюджетом в загальній сумі 390849,97 грн., з яких:

- податок на додану вартість у розмірі 179033,22 грн.;

- екологічний податок у розмірі 47914,62 грн.;

- податок на землю у розмірі 33902,13 грн.

Заборгованість перед бюджетом утворилася внаслідок несплати узгоджених податкових зобов'язань, що підтверджується податковими деклараціями із зазначених податків та податковими розрахунками земельного податку. ДПІ в м. Красний Луч Луганської області з метою погашення податкового боргу платника податків вживалися заходи з погашення податкового боргу, а саме: відповідачу були вручені перша податкова вимога від 18.12.2001 № 1/39 та друга податкова вимога від 18.01.2002 № 2/20, що не були виконані.

Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі, надала пояснення, аналогічні викладеним в позовній заяві, просила задовольнити позовні вимоги.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, надала пояснення, аналогічні викладеним в позовній заяві, просила задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином, через представника позивача надав відзив на адміністративний позов, в якому визнав позовні вимоги в повному обсязі. Просив розглянути справу за відсутності представника відповідача.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши думку прокурора та представника позивача суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство «Комунальне автотранспортне підприємство 032805 Краснолуцької міської ради» зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Краснолуцької міської ради 25.02.1992 за № 13801070017000480 (а. с. 10), про що внесено запис до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується довідкою Головного управління статистики у Луганській області № 071612 від 07.06.2010 (а. с. 12). Перебуває на податковому обліку в ДПІ в м. Красний Луч Луганської області з 24.11.1992 за № 0032 (а. с. 11).

Станом на 20.01.2012 відповідач має заборгованість перед бюджетом в загальній сумі 390849,97 грн., з яких:

- податок на додану вартість у розмірі 179033,22 грн., з яких основний платіж - 143088,00 грн., штрафна санкція 20166,00 грн., 14979,22 грн. - пеня;

- екологічний податок у розмірі 47914,62 грн., з яких основний платіж - 46787,40 грн., штрафна санкція - 1127,22 грн.;

- податок на землю у розмірі 33902,13 грн., з яких основний платіж - 29715,12 грн., штрафна санкція - 1486,76 грн., пеня - 2700,25 грн.

Зазначений борг підтверджується актом звірки суми частини податкового боргу (а. с. 9), підписаного представником підприємства, податковими деклараціями з податку на додану вартість (а. с. 13-22), податковим розрахунком земельного податку (а. с. 24), податковою декларацією з плати за землю (а. с. 25-26), податковими деклараціями з екологічного податку (а. с. 28-31).

З метою погашення податкового боргу податковим органом приймались заходи з погашення податкового боргу, а саме: посадовій особі відповідача були особисто вручені податкові вимоги від 18.12.2001 № 1/39 та від 18.01.2002 № 2/20, про що свідчать підписи на корінці вимог від 18.12.2001 та 18.01.2002 відповідно (а. с. 33, 34).

Як вбачається з матеріалів справи, 18.02.2002 податковим органом було прийняте рішення № 15 про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів (а. с. 32). Але зазначені заходи не призвели до позитивних результатів.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Підпунктом 4.1.1 пункту 4.1 статті 4 Податкового Кодексу України зазначено, що кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цим Кодексом, податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.

Відповідно до п. п. 4.1.3 п. 4.1 ст. 4 Податкового Кодексу України передбачено невідворотність настання визначеної законом відповідальності у разі порушення податкового законодавства.

Відповідно до ч. 1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг (недоїмка) - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Податковим кодексом України строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання; податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк)

Згідно ст. 15 Податкового кодексу України платники податків - фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з Податковим кодексом України або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з вищезазначеним Кодексом.

Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобов'язання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).

Відповідно до п. п. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.

У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними в п. п. 54.3.1 - 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення - рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до акту звірки суми частини податкового боргу, податкових декларацій та податкових розрахунків, що були надані позивачем до позову, за Комунальним підприємством «Комунальне автотранспортне підприємство 032805 Краснолуцької міської ради» рахується податковий борг в сумі 390849,97 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем були прийняті заходи щодо погашення податкового боргу, а саме: посадовій особі відповідача були особисто вручені податкові вимоги від 18.12.2001 № 1/39 та від 18.01.2002 № 2/20, про що свідчать підписи на корінці вимог від 18.12.2001 та 18.01.2002 відповідно (а. с. 33, 34). Крім того, податковим органом 18.02.2002 було прийняте рішення про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів.

Проте зазначені заходи не призвели до позитивних результатів, сума боргу в добровільному порядку відповідачем до теперішнього часу не сплачена. Зазначені вимоги не були виконані, у встановленому законом порядку не оскаржувались. З вищевикладеного впливає, що сума податкового боргу є узгодженою.

З матеріалів справи вбачається, що ані рішення № 15 від 18.02.2002, ані вимоги про стягнення податкового боргу платника податків відповідачем оскаржені не були.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).

Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги.

Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надіслання банку (банкам), обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини, а при стягненні готівкових коштів - у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Продаж інших активів здійснюється на підставі рішення податкового органу, підписаного його керівником та скріпленого гербовою печаткою податкового органу.

З вище викладеного вбачається, що до теперішнього часу податковий борг в сумі 390849,97 грн. Комунальним підприємством «Комунальне автотранспортне підприємство 032805 Краснолуцької міської ради» не сплачений, вимоги про стягнення податкового боргу та рішення про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів в установленому законом порядку не оскаржені, а тому сума боргу є узгодженою.

Суд вважає, що підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому позов Прокурора м. Красний Луч Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської області до Комунального підприємства «Комунальне автотранспортне підприємство 032805 Краснолуцької міської ради» про стягнення податкової заборгованості в сумі 390849,97 грн. підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись Податковим Кодексом України, ст. ст. 17-20, 69-72, 86, 158-164, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Прокурора м. Красний Луч Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської області до Комунального підприємства «Комунальне автотранспортне підприємство 032805 Краснолуцької міської ради» про стягнення податкової заборгованості в сумі 390849,97 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства «Комунальне автотранспортне підприємство 032805 Краснолуцької міської ради» (юридична адреса: 94500, Луганська область, м. Красний Луч, вул. Шахтарська, 29, код 03328066, р/р 26002585055391 Донецьк, ОФ ПАТ «УСБ» м. Донецьк, МФО 334011) податкову заборгованість перед бюджетом за рахунок коштів з рахунків у банках, обслуговуючих відповідача, в сумі 390849,97 грн. (триста дев'яносто тисяч вісімсот сорок дев'ять гривень дев'яносто сім копійок), з яких: податок на додану вартість у розмірі 179033,22 грн. (сто сімдесят дев'ять тисяч тридцять три гривні двадцять дві копійки), екологічний податок в розмірі 47914,62 грн. (сорок сім тисяч дев'ятсот чотирнадцять гривень шістдесят дві копійки), податок на землю у розмірі 33902,13 грн. (тридцять три тисячі дев'ятсот дві гривні тринадцять копійок).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складено та підписано 20 лютого 2012 року.

СуддяВ.В. Матвєєва